Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Άντε, μπράβο.

Και δε μου λες, αν πάω να αγοράσω από ebay ένα καλωδιάκι από 21-pin (BMW) σε θηλυκό serial, μπαίνει πάνω στο διαγνωστικό σου (OBD1; ) να συνδέσουμε και το BMW;

Έχει ένας φίλος διαγνωστικό OBD1 αλλά έχει καλώδιο για OPEL το οποίο ΔΕΝ αλλάζει, οπότε δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

633595096517283255BMW-G450X_13.jpg

:baby::baby::baby:

χθες ειδα ενα τετοιο απο κοντα! δεν ξερω ομως αν ειναι ακριβως το ιδιο, 450. μου φανηκε αρκετα μικρο σε μεγεθος για τα κυβικα του.

αρπαζε καλα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εάν τα αγγλικά μου δεν με απατάνε,

Θα πρέπει να το βάζεις μέσα στον ενδεδειγμένο χώρο για να φορτίσει ε?

Οπότε όταν το έχεις στο παρπρίζ με gps πχ .. (ή ενδείξεις από obd II :D), δεν πρόκειται να φορτίζει.. όπου εκεί τρώει και την περισσότερη ενέργεια...

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες στo μωρο μου (Alfa Romeo GT '05)

Παρασκευη αλλαγη αμορτισερ/ελατηρια (TA-Techniχ, κιτρινα ρυθμιζομενα καθ'ύψος μπρος-πισω)

Σαββατο αλλαγη του σπιραλ εξατμισης και αλλαγης τελικου 'καζανακίου' με αλλο της Ragazzon με διπλη αποληξη.

Τριτη...ΚΤΕΟ :p

Και μαλλον σε 2 εβδομαδες λεω για filming σε μαυρο ματ. 1200€, 2 χρονια εγγυηση και αναλαμβανουν ολη την γραφειοκρατικη διαδικασια αλλαγης χρωματος !

Link to comment
Share on other sites

Πετρο, σε τι κοτρωνα κοπανησες ρε συ?

Γιάννη, ομολογω οτι αυτα τα αμορτισερ δε τα χω ξανακουσει. Ποσο τα περνεις, αν επιτρεπεται? Ragazzon εγγυηση.- Ααααα... εχεις δει GT σε μαυρο ματ? Δε της παει ρε συ...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα με ~40km/h σε ένα στενό στην περιοχή μου, και το ακούω να βρίσκει. Δεν φαινόταν κάτι στο δρόμο, ίσως όμως να εξείχε λίγο παραπάνω το φρεάτιο.

Και να φανταστείς, έχω εργοστασιακό ύψος, δεν είμαι χαμηλωμένος.

Σε 2 λεπτά ήμουν σπίτι, αράζω, βγαίνω και βλέπω λάδι να τρέχει μπροστά. Κοιτάζω από κάτω και το βλέπω να τρέχει βρυσούλα από κάτω.:crazy:

Έβαλα ένα δοχείο να το μαζέψω, έριξα και πριονίδι και καθάρισα το δρόμο και τώρα περιμένω την οδική βοήθεια να το πάμε συνεργείο.

Είναι αλουμινένιο το κάρτερ, αυτό κολλάει με μπάλωμα με κάποιο τρόπο;

Επίσης έχει κανείς για πούλημα κάρτερ BMW M50 από E34;

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ομολογω οτι αυτα τα αμορτισερ δε τα χω ξανακουσει. Ποσο τα περνεις, αν επιτρεπεται? Ragazzon εγγυηση.- Ααααα... εχεις δει GT σε μαυρο ματ? Δε της παει ρε συ...

Εχω οικογενειακο φιλο που εργαζεται εδω και τα προτεινει. Μαλιστα μου λεει ειναι μεν αγνωστα, αλλα φτιαγμενα 100% στην Γερμανια και ειχουν ιδια αποδοση με συνδυασμο Bilstein/koni. Επισης βασικο...Τα αγοραζω σε τιμη ξεφτιλα (<300€ ενω στην αγορα εχουν >700€) επειδη τον ξερω και εγκατασταση στα 100€ παλι σπεσιαλ για μενα :hehe:

Για την εξατμιση, εχω ακουσει τα καλυτερα στο Welcome to Alfisti.gr Club !

Οσον αφορα το χρωμα, δεν εχω δει, αλλα στο μυαλο φανταζεται ομορφο μιας και κουπε...Ειδωμεν !

EDIT: Γ@ΜΑΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ [ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Εχω οικογενειακο φιλο που εργαζεται εδω και τα προτεινει. Μαλιστα μου λεει ειναι μεν αγνωστα, αλλα φτιαγμενα 100% στην Γερμανια και ειχουν ιδια αποδοση με συνδυασμο Bilstein/koni. Επισης βασικο...Τα αγοραζω σε τιμη ξεφτιλα (<300€ ενω στην αγορα εχουν >700€) επειδη τον ξερω και εγκατασταση στα 100€ παλι σπεσιαλ για μενα :hehe:

Για την εξατμιση, εχω ακουσει τα καλυτερα στο Welcome to Alfisti.gr Club !

Οσον αφορα το χρωμα, δεν εχω δει, αλλα στο μυαλο φανταζεται ομορφο μιας και κουπε...Ειδωμεν !

EDIT: Γ@ΜΑΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Πως τον λενε το φιλο σου? :p Αν τα περνεις τοσο φτηνα, οκ (αν και με ιδια λεφτα και λιγη υπομονη βρισκεις και koni used). Εχε κατα νου οτι οσο χαμηλωνεις, τοσο σκληραινει. Σε καμια περιπτωση παντως (για AR συγκεκριμενα) δεν ειναι το ιδιο πραγμα τα bilstein με τα koni. Τα koni ειναι πρακτικα οτι καλυτερο μπορεις να βαλεις για χρηση δρομου, και τα bilstein στα ιδια αυτοκινητα ειναι σκουπιδια. Οσο για το χρωμα, αμα σενα σ'αρεσει, εμενα περισσευει :p

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι ,απλα αλλο το καινουργιο, αλλο το used. Ασε που δεν ξερεις το δευτερο τι του εχει κανει ο προηγουμενος. (Εκτος αν υπαρχει τροπος που απλα δεν τον ξερω εγω)

Οσον αφορα τον συνδυσμο, απλα μου ειπε οτι ειτε βαλεις αυτα (ΤΑ-Technix) ειτε BILSTEIN αμορτισερ με ελατηρια χαμηλωματος της KONI, θα εχουν την ιδια οδηγικη συμπεριφορα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.