Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

2 φορές τα έπαιξα από κράμπες. Μία στην 100αρα που είχα κάνει (αλλά Λάρισα είναι παντού ίσιωμα και με ελάχιστη πίεση συνεχίζεις) και μία σήμερα. Στα 50 περίπου, σηκώνομαι για ορθοπεταλιά και με την μία "κραμπιάζουν" τα 3 από τα 4 κεφάλια του ενός τετρακέφαλου και το 1 από τον άλλο. Κατεβαίνω, διατάσεις, συνεχίζω κούτσα κούτσα. Ε, τα τελευταία 300 μέτρα από το σπίτι είναι ανηφόρα με μεγάλη κλίση. Στα 15 μέτρα κλειδώνουν εντελώς οι μύες (δεν λύγιζαν). Δεν μπορούσα να κατέβω από το ποδήλατο για κανένα λεπτό.

ΑΥΤΑ!! Εσείς όλα καλά; :D

Link to comment
Share on other sites

2 φορές τα έπαιξα από κράμπες. Μία στην 100αρα που είχα κάνει (αλλά Λάρισα είναι παντού ίσιωμα και με ελάχιστη πίεση συνεχίζεις) και μία σήμερα. Στα 50 περίπου, σηκώνομαι για ορθοπεταλιά και με την μία "κραμπιάζουν" τα 3 από τα 4 κεφάλια του ενός τετρακέφαλου και το 1 από τον άλλο. Κατεβαίνω, διατάσεις, συνεχίζω κούτσα κούτσα. Ε, τα τελευταία 300 μέτρα από το σπίτι είναι ανηφόρα με μεγάλη κλίση. Στα 15 μέτρα κλειδώνουν εντελώς οι μύες (δεν λύγιζαν). Δεν μπορούσα να κατέβω από το ποδήλατο για κανένα λεπτό.

ΑΥΤΑ!! Εσείς όλα καλά; :D

νερο ηπιες ;

διατασεις πριν το ποδηλατο εκανες ;

Ηλεκτρολυτες ισοτονικα ;

μηπως τα ΠΑΡΑ ζορισες απο οτι αντεχουν οι μυς σου ;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον το Ideal,βάρος πάνω κάτω στα ίδια,λίγο καλύτερα περιφερειακά το ideal

για τι χρήση το θες:

Η χρήση του θα είναι για πόλη και βουνό.

Θα παω να τα δω αύριο από κοντά ,αλλά και εμένα το ideal μου αρεσει :)

Sent from my Lumia 800 using Board Express

Link to comment
Share on other sites

νερο ηπιες ;

διατασεις πριν το ποδηλατο εκανες ;

Ηλεκτρολυτες ισοτονικα ;

μηπως τα ΠΑΡΑ ζορισες απο οτι αντεχουν οι μυς σου ;

Πήγα χύμα ρε. Αγύμναστος, χωρίς πολύ νερό/ηλεκτρολύτες, είχα χτυπήσει και ένα στήθος κοτόπουλο 15 λεπτά πιο πριν :D ,διατάσεις δεν κάνω ποτέ :p Αντοχή έξτρα είχα πάντως, απλά έφριξα από κράμπες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλοι φορουμίτες την βοήθεια σας.

Μετά από καιρό και αφού ξαράχνιασα το ποδηλατάκι που υπήρχε στην αποθήκη έκανα μια ωραία διαδρομή 60χιλιόμετρα σύνολο.

Το θέμα είναι ότι βγήκε off το ποδήλατο και συγκεκριμένα οι ταχύτητες.

Το ποδήλατο από θέμα ποιότητας κατασκευής εμένα με καλύπτει οπότε δεν παίζει να το αλλάξω απλά να φτιάξω τις ταχύτητες με ένα καινούργιο σετάκι όπως και ένα σετάκι φρένα.

Και τα 2 τα θέλω ολοκληρομένα από ντίζες μέχρι το παραμικρό εξάρτημα.

Τώρα για budget δεν ξέρω αλλά αναλογιστείτε ότι το ποδήλατο έκανε 500 με 600.

Link to comment
Share on other sites

Τι κωδικούς έχουν τα λάστιχα σου; Είναι τα γνήσια που φορούσε όταν το αγόρασε ο πατέρας σου;

[MENTION=4655]racer[/MENTION]

Εγώ σε ένα παλιό Carrera II που μοιάζει πολύ, απλά άλλαξα λάστιχα, τακάκια και σέλα, και έβαλα νέα ταινία στο τιμόνι.

Διαφορετικά θα ήθελε: Πετάλια, δίσκο, ντεραγιέ, αλυσίδα, φρένα και αν το έπαιρνα σοβαρά μεσαία τριβή, τροχούς (στεφάνια και κέντρα) μη σου πω και τρίψιμο/βάψιμο :).

Κι εμένα gumwall λάστιχα είχε, αλλά με τον καιρό είχαν σκληρύνει και ήθελαν πέταμα...

Είναι όμορφα τα άτιμα, αλλά συμφέρει περισσότερο να πάρεις καινούργιο :).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.