Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Απόψεις?

Είναι πολύ απλό.

Θες navigation με χάρτες;

Ναι -> Πας σε 800/810 -> Σε ενδιαφέρουν τα έξτρα χαρακτηριστικά του 810; Αν όχι παίρνεις το 800 και τελειώνουμε (αυτό έχω κι εγώ). Το βρίσκω άχρηστο το να κατεβάζω διαδρομές από το τηλέφωνο στο garmin, σιγά μη μου βγουν τα μάτια στο κινητό, το κάνω απο το pc σπίτι.

Όχι -> Πας σε 500/510 -> Σε ενδιαφέρουν τα έξτρα χαρακτηριστικά του 510; Αν όχι παίρνεις το 500 και τελειώνουμε ξανά :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιγράφω την ερώτηση μου και εδώ

->Πήγα είδα από κοντά το Megisto ... απογοητεύτηκα από το πόσο μικρό λάστιχο έχει δε ξέρω πως είναι πλέον τα ποδήλατα αλλά μου φάνηκε μικρό...

Σε αντίθεση με ενθουσίασε κάπως το Pro Rider...

Γενικότερα να πάω σε 29άρι ? Για άσφαλτο θα είμαι οκ η θα μου βγαίνει η παναγία? Δεδομένου ότι και η φυσική μου κατάσταση δεν είναι οτι καλύτερο...

Για αγορά ποδηλάτου προτείνετε να γίνει απο local store ή μέσω νετ? Ρωτάω γιατί σε local store απο οτι είδα οι τιμές ξεφεύγουν λίγο...

Βλέπω ότι το κατέχετε το άθλημα οπότε φωτίστε με να κάνω μια καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιγράφω την ερώτηση μου και εδώ

->Πήγα είδα από κοντά το Megisto ... απογοητεύτηκα από το πόσο μικρό λάστιχο έχει δε ξέρω πως είναι πλέον τα ποδήλατα αλλά μου φάνηκε μικρό...

Σε αντίθεση με ενθουσίασε κάπως το Pro Rider...

Γενικότερα να πάω σε 29άρι ? Για άσφαλτο θα είμαι οκ η θα μου βγαίνει η παναγία? Δεδομένου ότι και η φυσική μου κατάσταση δεν είναι οτι καλύτερο...

Για αγορά ποδηλάτου προτείνετε να γίνει απο local store ή μέσω νετ? Ρωτάω γιατί σε local store απο οτι είδα οι τιμές ξεφεύγουν λίγο...

Βλέπω ότι το κατέχετε το άθλημα οπότε φωτίστε με να κάνω μια καλή επιλογή

χα φίλε μου στην ίδια περίπτωση ήμουν και εγώ πριν λίγο καιρό

το megisto είναι κατηγορία trekking τουτέστιν μέχρι μερικά βότσαλα παραπάνω δεν πας εξώ και το λεπτό λάστιχο και η μικρής διαμέτρου ανάρτηση μπροστά

το pro rider είναι ένα σχετικά οικονομικό mountain

είναι γενικά σε τι κατηγορία θες να πας ανάλογα τις ανάγκες σου

εγώ πχ αν πας 2 σελίδες πριν θα δεις το δικό μου μοτέρ πήγα σε 29" και δεν το μετανιώνω είμαι λες και έχω τράκτορα:p

στα 2013 μοντέλα έχουνε κάνει και το pro rider και το zig zag και δεν θυμάμαι αν έχουνε και άλλο εκτός από το kritton που είχανε μόνο

γενικά έχω πολύ καλές εντυπώσεις από τους 29" τροχούς και αν αγόραζα πάλι mountain πάλι σε 29 θα πήγαινα τα 26 πλέον τα βλέπω σαν κουνούπια:p και μην ακούς αυτές τις βλακείες που λένε ότι θες μεγαλύτερο ζόρε ιδικά στο ξεκίνημα τρίχες, βέβαια τώρα δεν θέλω να πάω σε mountain θέλω να πάω σε race:p

η φυσική κατάσταση φτιάχνει και εγώ είχα καιρό να ανέβω στο ποδήλατο και μέσα σε μερικές βόλτες έχω επανέλθει

είχαμε πάει μια βόλτα με έναν φίλο σε ανηφόρα μεγάλη απόσταση αυτός με 26"....:p

άστο:p

στην κατηφόρα βέβαια με έφαγε γτ έχει semi slick λάστιχα ο αλήτης και είναι πιο βαρύς και η επιτάχυνση ήταν με το μέρος του:p

αλλά που θα πάει δεν θα βάλω και εγώ semi και θα χώσω 2 γραναζάκια ακόμα:hehe:

πεεεεε ρε τι έχει να γίνει:hehe:

όσο αφορά για την αγορά τι να σου πω αν έχεις κάνα καλό μαγαζί και ξες μετά ότι μπορεί να κερδίσεις κάτι πχ από service η ανταλλακτικά κάντο έτσι αλλιώς νετ παίζουνε τρελές προσφορές

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Είχε μάθημα σήμερα.. %7Boption%7D

Το επόμενο δευτερόλεπτο θέλω να δω. Μέχρι εκεί και στα funny videos καλά το πάνε :p

[MENTION=61]LuNaTiC[/MENTION], όσο αναφορά το κατάστημα αν έχει μία διαφορά των 50 ευρώ (στα 1000 πχ ) σκέψου το.

α) Θα στο δέσει αυτός, αλλιώς θες εργαλεία.

β) Θα σου κάνει κανένα service δωρεάν

γ) Θα σου κάνει καμιά μικροδουλειά δωρεάν (πχ να σου λύσει την κασέτα)

Τουλάχιστον με μένα που απλά έχω πάρει 2-3 λάστιχα και σαμπρέλες, έτσι είναι.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=61]LuNaTiC[/MENTION]

Κάνε παζάρια και πάρτο απο την τοπική αγορά, εγώ τελικά κατάλαβα οτι όλοι στο αφήνουν στην τιμή που το έχει το e-shop ποδηλατάδικο +-10€.

Θα έχεις καλύτερη after sales υποστήριξη, θα στο μοντάρει επιτόπου και στα μέτρα σου, θα σου κάνει κ κανένα δωράκι του στύλ ανακλαστήρες-παγουροθήκη-κλειδαριά.

'Οσο για το 29αρη, κάνε μερικές βόλτες πρώτα και δες αν σου αρέσει η θέση οδήγησης(εμένα με κούρασε για άσφαλτο), κατά τα άλλα είναι πολύ καλή επιλογή για όλες τις χρήσεις. Σε πάει παντού εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι τύπος που θα πάω απο μόνος μου να πάρω τα βουνά , για καμιά βόλτα όμως στην πόλη το έχω...

Μου άρεσε αρκετά το pro rider απο κοντά και το Megisto σχετικά καθόλου :(

Το ενδεχόμενο να πάρω το 29άρι και να παίξω σε πιό πολύ ασφάλτινες ρυθμίσεις ( λάστιχα κυρίως ) είναι ικανοποιητικό?

Το να αλλάζω λάστιχα κάθε λίγο και λιγάκι είναι εύκολο?

Επειδή το κόβω τελικά να παίρνω κάτι σε 29αρι... και μάλλον το pro rider που είδα θέλω να μου πείτε πόσα διαφορετικά μοντέλα υπάρχουν και αν γίνεται να κάνεις μετατροπες πχ να μη πάρεις δισκόφρενα και να βάλεις κάποιο άλλο καλύτερο εξάρτημα πάνω του

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.