Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

24-34-42 δεν εχεις???

Δεν αναφέρομαι βασικά στις σχέσεις. Λέγοντας "πιό κοντό", μιλάω για το βραχίωνα. Επειδή έχω χονδροπάθεια, μου σύστησε ο φυσικοθεραπευτής να μην κλείνει το γόνατο πάνω από 60°, το πολύ 90°. Όσο ψηλά κι αν ανεβάσω τη σέλα, το μήκος του βραχίονα είναι τέτοιο που το γόνατο κλείνει >90°. Πρέπει λοιπόν να βάλω έναν πιό κοντό.

Η απορία μου είναι, τι πρέπει να πάρω, ώστε να μη γίνει πιό δύσκολο το πετάλι (κοντός βραχίονας = περισσότερη δύναμη) και πιέζω το γόνατο. Δε θέλω κάτι extreme, καθημερινές βόλτες κάνω, σπάνια να το πάω χώμα.

τραβηξα και φωτος οποιος θελει τις βλεπει

Κι εγώ που χάρηκα, νόμιζα ότι έβγαζες κατά τη στιγμή της πτώσης να γελάγαμε :p

Περαστικά ρε. Τίποτα δεν έχεις, πταίσματα είναι αυτά. Όσο δε σπάμε κάτι, καλά είμαστε :T:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά και από δω, Γόμαρε.

Παίδες σκέφτομαι να κάνω κάποιες αλλαγές και θέλω βοήθεια.

Καταρχάς θέλω να δώσω το Principia που έχω τώρα.

Για τις απλές βόλτες σε πόλη και freeday θα τσοντάρω λίγα χρήματα να φτιάξω το παλιό ideal που έχει μείνει μισοτελειωμένο.

Μετά με τα ρέστα από το principia θα μαζέψω όσο συντομότερα γίνεται κάνα 400άρι και σκέφτομαι για ένα

planet-x sl pro carbon

1AEQJY5D-PxSoul.jpg

για τα λεφτά του υπάρχει κάτι καλύτερο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις στη φώτο βγαίνει κοντά στα 2κ, τόσα λεφτά θέλεις να δώσεις;

1099 λίρες βγαίνει το planet-x sl pro carbon με sram rival σειρά.....

σαφώς και δε θα βάλω τέτοιες ζάντες επάνω.......τη φωτογραφία την έβαλα κυρίως για το χρώμα που μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Αουτς περαστικά φίλε, αλλά νομίζω φθηνά τη γλίτωσες για 40km/h.

Ηλεκτρικό κιτ δεν έχει σκεφτεί κανείς; Προσωπικά στη περιοχή που μένω οι ανηφόρες είναι πολύ απότομες και πάνω από μια φορά την ημέρα δε παλεύεται η κάθε διαδρομή. Η σκέψη είναι το αμάξι να χρειάζεται μόνο για βόλτες/γρήγορες βόλτες και για όλα τα άλλα ποδηλατάδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα Gomar.

Τζωρτζη ψηνομαι να μαθω πως γινεται῏φτιαχνεται για τυχον σεναριο στον πατερα μου, μου ακουγεται ομως δυσκολο να τραβηξει σε αποτομη ανηφορα, θα αναψουν τα καρβουνακια του :D δεν ξερω my guess ετσι, για αυτο το λογο αν προχωρησεις ψηνομαι να σε βοηθησω.

Grekfragma, DJD αυτες οι Soul δεν ειναι οι best value for money ζαντες για κουρσερ η κανω λαθος. Θυμαμαι οταν με εβαλες στην πριζα DJD, εψαχνα και ειχα βρει ενα brand απο ενα τυπο που της σχεδιαζει μονος του κ ετσι, αυτες δεν ειναι?

Πολυ ωραιο ποδηλατο το planet-x, αλλα for me now, dream on dream on :fun:!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48v 1000W 42A max!! 60km/h δε λέει αυτονομία μιας και δεν περιέχει μπαταρία.

installation parts & guide

Επιδόσεις ηλεκτρικού κινητήρα

2.4 κιλά ροπής, ισάξια με μηχανάκι τετράχρονο 250cc, σε χαμηλές στροφές δείχνουν πως σε ανηφόρα θα τραβάει μια χαρά. Για το efficiency θα μας πει ο cmaris όταν το μετρήσει στον φαγάνα :p

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια 40άρα σήμερα, πρόβλημα με το πόδι δεν έχω πλέον -και είμαι πολύ :D- αλλά έχω πρόβλημα με τη σέλα.. πονάει η οικογένεια, παρότι φοράω bib :fist:.

Έγινε επεξεργασία από racer
Link to comment
Share on other sites

Ενα ΣΚ έφυγα και ο άλλος σκοτώθηκε...

Περαστικά ρε αγόρι!

Έτσι ακριβώς έφυγα και εγώ αλλά όχι με 40, στην 1η downhill βόλτα που σου έλεγα, πτήση κλπ. Αλλά ήμουν τυχερός και φορούσα εξοπλησμό που φοράνε οι τύποι στα bomb disposal units...

Περαστικά, θα σε πάρω μόλις διαβάσω τα 1000 undead εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η "νέα" μου σέλα. Έχω δικαίωμα να τη δοκιμάσω για 7 μέρες ώστε να δω αν μου αρέσει.. Αν δε μου αρέσει, απλά την επιστρέφω πίσω :). Διαθέσιμα είναι άλλα 4-5 μοντέλα και σκοπεύω να κάνω ~200ΚΜ με την καθεμία ώστε να δω ποια μου ταιριάζει :D.

Πρώτο μοντέλο η Toupe στα 130mm.. Στο site της Specialized έχει 3 Toupe, αυτή μάλλον είναι η Expert.

DSC_1397a.jpg

DSC_1394a.jpg

Ταιρίαζει ωραία νομίζω με το ποδήλατο :D

DSC_1396.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.