Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

και στα 2 μέσα είσαι.

TD04L - 13T

Εντελώς πληροφοριακά και ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις αλλά, το μοτέρ σου δομικά θα αντέξει το Hammering Load ή θα πηγαίνεις για κουζινέτα κάθε τρεις και λίγο με κίνδυνο να πάρεις και καμιά μπιέλα στο χέρι;

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

πατησα μια βιδα σημερα, και εχει καρφωθει στο λαστιχο...

φαινεται μονο το κεφαλι της βιδας...

παει για αλλαγη λαστιχο? ή φτιαχνονται αυτα?

απο οτι ειδα, πρεπει να εχει τρυπησει,δεν εχει χασει καθολου αερα. αλλα δεν την βγαζω...

κουοταρω τον εαυτο μου.

την γλυτωσα. ειχε καρφωθει στο τακουνι που εχει το λαστιχο1 την βγαλαμε, και δεν εχανε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακά και ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις αλλά, το μοτέρ σου δομικά θα αντέξει το Hummering Load ή θα πηγαίνεις για κουζινέτα κάθε τρεις και λίγο με κίνδυνο να πάρεις και καμιά μπιέλα στο χέρι;

Εντελώς πληροφοριακα και χωρίς παρεξήγηση αυτα που λες δεν υπάρχουν ειδικά η ορολογια του hUmmering. Μου λες για μπιελες πριν καν με ρωτήσεις λεπτομέριες.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω κυλινδροκεφαλή για μοτέρ bmw Μ30 3.5L και πέφτει γερό ψάξιμο.Όσους έχω ρωτήσει δεν υπάρχει τίποτα.Aκόμα και ολόκληρο μοτέρ μου κάνει.Αν δείτε τίποτα,ρίξτε μου ένα pm!Συνήθως είναι σε σειρές 6-7 του 81-86.

Γιατί......το πήραμε στο χέρι :p

Edit:car.gr και ebay έχει εξαντληθεί

post-1793-1416076290,6196_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από pontium
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακα και χωρίς παρεξήγηση αυτα που λες δεν υπάρχουν ειδικά η ορολογια του hammering. Μου λες για μπιελες πριν καν με ρωτήσεις λεπτομέριες.

Οκ εσύ ξέρεις :)

Με το καλό να ράψεις την άσφαλτο μαζί με το Μήτσο :D

EDIT: όντως είναι με a όχι με u. sorry.

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ιδιαίτερο,στις 3.400 στροφές έσπασε.Είχε κάποια θέματα,τα χοντρά είχαν μαζευτεί,γιατί ο προηγούμενος που το είχε,το είχε "φτιάξει" σε γνωστό μαγαζί βελτίωσης,και του αλλάξανε τα φώτα

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50583[/ATTACH]

:drool:

Πολύ καλό , και με τον προηγούμενο κώλο μου άρεσε επίσης .

Honda%20CB600F%2008.jpg

Aλλα μάλλον για ευκολία στην γραμμή παραγωγής το συνδιάσανε με το cbr600f

2011-Honda-CBR600F-Rear-Side-View.jpg

=

2011-Honda-Hornet-600_1.jpg

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Ρε διονύση, δεν υπάρχει αυτό που λες. Ούτε με u ούτε με a.

νταξει περιφραστικα το εννοει, hammering δηλαδη καταιγιστικα, σφυροκοπημα απο την πιεση της τουρμπινας..

Τι αλλαγες θα του κανεις εκτος απτο σαλιγκαρο? τι πιεση θα το δουλευεις για ποσα αλογα στοχο? η τουρμπινα ποσο σου πηγε?

Link to comment
Share on other sites

νταξει περιφραστικα το εννοει, hammering δηλαδη καταιγιστικα, σφυροκοπημα απο την πιεση της τουρμπινας..

Τι αλλαγες θα του κανεις εκτος απτο σαλιγκαρο? τι πιεση θα το δουλευεις για ποσα αλογα στοχο? η τουρμπινα ποσο σου πηγε?

Δεν ξέρω τι μπορεί να εννοεί, πάντως σίγουρα το εκφράζει λάθος.

Στοκ μοτερ. με 0. 5 βία 0. 6 ανάλογα την ροπή και τα άλογα.

Στόχος 150-180.

130ε από eBay. Πρόγραμμα θα δούμε. Ίσως στον μαμα εγκέφαλο ίσως παράλληλο ίσως άγραφο.

Έγινε επεξεργασία από AN7 OverClocker
Link to comment
Share on other sites

ιντερκοολερ κανονικα? 1500 δεν εισαι>? θα πας σαν colt περιπου? ποσα κιλα ειναι το 2αρι? τι συμποεση θα το δουλευεις? extra μπεκ η μεγαλυτερα? sorry πορωνομαι σιγασιγα..

μαλλον για παραλληλο σε κοβω, καλος ο αγραφος αλλα κοστιζει και αντε να στον προγραμματισουνε...το εχει κανει καποιος αλλος εδω Ελλαδα?

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

ιντερκοολερ κανονικα? 1500 δεν εισαι>? θα πας σαν colt περιπου? ποσα κιλα ειναι το 2αρι? τι συμποεση θα το δουλευεις? extra μπεκ η μεγαλυτερα? sorry πορωνομαι σιγασιγα..

μαλλον για παραλληλο σε κοβω, καλος ο αγραφος αλλα κοστιζει και αντε να στον προγραμματισουνε...το εχει κανει καποιος αλλος εδω Ελλαδα?

Fmic, 1. 5l, 10: 1, 1030kg.

με μπεκ θα δείξει στην πορεία, αν τελειώσουν υπάρχει εναλλακτική πάντως.

Στην ελλάδα ναι, εξωτερικό το έχουν κάνει ιαπωνία και παναμά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.