Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Θελω να κανω μια μοντα στο μοχλικο στη μηχανη.

ξερουμε τιμες απο ατσαλι παχους 5χιλ?θελω ενα πλακακι 10Χ10εκ.

και μετα θα το κοψω ,ανοιξω τρυπες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρεπει σε δουλεια να βρισκομαστε, και κυριως επειδη το ηδη υπαρχον 1.8 twin spark μοτερ ειναι μια παπαρια και μιση, παμε για καινουριο προτζεκτ. Ηδη εχω αγορασει ακομη μια 2λιτρη GTV V6 TB για ανταλλακτικα (που εχει πολλα πραγματα που θα μου χρειαστουν για τη μετατροπη), οποτε το επομενο προτζεκτ θα ειναι ενα 24βαλβιδο τουρμπατο V6 (αυτο της φωτο συγκεκριμενα). Σκοπος οχι κτηνωδης δυναμη, ~350 αλογα. Δηλαδη μαλλον ψιχουλα για τετοιο setup, αλλα θελω να ειναι ελαστικο, να τουρμπιζει απο χαμηλα και να χει μεγαλο ευρος λειτουργειας και καλη ροπη ξετουρμπιστο.

468534_10200263655820707_1150708351_o.jpg

Φιλαρακι ολο την ιδια φωτο μας πασαρεις....:p

Honda και ξερο ψωμι btw..

[ame=http://vimeo.com/66523665]Riding a Honda C90 motorcycle through the Arctic Circle in Winter (music video) *headphones recommended* on Vimeo[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο η ιδέα του να έχεις ένα αυτοκίνητο που λειτουργεί για πάνω απο 2 μήνες σε τρομάζει έτσι? Πρέπει να τα κάνεις όλα π0υτ....

350 άλογα ΜΠΡΟΣ κίνηση, ΠΩΣ μάτια μου?

Ασε ρε μανιτσα μου να παιξουμε και μεις λιγο :p. Τωρα δουλευει παραπανω απο 2 μηνες, εχω ηδη αρχισει και βαριεμαι.

Οσο για τα 350, νομιζεις οτι τωρα με 250 στριβει? :p

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια μοντα στο μοχλικο στη μηχανη.

ξερουμε τιμες απο ατσαλι παχους 5χιλ?θελω ενα πλακακι 10Χ10εκ.

και μετα θα το κοψω ,ανοιξω τρυπες κτλ.

Nα το χαμηλωσεις θες?

Εχω το παλιο απο το VTR που το ειχε χαμηλωσει ο προηγουμενος αν θες παρτο.

Link to comment
Share on other sites

Nα το χαμηλωσεις θες?

Εχω το παλιο απο το VTR που το ειχε χαμηλωσει ο προηγουμενος αν θες παρτο.

Να το ψηλωσω λιγακι γιατι λενε οι απεξω οτι βελτιωνει συμπεριφορα...

μπορεις να μου πεις χοντρικα διαστασεις,αν δε σου κανει κοπο?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα που ειναι το περιεργο?στην ελλαδα αν δε το περασεις ετσι(βαθυ πορτοκαλι) σε χτυπαει ο απο πισω και σου λεει ,τι κανεις ρε??αφου προλαβαινες να το περασεις και εσυ και εγω!!

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα που ειναι το περιεργο?στην ελλαδα αν δε το περασεις ετσι(βαθυ πορτοκαλι) σε χτυπαει ο απο πισω και σου λεει ,τι κανεις ρε??αφου προλαβαινες να το περασεις και εσυ και εγω!!

εμένα πάντως με βρίσανε γιατί δεν πέρασα με.... κόκκινο :hang2:

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως με βρίσανε γιατί δεν πέρασα με.... κόκκινο :hang2:

Και εμένα πρόσφατα μου κόρναραν συνεχώς επειδή περίμενα σε φανάρι που είχα κόκκινο, και από την άλλη δεν ερχόταν κανένας...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πρόσφατα μου κόρναραν συνεχώς επειδή περίμενα σε φανάρι που είχα κόκκινο, και από την άλλη δεν ερχόταν κανένας...

Τη τελευταία φορά που μου το καναν, κατέβηκα από το αυτοκίνητο, έριξα ένα βλέμμα και ξαναμπήκα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Με τη μηχανη σταματησα σε κοκκινο.

περασαν δεξια αριστερα 3-4 αυτοκινητα και μηχανες και μετα σταματησε ενας διας διπλα μου και λεει ρητορικα,γιατι σταματησαμε?και σηκωθηκε και εφυγε

τι να πει κανεις...

και οταν σταματησα κοιταζα και εκανα και τη προσευχη μου μη μου τη φορεσει κανενας

Link to comment
Share on other sites

Να το ψηλωσω λιγακι γιατι λενε οι απεξω οτι βελτιωνει συμπεριφορα...

μπορεις να μου πεις χοντρικα διαστασεις,αν δε σου κανει κοπο?

Ευχαριστω!

Σιγουρος για αυτο?Γιατι οσο το ψηλωνεις χανεις σε οδικη συμπεριφορα ιδιως σε μοτοσυκλετα.

(χωρια που οταν ανεβαινει το ετερον ιμισυ ειναι λιγο παλουκι).

Το εχω αφησει στο μαγαζι του αδερφου αυριο θα στο φωτογραφισω να το δεις.

Ξαναλεω σκεψου το παντως + αν το αλλαξεις μονος σου προσεξε ποσο θα το σφιξεις.

Πολυ τρως τα ρουλεμαν , λιγο λασκαρει η βιδα και σε φευγει το μοχλικο.(ετυχε σε φιλο

ευτυχως δεν επαθε τιποτα περαν απο υλικες ζημιες).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.