Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Pinnokio: Αχ βρε Ελληνάρα!

Νταξ ο τυπος ειναι Θεος :hehe:

Στο μεταξυ την καθαρα δευτερα οταν ειχαμε σταματησει στην εθνικη πριν την λαμια.

Ηταν ενα Α3 το οποιο δεν μπορουσε με τιποτα να βγει για να συνεχισει χωρις αλυσιδες.

Τι σπρωξιμο τι πατακια τιποτα δεν ειχε αποτελεσμα

Του εσβησε κ καμμια 20αρια φορες.

Λεω του παιδιου βγες να στο βγαλω.

Μπαινω μεσα με την κουκουλα γεματος χιονι παγωμενος...

Παω να βαλω μπρος το αμαξι κ ακουω μια φωνη πισω μου...

"μηπως να βγω κ γωωωωω"????

Περιττο να σας πω οτι το σκ@το ειχε αμεσο ραντεβου με την καλτσα...

Γυρναω το κεφαλι μου κ καθεται μια τρομαγμενη κοπελα... ( για ενα δευτ. μου περασε απο το μυαλο να κλεψω το καρο μονο κ μονο για την κοπελα :hehe: )

Του το βγαλα αλλα εγινε πολυ ρομπα στα ματια της κοπελας :hehe:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pinnokio: Αχ βρε Ελληνάρα!

Γυρναω το κεφαλι μου κ καθεται μια τρομαγμενη κοπελα... ( για ενα δευτ. μου περασε απο το μυαλο να κλεψω το καρο μονο κ μονο για την κοπελα :hehe: )

Του το βγαλα αλλα εγινε πολυ ρομπα στα ματια της κοπελας :hehe:

Πρεπει να ηταν κοριτσαρος για να σου περασε αυτη η ιδεα!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)

σημερα το πρωι πηγα στο αμαξι και πραγματικα ηταν λες και δεν ειχε μπαταρια!!

Ουτε με ο συναγερμος λειτουργουσε,ουτε λαμπακια μεσα τπτ..

Η μπαταρια ειναι 2 μηνων, ανοιξα και το καπο και εκει που λεει την κατασταση την μπαταριας δειχνει κανονικα το πρασινο λαμπακι:wall:

Τι λετε να ειναι???

Να επισημανω οτι το αμαξι ειναι ενα Opel astra του 12/2006 και το πηρα πριν 2 μηνες μεταχειρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Τη ενδειξη μην την πολυεμπιστευεσε.

Και το δικο μου (corsa)και το αμαξι της δουλειας (vivaro)οταν κακαρωσε η μπαταρια

εδειχνε πρασινο.Επειδη ομως ειναι οπως λες 2μηνων ειναι λιγο δυσκολο εκτος αν ειναι κινεζικη μπαταρια με αλουμινιο.Αν ειναι καποια επωνυμη μπορεις να πας στο καταστημα που την αγορασες και να ζητησεις να την δουνε.Πρωτα ομως πανε σε ενα ηλεκτρολογο

επειδη το αμαξι σου ειναι σχετικα παλιο να σε κανει ενα ελεγχο το κυκλωμα φορτισης

ωστε εαν σε την αντικαταστησουν και εχεις προβλημα να μην ξανατρεχεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τη ενδειξη μην την πολυεμπιστευεσε.

Και το δικο μου (corsa)και το αμαξι της δουλειας (vivaro)οταν κακαρωσε η μπαταρια

εδειχνε πρασινο.Επειδη ομως ειναι οπως λες 2μηνων ειναι λιγο δυσκολο εκτος αν ειναι κινεζικη μπαταρια με αλουμινιο.Αν ειναι καποια επωνυμη μπορεις να πας στο καταστημα που την αγορασες και να ζητησεις να την δουνε.Πρωτα ομως πανε σε ενα ηλεκτρολογο

επειδη το αμαξι σου ειναι σχετικα παλιο να σε κανει ενα ελεγχο το κυκλωμα φορτισης

ωστε εαν σε την αντικαταστησουν και εχεις προβλημα να μην ξανατρεχεις.

Σε ευχαριστω για την απαντηση:)

Αυριο θα παω σε εναν ηλεκτρολογο να την κοιταξουνε.

Ελπιζω να μην ειναι τπτ σοβαρο και τρεχω.....

Εγώ πάω για ρεκόρ μου φαίνεται...

Το αυτ/το αγορασμένο τον 7/03' και ακόμα η μαμά μπαταρία επάνω!

Ωχ αυτα ειναι:dance3:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)

σημερα το πρωι πηγα στο αμαξι και πραγματικα ηταν λες και δεν ειχε μπαταρια!!

Ουτε με ο συναγερμος λειτουργουσε,ουτε λαμπακια μεσα τπτ..

Η μπαταρια ειναι 2 μηνων, ανοιξα και το καπο και εκει που λεει την κατασταση την μπαταριας δειχνει κανονικα το πρασινο λαμπακι:wall:

Τι λετε να ειναι???

Να επισημανω οτι το αμαξι ειναι ενα Opel astra του 12/2006 και το πηρα πριν 2 μηνες μεταχειρισμενο.

Να πας σε αντιπροσωπεια να στο δουνε γιατι αν ο προηγουμενος κατοχος του ή εσυ εχετε μπει αρκετες φορες στο κρυφο μενου που εχει το αυτοκινητο τοτε μπαινει σε safe mode και τρωει την μπαταρια.Ενας δευτερος λογος να τρωει την μπαταρια ειναι να εχει διαρροη (αν εχεις βεβαια) το CD30 MP3 ή και το απλο CD30.Eμενα ειχε γινει το πρωτο μου ειχαν πει για το κρυφο μενου(Πατας το Settings ενω ειναι το ραδιοφωνο ανοιχτο μεχρι να ακουσεις ενα beep)αλλα μου εκανε αυτο το προβλημα μου ετρωγε τη μπαταρια αν εμενα ακινητο πανω απο 4 μερες.Το πηγα στην Οpel εβαλε πανω το Tech2 ειδε τη εκανα το εβγαλε απο το safe mode και μου ειπε να μην το ξανακανω ΛΟΛ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)

σημερα το πρωι πηγα στο αμαξι και πραγματικα ηταν λες και δεν ειχε μπαταρια!!

Ουτε με ο συναγερμος λειτουργουσε,ουτε λαμπακια μεσα τπτ..

Η μπαταρια ειναι 2 μηνων, ανοιξα και το καπο και εκει που λεει την κατασταση την μπαταριας δειχνει κανονικα το πρασινο λαμπακι:wall:

Τι λετε να ειναι???

Να επισημανω οτι το αμαξι ειναι ενα Opel astra του 12/2006 και το πηρα πριν 2 μηνες μεταχειρισμενο.

Τελικα ηταν η μπαταρια...

Αυριο θα παω να μου την αλλαξουν:)

Link to comment
Share on other sites

για το 2ο βίντεο.......

ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙ:cry:

Για να θυμόμαστε ότι στην πραγματικότητα είναι παλιοσίδερα. Καλά να είμαστε και η μπίζνα να τρέχει και από τέτοια.... ένα σωρό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να ήταν κατασχεμένο και προγραμματισμένο να το διαλύσουνε...

Παρ' ολα αυτα, αν δεν σας άγγιξε το βίντεο, υπάρχει λυση και λέγεται "Το πλέξιμο και η σταυροβελονιά"... Μηνιαίο στα περίπτερα :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.