Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

θελω να παω καμια εκδρομουλα με την κοπελια για φαι και μπανιο...που συγκεκριμενα ειναι αυτες για να το προγραμματισω?γιατι τις εχω ακουσει αλλα δεν εχω ιδεα που ειναι

Παίρνεις το καράβι αυτήν Ραφήνα κ σε μια ώρα είσαι μαρμάρι..ωραία κ γραφικά.απο κείμενα μπορείς να πας αι δημήτρη (κωλοδρομος 20 λεπταβαλλά η παραλία είναι μυθικης ομορφιάς,γκουγκλαρε να τρελλαθεις) ,η ΚΑΡΥΣΤΟ σε 5 λεπτά ...πιο ωραίος δρόμος Ιν κ πολυσύχναστο μέρος)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια. Οταν πηγα το vectra c στο συνεργειο για service, ο μηχανικος μου ειπε οτι εβαλε μονακιδα μπουζι (αντι για τα τετρακιδα που επρεπε) και τωρα σκεφτομαι μηπως ηταν λαθος. Υπαρχει περιπτωση να γινει καμια ζημια? Πρεπει να τα αλλαξω παλι? :help1:

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις το καράβι αυτήν Ραφήνα κ σε μια ώρα είσαι μαρμάρι..ωραία κ γραφικά.απο κείμενα μπορείς να πας αι δημήτρη (κωλοδρομος 20 λεπταβαλλά η παραλία είναι μυθικης ομορφιάς,γκουγκλαρε να τρελλαθεις) ,η ΚΑΡΥΣΤΟ σε 5 λεπτά ...πιο ωραίος δρόμος Ιν κ πολυσύχναστο μέρος)

Ωραια αρα παω ραφηνα-μαρμαρι-αι δημητρη(αμα παιξει ωρα παω και καρυστο) για μπανιο.κανα σουβλακι εκει παιζει για μεσημεριανο?

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις το καράβι αυτήν Ραφήνα κ σε μια ώρα είσαι μαρμάρι..ωραία κ γραφικά.απο κείμενα μπορείς να πας αι δημήτρη (κωλοδρομος 20 λεπταβαλλά η παραλία είναι μυθικης ομορφιάς,γκουγκλαρε να τρελλαθεις) ,η ΚΑΡΥΣΤΟ σε 5 λεπτά ...πιο ωραίος δρόμος Ιν κ πολυσύχναστο μέρος)

Κοστος περιπου εισητηριων; ποσα χιλιομετρα για να υπολογισω κ βενζινη...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια. Οταν πηγα το vectra c στο συνεργειο για service, ο μηχανικος μου ειπε οτι εβαλε μονακιδα μπουζι (αντι για τα τετρακιδα που επρεπε) και τωρα σκεφτομαι μηπως ηταν λαθος. Υπαρχει περιπτωση να γινει καμια ζημια? Πρεπει να τα αλλαξω παλι? :help1:

Εφόσον υποστηρίζονται απο τον κατασκευαστή,δεν θα έχεις πρόβλημα.Δες τον κωδικό και ψάξτο στο manual

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια στην καρυστο, απο φαγητο δεν λεει και πολλα though.. παιζει ενα ωραιο με μαγειρευτα σε ενα στενο διπλα στο τουριστικο γραφειο οπως επισης και το κυμα που ειναι στο τελος της πολης μετα το κοχυλι. Απο παραλιες η πιο ωραια που δεν το πιανει και αερας/κυμα (κλασσικο προβλημα καρυστου) ειναι η παραλια του μπουρου που ειναι στην ακρη του κολπου. Φανταστικη, ακομη καλυτερη παραλια, ειναι στον πλατανιστο, το κοραλι του καβο ντορο το λενε, οπου ενδεικνυται και για καμπινγκ μεσα στα πλατανια, μοναδικο μειονεκτημα ο αερας οπου αμα παιζει, παιζει πολυ, παρα πολυ!!

Πιστευω οι καλυτερες by far παραλιες κοντα στην Αττικη.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αρα παω ραφηνα-μαρμαρι-αι δημητρη(αμα παιξει ωρα παω και καρυστο) για μπανιο.κανα σουβλακι εκει παιζει για μεσημεριανο?

Θα προτεινα Γιαννιτσι(Google για pix) για αρχη, σαν πιο ευκολη διαδρομη (20-25' απο Μαρμαρι). Για να φτασεις εκει, πας απο τον παλιο δρομο Μαρμαρι-Καρυστου, περνας μια μεγαλη(κεντρικη) διασταυρωση και περνας απεναντι. Ευθεια...Στην ταμπελα Ποθι κανεις αριστερα και ολο ευθεια. Απο εκεινο το σημειο κ μετα απο αρκετα πανω/κατω (~15' ) θα δεις ταμπελα φτιαγμενη στο χερι που λεει "Παραλια" κ κατεβαινεις αριστερα. Κ μετα enjoy...ΥΓ: Eχει ενα καντινακι, αλλα εχει πατατακια,κοκες κ μπιρες. τπτ αλλο.

Στον γυρισμο, θα κανεις μια μικρη παρακαμψη και θα πας στο Παραδεισι. Απλα θα σου πω τα εξης..Αγριογουρουνο στα καρβουνα (ισως κ το πετυχεις στιφαδο), ελαφι, στρουθοκαμηλο κλπ. Επισης ΟΛΑ τα κρεατα ειναι δικα του. Ειναι για μενα ΤΟΠ στο φαγητο(Δοκιμασε οπως και δηποτε τυροπιταρες και γογκλιζες -βαρυ ντοπιο ζυμαρικο). Αν δεις τον χασαπη/ψηστη/ιδιοκτητη εναν τυπο με μαλια, πες του ο Δεινοπουλος με εστειλε ;)

Eπισης οποιος θελει ινφο για Μαρμαρι/Καρυστο και τριγυρω, θα χαρω πολυ να τον ενημερωσω. Δεν ειμαι απο εκει, αλλα παραθεριζω απο παιδιωθεν και γνωριζω καλα τα μερη κ τον κοσμο...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υποστηρίζονται απο τον κατασκευαστή,δεν θα έχεις πρόβλημα.Δες τον κωδικό και ψάξτο στο manual

Ποιο manual? Μακαρι να ξερα :hehe: Thanks παντως!

Link to comment
Share on other sites

Θα παω για αρχη αγιο δημητριο μιας και ειδα πικς και μου αρεσε και θα ανεβω και σε αυτο που μου προτεινες αλλη φορα.σκοπευω να ανεβαινω οποτε θα επισκεπτω οτι μου προτεινετε...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αρα παω ραφηνα-μαρμαρι-αι δημητρη(αμα παιξει ωρα παω και καρυστο) για μπανιο.κανα σουβλακι εκει παιζει για μεσημεριανο?

Αμα πας καρυστο θα πας για φαγητο σε μια ταβερνουλα που ειναι οπως φευγεις απο καρυστο να πας για μαρμαρι, σε μια αριστερη στροφη ακριβως μετα μια μινι γεφυρα.Δεν θυμαμαι ονομα,σορρυ ,αν θες παρε με τηλ να σε κατατοπισω που ακριβως ειναι,την ξερουν ελαχιστοι.Πολυ φαγητο,ελαχιστες τιμες,και υπεροχες γευσεις...

Δεν ξερω αν ειναι σωφρον να πας με το παπακι,εχει δυσκολους και ερημικους δρομους για αι δημητρη.

Αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι οτι πηγαινοντας για αι δημητρη,εχει μια διχαλα.Αριστερα κατεβαινεις για παραλια,δεξια ανεβαινεις για το χωριο,οπου δεν πιανει και κινητο.Στο χωριο εχει λιεκ 1-2 ταβερνες.

Λογω σαιζον ειναι ψιλοφτηνα τωρα.

Εμεινα στο marmari bay,στο μαρμαρι (πισινα κλπ,αδεια την ειχαν ρε γμτ) 2κλινο με 30 ευρω/δικλινο. Δεν ξερω αν φοβηθηκαν που τους ειπα οτι ειμαι ο Τσακωνας.

[MENTION=4482]LevelOne[/MENTION] ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΕΜΕΝΑ

οσον αφορα τις βενζινες ,

Μαρμαρι Καρυστος ειναι λιεκ 20 χλμ

Μαρμαρι αγιος δημητριος λιεκ 25 χλμ με ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ και μικρες ταχυτητες

Ραφηνα Μαρμαρι ~1 ωρα με καραβι απο Ραφηνα,αν θελει κανεις να παει με αυτοκινητο,κανει κυκλο ολη την ευβοια και ειναι λιεκ 200 χλμ

Μπορει επισης να παει κανεις και απο Χαλκιδα και να παρει ΚΤΕΛ.

Χαλκιδα - Καρυστος 120 χλμ

Προειδοποιω ωστοσο, η διαδρομη απο και προς Καρυστο ειναι μεγαααλη

Έγινε επεξεργασία από Tsakonas
Link to comment
Share on other sites

θενκ γιου ολ.

μα επειδη εχει κατσικοδρομους παω με το παπακι,που δεν μασαει!να παρω το ερ6 να παω και να τρεχω στα χαλικια? :p

αυτοκινητο ουτε καν,βαριεμαι και μονο στην ιδεα να το ξεπαρκαρω!

Link to comment
Share on other sites

Κοστος περιπου εισητηριων; ποσα χιλιομετρα για να υπολογισω κ βενζινη...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φίλτατε Tsakona δεν απάντησες εδώ όμως και στεναχωριέμαι... :nada:

Υπάρχει άραγε κάποιο site με δρομολόγια και τιμές???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πόρτα πόρτα σπίτι μου ερέτρια τό χω κάνει μία ώρα.*

Στην Εύβοια έχει ωραίους δρόμους για οδήγηση, αρκεί να τους ξέρεις.

Αν πας πρώτη φορά θέλει προσοχή στις κλειστές στροφές, μπορεί να πας από ευθεία με 120 σε στροφή 90άρα κλειστή χωρίς ιδιαίτερη σήμανση. Ή καλό GPS.

Επίσης πολύ προσοχή στους ιθαγενείς, δεν τό 'χουν.

*Παλιά στο τέξας που έτρεχα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.