Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Εγώ στις δύο τελευταίες βόλτες, δύο φορές λάστιχο.

Πλέον θα βάζω μπάλωμα γιατί δεν συμφέρει...btw στο σκάσιμο που σκίστηκε το λάστιχο ένα πόντο http://www.thelab.gr/1063498936-post9467.html έβαλα εσωτερικά

μπάλωμα, εξωτερικά κόλλα και κρατάει υπέροχα.

Link to comment
Share on other sites

^^Καλα το μπαλωμα ειναι στανταρ με την πρωτη ευκαιρια.

Αν ειναι μικρη τρυπουλα αξιζει τον κοπο.

Δε συμφερει να την πεταξω τη σαμπρελα.

Κριμα ειναι...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως σκεφτείτε και την λύση του ζουμιού,αντέχει μέχρι 25-30 τρυπήματα και μετά πάτε για αλλαγή,κοστίζει λίγο αλλά συμφέρει άμα δίνεις κάθε λίγο 5 ευρώ για σαμπρέλα

Link for any juice in particular?

Link to comment
Share on other sites

Είχα σχεδόν αποφασίσει να παραγγείλω ένα ποδήλατο απο Canyon αλλά μου τα χαλάνε λίγο με τις ημερομηνίες.

Θα είναι διαθέσιμο το last week του Αυγούστου...

Γι αυτό και ρώτησα παραπάνω για το πότε οι εταιρίες βγάζουν νέα μοντέλα.

Τι με συμβουλεύετε να κάνω?

Να περιμένω γι αυτό που έχω επιλέξει? Να περιμένω να βγούνε τα νέα μοντέλα? Να κοιτάξω για κάτι άλλο από την τοπική / εγχώρια αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Aς κανω για αρχη τα απαραιτητα mentions..

[MENTION=7634]cddaraa[/MENTION] [MENTION=4508]Dem[/MENTION] [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] (ως τον ανθρωπο που τα εχει διαλυσει ολα:p) και οποιος αλλο ξερει φυσικα..

Εχω ενα χαρχαλακι..(οχι το δικο μου) to oποιο προσπαθω να συνεφερω.

Θελω να ανοιξω τη μπροστα αναρτηση μια rst του (μισο)κιλου.

Αυτη εχει μουλαρωσει ..δε συμπιεζεται δεν "ανοιγει" ,εχει τα 2 περιστροφικα πανω στις "μπουκαλες" που μονο για διακοσμητικα τα κοβω.(οπου και αν τα γυρισω η αναρτηση δεν αλλαζει απο απλο κουτσουρο που ειναι.)

Το λοιπον αυτο το πραμα θελω να το λυσω..να δω αν φτιαχνεται κλπ κλπ..

Εχει δυο αλενοβιδες απο την κατω μερια..αλλα και που τις βγαζω δεν γινεται τιποτα.

Θελει κανενα ιδιαιτερο τροπο να ανοιξουν οι μπουκαλες απο τα καλαμια?(αν τα λεω και σωστα)

Εχει κανεις καμμια ιδεα για το ολο θεμα?

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Aς κανω για αρχη τα απαραιτητα mentions..

[MENTION=7634]cddaraa[/MENTION] [MENTION=4508]Dem[/MENTION] [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] (ως τον ανθρωπο που τα εχει διαλυσει ολα:p) και οποιος αλλο ξερει φυσικα..

Εχω ενα χαρχαλακι..(οχι το δικο μου) to oποιο προσπαθω να συνεφερω.

Θελω να ανοιξω τη μπροστα αναρτηση μια rst του (μισο)κιλου.

Αυτη εχει μουλαρωσει ..δε συμπιεζεται δεν "ανοιγει" ,εχει τα 2 περιστροφικα πανω στις "μπουκαλες" που μονο για διακοσμητικα τα κοβω.(οπου και αν τα γυρισω η αναρτηση δεν αλλαζει απο απλο κουτσουρο που ειναι.)

Το λοιπον αυτο το πραμα θελω να το λυσω..να δω αν φτιαχνεται κλπ κλπ..

Εχει δυο αλενοβιδες απο την κατω μερια..αλλα και που τις βγαζω δεν γινεται τιποτα.

Θελει κανενα ιδιαιτερο τροπο να ανοιξουν οι μπουκαλες απο τα καλαμια?(αν τα λεω και σωστα)

Εχει κανεις καμμια ιδεα για το ολο θεμα?

Manual - D - Page 1

Link to comment
Share on other sites

@NTG αυτα τα ειδες? καθε μια εχει τα δικα της εγω δεν εχω ιδεα απο RST. Και εγω στην manitou τα ίδια θα κάνω

πρωτα manual, και κανα video που υπάρχουν ευτυχώς, όταν χρειαστεί.

Manual - E - Page 1

RST

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=W4WzIim6K5k]Tutorial RST Omega Short Service - YouTube[/ame]

και λιγο ασχετο με την RST αλλα δες λιγο

στο 1.07

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=P1DNnDJI9qw]SR Suntour Tech Manual - YouTube[/ame]

στο 1.50

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Yl0GdF0w5hI]RockShox Lower Leg Removal - YouTube[/ame]

αλλα αντε πες και οτι την εβγαλες, αν ειναι σπασμενο το lock out δεν μπορεις να κανεις και πολλα, αν ειναι και παλια δεν αξιζει, οχι να αγοράσεις, αλλα και να ψαξεις για ανταλακτικο.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το να πιεσω δυνατα ...το εκανε ο προηγουμενος κατοχος:p

Aπο οτι ειδα απο τα videa (με ακ..ατε ..με 3g ειμαι) θελω-πρεπει να βγαλω τα adjuster cups απο πανω..

Νομιζα απασφαλιζε μονο απο κατω με το χτυπηματακι που ειδα σε ενα απο αυτα.

Eiς αυριο τα νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το να πιεσω δυνατα ...το εκανε ο προηγουμενος κατοχος:p

Aπο οτι ειδα απο τα videa (με ακ..ατε ..με 3g ειμαι) θελω-πρεπει να βγαλω τα adjuster cups απο πανω..

Νομιζα απασφαλιζε μονο απο κατω με το χτυπηματακι που ειδα σε ενα απο αυτα.

Eiς αυριο τα νεοτερα..

απο τα αλεν απο κατω αν απασφαλιζει βγάζοντας μονο αυτα στο μοντελο που παλευεις, θα βγάλεις απλα μονο τα καλαμια απο τα ποδια, δεν θα γινει και τιποτα.

σε ελατηριο lock ουτ εχεις προσβαση μονο αν απασφαλισεις και απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ζουμι σε σαμπρελες δεν ξαναβαζω. Το πληρωσα 10€ για τον αγωνα στην Οιτη και μου εσκασαν και τα δυο λαστιχα. Οκ ετυχε, αλλα δε ξαναβαζω.

Σχετικα με τα λαστιχα τωρα τα σλικ...παααρα πολυ γρηγορα οπως αναμενοταν φυσικα. Οσο γρηγορο μπορει να ειναι ενα mtb δηλαδη. Εφτασα τελικη 87,9km/h.

Τα φοβομουν λιγο σε κατι μεγαλες κατηφορες με στροφες...δε μου γεμιζουν το ματι. Ισως εχω αδικο...

Ομως το ποδηλατο ειναι ασχημο. Φλωρικο. Αδερφιστικο. Χεχεχε...

Αλλα παιδες σαν το χωμα..δεν...δεν!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα σχεδόν αποφασίσει να παραγγείλω ένα ποδήλατο απο Canyon αλλά μου τα χαλάνε λίγο με τις ημερομηνίες.

Θα είναι διαθέσιμο το last week του Αυγούστου...

Γι αυτό και ρώτησα παραπάνω για το πότε οι εταιρίες βγάζουν νέα μοντέλα.

Τι με συμβουλεύετε να κάνω?

Να περιμένω γι αυτό που έχω επιλέξει? Να περιμένω να βγούνε τα νέα μοντέλα? Να κοιτάξω για κάτι άλλο από την τοπική / εγχώρια αγορά?

Και να παρουσιαστούν τα νέα μοντέλα πολλά από αυτά θα είναι διαθέσιμα από αρχές του 2014. Από την άλλη από Σεπτέμβρη πολλά μοντέλα του 2013 θα πωλούνται με καλές εκπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.