Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Εσυ γελας, αλλα υπαρχει ολανδος με μια ασημι GTV και ΔΥΟ (2) 3.0 V6, το δευτερο προφανως κεντρο σε υποπλαισιο απο 166, ολο στο χερι :blink: Μολις 490 αλογα :blink:

Σε ροπή τον είχα με το VG30DETT... :p

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρει ενα με γερμανικές πινακίδες το οποίο είχα σκοπό να κανω δωρητή οργάνων στο μικρό του αδελφάκι (200SX)... :p

Edit: Εχω και ενα M54B25 και κάθεται για την E36...

Z32 powah ;)

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Edit: Εχω και ενα M54B25 και κάθεται για την E36...

Σαν το δικό μου, αλλά 2 γενιές πιο καινούριο, με διπλό βάνος και τη μέγιστη ισχύ 200 rpm ψηλότερα. Φαντάζομαι και πιο οικονομικό;

Link to comment
Share on other sites

Τον κακό τους το φλάρο! Ζητάνε στην αντιπροσωπεία για προβολάκια ομίχλης 250 + εργασία = 337 Ευρώ. :TD:

Κι ο μοναδικός στο eBay που δίνει τα γνήσια με 60 λίρες, στέλνει μόνο UK... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου που αγόρασα προβολάκια, μόνο Γερμανία έστελνε. Αλλά ανταλλάξαμε μηνύματα και τελικά δέχτηκε να μου τα στείλει. Στείλε και εσύ μήνυμα στον πωλητή, μπορεί να σταθείς τυχερός.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου που αγόρασα προβολάκια, μόνο Γερμανία έστελνε. Αλλά ανταλλάξαμε μηνύματα και τελικά δέχτηκε να μου τα στείλει. Στείλε και εσύ μήνυμα στον πωλητή, μπορεί να σταθείς τυχερός.

Thanks, θα ρωτήσω.

Θέλω τα γνήσια, αφενός γιατί θα είναι ποιοτικά ανώτερα και αφετέρου γιατί θα πάω στην αντιπροσωπεία να τα εγκαταστήσουν (επειδή θέλω να έχω την εγγύηση).

Πέρα από αυτά, δε νομίζω πως στην αντιπροσωπεία θα κάνουν καλύτερη δουλειά από αυτή που θα έκανα εγώ με το installation manual στο χέρι. Προχειρότητες, όπως πάντα.

Ας όψεται η εγγύηση...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις τα προβολάκια ομίχλης στην Ελλάδα?

Δε σκοπεύω να τα χρησιμοποιώ συχνά, αν δε χρειάζεται.

Τα θέλω και για λόγους εμφάνισης, μιας και ακόμα κι όταν θα είναι σβηστά, θα είναι σίγουρα πιο όμορφα από αυτά τα ψευτοκαπάκια που έχει τώρα στη θέση τους.

Πάντως έχω βρεθεί πάρα πολλές φορές στην εθνική οδό Αθηνών - Λαμίας, βράδυ, με καταρρακτώδη βροχή και ομίχλη. Εκεί νομίζω πως είναι απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Toyota auris πηρε ενας θειος μου πριν λιγο καιρο καινουργιο...

Ειχα την ευκαιρια να το οδηγησω αυτες της μερες.

Μου αφησε θετικες εντυπωσεις αλλα μου φανηκε λιγο αδυναμο...

Βεβαια ακομα δεν εχει κανει καν 1000χλμ. ελπιζω να βγαλει λιγο περισσοτερη δυναμη οταν χαλαρωσει το μοτερ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε σκοπεύω να τα χρησιμοποιώ συχνά, αν δε χρειάζεται.

Τα θέλω και για λόγους εμφάνισης, μιας και ακόμα κι όταν θα είναι σβηστά, θα είναι σίγουρα πιο όμορφα από αυτά τα ψευτοκαπάκια που έχει τώρα στη θέση τους.

Πάντως έχω βρεθεί πάρα πολλές φορές στην εθνική οδό Αθηνών - Λαμίας, βράδυ, με καταρρακτώδη βροχή και ομίχλη. Εκεί νομίζω πως είναι απαραίτητα.

TΙ να τα κανεις ρε μαν, και γω που εχω σε ολα τα καρα δεν τα χω ανοιξει ποτε.

Ψιλογκακουρικα ειναι παρα ομορφα. Βαλε τπτ καλες ξενον....

Link to comment
Share on other sites

Ψιλογκακουρικα ειναι παρα ομορφα. Βαλε τπτ καλες ξενον....

Ενώ τα "xenon" που βάζει όλος ο κόσμος για να έχει μπλε φωτάκι και να στραβώνει τους μπροστινούς είναι καλύτερα :)

Τουλάχιστον τα προβολάκια έχουν και πρακτική χρήση, πχ σε ταξίδι ή εθνική βλέπεις περισσότερο δεξιά-αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Καλες PIAA τυπου xenon... Οχι γκακουριες.

Που βλεπεις ρε μαν με τα προβολακια καλα ουτε τι μιση αποσταση που φεγγουν οι κανονικες δεν φτανουν.

Καλές εννοώ τις Osram / Philips και τις PIAA, για τις οποίες όμως διστάζω λίγο λόγω του υψηλού κόστους τους.

Έχοντας οδηγήσει με αναμμένα προβολάκια στο άλλο μας αμάξι, είδα ότι βελτιώνουν κάπως την ορατότητα στις στροφές, κι αυτό είναι χρήσιμο, ειδικά όταν δεν έχεις προβολείς με κατευθυντικότητα που μεταβάλλεται σύμφωνα με το τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.