Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αυτό θέλω να αποφύγω μιας και δεν ξέρω πόσο ενοχλητικό μπορεί να είναι!

πολύ, σε σημείο να τρελαίνεσαι,στο mtb κουβαλάω πάντα ένα μικρό μπουκαλάκι με λάδι μηχανής για τέτοιες περιπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

πολύ, σε σημείο να τρελαίνεσαι,στο mtb κουβαλάω πάντα ένα μικρό μπουκαλάκι με λάδι μηχανής για τέτοιες περιπτώσεις

Άρα απορρίπτονται αν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα. Για τα Ritchey έχουμε απόψεις?

Link to comment
Share on other sites

πολύ, σε σημείο να τρελαίνεσαι,στο mtb κουβαλάω πάντα ένα μικρό μπουκαλάκι με λάδι μηχανής για τέτοιες περιπτώσεις

To mtb είναι διαφορετικό, γιατί είναι σίδερο σε σίδερο. Στο δρόμου είσαι σε πλαστικό σε πλαστικό. Εμένα δε με ενοχλεί, είναι αναπαίσθητο, αλλά συμβαίνει σπάνια και μόνο αν έχει πολύ νερό κάτω ο δρόμος.

Link to comment
Share on other sites

To mtb είναι διαφορετικό, γιατί είναι σίδερο σε σίδερο. Στο δρόμου είσαι σε πλαστικό σε πλαστικό. Εμένα δε με ενοχλεί, είναι αναπαίσθητο, αλλά συμβαίνει σπάνια και μόνο αν έχει πολύ νερό κάτω ο δρόμος.

συνήθως πιάνει σκόνη ο άξονας και σε ορθοπέταλο σκούζει

επιτελους..

32χμ/ω Μ.Ο @41χμ 1ωρα +19λεπτα

μας δουλεύεις ρε;πες πως είχες τον αέρα στην πλάτη τουλάχιστον :p

Link to comment
Share on other sites

συνήθως πιάνει σκόνη ο άξονας και σε ορθοπέταλο σκούζει

μας δουλεύεις ρε;πες πως είχες τον αέρα στην πλάτη τουλάχιστον :p

στην επιστροφη τον ειχα κοντρα.

οταν εφτασα στο σημειο που επιστρεφω , ειχα 35,8 Μ.Ο

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στα Look KeO BLADE Cromo στα 115€, αμφιταλαντεύομαι για το αν πρέπει να πάρω τα 16nm ή όχι, τα ΧΤ τώρα τα έχω στην πιο χαλαρή ρύθμιση και είμαι 63 κιλά. Από σχαράκια τι διαφορετικό προσφέρει το κάθε ένα? Έρχονται με ένα σετ γκρι που είναι το ενδιάμεσο.

Έγινε επεξεργασία από unstoppable
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τελικά την έκδοση με 12nm, μιας και δοκίμασα στα ΧΤ μου την πιο σφικτή ρύθμιση και μου φάνηκε υπερβολικά σκληρό. Πήρα και ένα ζευγάρι γκρι σχαράκια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι μισοί και βάλε που δεν είναι χρήστες του TheLab κυκλοφορούν χωρίς τα τυπικά του εξοπλισμού:

Κράνος 14€

LIDL

Φώτα 10€

LIDL

Τα υπόλοιπα για όσους ενδιαφέρονται:

LIDL

:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.