Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

χωματοπροπόνηση σημερις μετά από 2 μήνες σχεδόν αποχής,βερι ναις :D

EQNCTW1.jpg

η βροχή έχει πάρει όλο το χώμα από τον δρόμο και έχει αφήσει μόνο τις πέτρες

σε ένα χτύπημα,κόπηκε ένα κομμάτι από το πεταλι....

lNZwmX7.jpg

c105 by method01 at Garmin Connect - Details

Link to comment
Share on other sites

χωματοπροπόνηση σημερις μετά από 2 μήνες σχεδόν αποχής,βερι ναις :D

η βροχή έχει πάρει όλο το χώμα από τον δρόμο και έχει αφήσει μόνο τις πέτρες

σε ένα χτύπημα,κόπηκε ένα κομμάτι από το πεταλι....

Θύμισέ μου να σε κάνω block.

:mamba:

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω μια φθηνή σέλα, αυτή που έχω εδώ έχει αρχίσει και σκίζεται, συν ότι πολλές φορές .. μουδιάζω.

Επίσης, έχω μια μικρή έκπτωση από Amazon.co.uk, οπότε, τι λέτε για αυτές?

[ame=http://www.amazon.co.uk/Velo-Inclined-Mens-Plush-Saddle/dp/B004TJPG1G/ref=sr_1_1?s=sports&ie=UTF8&qid=1374152160&sr=1-1&keywords=saddle]Velo Inclined Men's Plush Men's Saddle - Black: Amazon.co.uk: Sports & Outdoors[/ame]

[ame]http://www.amazon.co.uk/Velo-Basic-Deep-Channel-Saddle/dp/B001CVEKR0/ref=sr_1_11?s=sports&ie=UTF8&qid=1374152160&sr=1-11&keywords=saddle[/ame]

[ame=http://www.amazon.co.uk/MenS-Saddle-Sports-Multidensity-Black/dp/B000VT3ZES/ref=lh_ni_t?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE]Bbb Men'S Saddle Sports Multidensity, Black: Amazon.co.uk: Sports & Outdoors[/ame]

[ame=http://www.amazon.co.uk/MenS-Saddle-Memoshape-Bsd-17-Black/dp/B002DLCOLC/ref=sr_1_1?s=sports&ie=UTF8&qid=1374152968&sr=1-1&keywords=+BBB+MEMOSHAPE]Bbb Men'S Saddle Memoshape Bsd-17, Black: Amazon.co.uk: Sports & Outdoors[/ame]

[ame]http://www.amazon.co.uk/BBB-Saddle-AnatomicRace-BSD-04-Black/dp/B000VT3ZMK/ref=sr_1_3?s=sports&ie=UTF8&qid=1374153027&sr=1-3&keywords=BBB+saddle[/ame]

Link to comment
Share on other sites

^^Ειχα την πρωτη που δειχνεις σε μαυρο χρωμα, στο προηγουμενο ποδηλατο.

Πραγματικα ηταν εκπληκτικη. Ωρες στο ποδηλατο και δεν ειχα την παραμικρη ενοχληση.

Τη συνιστω ανεπιφυλακτα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ μια trivial μάλλον ερώτηση, γιατί έφαγα κόλλημα τώρα.

Κάνοντας μια διαδρομή ας πούμε 10χλμ, διάφορα προγράμματα μπορούν να σου βγάλουν elevation κλπ του τύπου +123/-86. Τι παίζει με αυτά τα νούμερα;

P.S. Νομίζω κάποιος παλιότερα είχε αναφέρει κάτι για κλίση, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Το μωρο μου :inlove: σε μια απογευματινη γυρα...

(δε θελω σχολια για το τσαντακι...οκ ειναι αθλιο αλλα με βολευει...)

sports tracker

Το μόνο άθλιο σε αυτήν την φωτογραφία είναι τα λάστιχα :p

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION]: Αυτό το νούμερο είναι τα υψομετρικά. Πόσα μέτρα ανέβηκες σύνολο.

πχ 10 ανηφόρες των 10 μέτρων (κάθετα) = 100 υψομετρικά.

Link to comment
Share on other sites

^^Χαχαχα!! Εεεεε τα εχουμε ξαναπει αυτα...μακαρι να μπορουσα να παρω και ενα κουρσι αλλα θα με χωρισει η δικια μου...

Ερωτηση: ψαχνω να αγορασω ενα jacket για το χειμωνα..οκ ειναι νωρις ακομα αλλα ελεγα λογω καλοκαιριου μηπως πετυχω καμια προσφορα.

Τι προτεινετε? Βλεπω μερικα αλλα δε μου γεμιζουν και πολυ το ματι οτι θα με κρατανε ζεστο..να σημειωσω οτι κανει ψοφοκρυο το χειμωνα εδω στη Λαμια.

Να σημειωσω οτι θελω οσο πιο οικονομικο γινεται και ζεστο...

Απο τι υλικο θα πρπει να ειναι για να με κρατα ζεστο??

thanks παιδες.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION]: Αυτό το νούμερο είναι τα υψομετρικά. Πόσα μέτρα ανέβηκες σύνολο.

πχ 10 ανηφόρες των 10 μέτρων (κάθετα) = 100 υψομετρικά.

Ναι, φαντάζομαι πάνω κάτω τι σημαίνει από μόνο του. Όταν έχει και τα δύο με μπέρδεψε. Σε μια τυχαία διαδρομή που έκανα στο ridewithgps έγραφε +86/-91 αν θυμάμαι καλά. Αυτά είναι τα συνολικά που έχω κάνει σε άνοδο και αντίστοιχα σε κάθοδο ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σίγουρα, δεν περιμένω και τα εκατοστά. Υποθέτω άλλες λύσεις τύπου Garmin έχουν άλλη ακρίβεια λόγω άλλου αισθητήρα, αλλά όπως και να χει αργώ να πάρω κάτι τέτοιο.

Btw, το λινκ όταν το ανοίγω από το Tapatalk, μου ανοίγει ένα thread του 2003 :p

Link to comment
Share on other sites

^^Χαχαχα!! Εεεεε τα εχουμε ξαναπει αυτα...μακαρι να μπορουσα να παρω και ενα κουρσι αλλα θα με χωρισει η δικια μου...

Ερωτηση: ψαχνω να αγορασω ενα jacket για το χειμωνα..οκ ειναι νωρις ακομα αλλα ελεγα λογω καλοκαιριου μηπως πετυχω καμια προσφορα.

Τι προτεινετε? Βλεπω μερικα αλλα δε μου γεμιζουν και πολυ το ματι οτι θα με κρατανε ζεστο..να σημειωσω οτι κανει ψοφοκρυο το χειμωνα εδω στη Λαμια.

Να σημειωσω οτι θελω οσο πιο οικονομικο γινεται και ζεστο...

Απο τι υλικο θα πρπει να ειναι για να με κρατα ζεστο??

thanks παιδες.

εγώ εχω αυτο για το βουνό

και μεχρι 0-2C και με χιόνι δεν κατάλαβα τπτ,οπότε και το συνιστώ ανεπιφύλακτα

θα σε ξενίσει στη αρχή το πόσο λεπτό είναι σαν υλικό αλλά θα διαπιστώσεις ότι είναι σχεδιασμένο

έτσι ώστε να αναπνέει στην ανάβαση (έχει και αεραγωγούς κάτω από τις μασχάλες)

και παράλληλα να είναι ζεστό και αδιάβροχο στο κατέβασμα

Bicycle Jackets

Cycling Jackets | Waterproof Cycling Jacket | Cycle Jacket | Evans Cycles

ούτε ντίλερ της εταιρίας να ήμουνα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

^^Χαχαχα!! Εεεεε τα εχουμε ξαναπει αυτα...μακαρι να μπορουσα να παρω και ενα κουρσι αλλα θα με χωρισει η δικια μου...

Ερωτηση: ψαχνω να αγορασω ενα jacket για το χειμωνα..οκ ειναι νωρις ακομα αλλα ελεγα λογω καλοκαιριου μηπως πετυχω καμια προσφορα.

Τι προτεινετε? Βλεπω μερικα αλλα δε μου γεμιζουν και πολυ το ματι οτι θα με κρατανε ζεστο..να σημειωσω οτι κανει ψοφοκρυο το χειμωνα εδω στη Λαμια.

Να σημειωσω οτι θελω οσο πιο οικονομικο γινεται και ζεστο...

Απο τι υλικο θα πρπει να ειναι για να με κρατα ζεστο??

thanks παιδες.

Ριξε μια ματιά εδώ , τα προϊοντα της πολο μπορεί να μην παίρνουν 10 στην ποιότητα, αλλά είναι αρκετά φθηνότερα σε σχέση με άλλες μάρκες, και καλά.

Έγώ είχα πάρει πριν 2-3 χρόνια ένα για "ελαφρύ". Βγήκε αρκετά καλό μέχρι 4-5 βαθμούς, και αν φοράς και ένα fleese απο κάτω πάει χαλαρά και αρκετά πιο κάτω (δοκιμασμένο στην Ολλανδία :) ). Αλλά είχε και πιο "βαρύ" και ακριβό μοντέλο.

Αλλά, από θέμα ποιότητας όπως σου είπα, έχει σκιστεί λίγο σε ένα σημείο, και έχει χαλάσει το φερμουάρ του (κλείνει, αλλά.. σπαστικό) . Πρέπει να πληρώσω 25-30 ευρώ για να το φτιάξω

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION]:

Ωραιο αυτο που προτεινεις αλλα φτανει στα 100€. Πολυ δυσκολο αν και ειμαι σιγουρος πως οτι πληρωνεις παιρνεις.

Και γυρω στα 50€ βλεπω μερικα τα οποια ελπιζω να με καλυψουν.

Μεσα φοραω ισοθερμικο, κολαν ολοσωμο, και μετα θα φοραω το μπουφαν.

Θα με καλυπτει, ή θα ηταν καλο να αγορασω και ενα αντιανεμικο ελαφρυ για τις αναβασεις;

Δηλαδη στις αναβασεις να φοραω το αντιανεμικο και το μπουφαν στις καταβασεις.

Επισης, αυτα μαζευουν αρκετα πιστευω και χωρανε σε μια τσαντα πλατης που εχω μικρη...σωστα;

Αλλη ερωτηση: η castelli εχει στενη γραμμη; Θελω κατι ανετο.

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]:

Ωραια και οικονομικα αυτα στο link. Η ποιοτητα οκ. Οπως ξαναειπα οτι πληρωνεις παιρνεις...

Θα τα δω και αυτα και θα αποφασισω.

Ευχαριστω παιδες

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολύ φιλικά σου λέω ότι κάνεις λάθος

ανεβαίνοντας πρέπει να φοράς όσον το δυνατόν λιγότερα,γιατί αν φτάσεις πάνω ιδρωμένος

στο κατέβασμα θα αρπάξεις πνευμονία

υπάρχουν και φτηνότερα jacket της endura δεν είναι απαραίτητο να πάρεις αυτό που σου πρότεινα εγώ

φρόντισε τουλάχιστο να έχουν αεριζόμενά-αποσπώμενα μέρη για να μπορείς να το φοράς μέχρι π.χ τον Μάιο

τα ρούχα της castelli έχουν στενή γραμμή

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.