Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Δεν ξέρω πως ακριβώς τις προστατεύεις αλλά ξέρω ότι είναι υπερβολικά ευαίσθητες. Τόσο που καταντάνε μη χρηστικές σε καθημερινό αυτοκίνητο.

εχω δει γρατσουνια τρακαρισματος σε μεμβρανωμενο αυτοκινητο παντως και ηταν πολυ πιο ελαφρια αποτι θα ηταν σε καποιο αλλο αυτοκινητο. Γνωμη μου συμφερει για αυτον που θελει να ανανεωσει το αυτοκινητο χωρις να τα σκασει για βαψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω για το δικό μου χταπόδι.

dsc00439ox.jpg

dsc00434te.jpg

dsc00449gw.jpg

dsc00451z.jpg

dsc00453qt.jpg

Μετά από προπόνηση που κάναμε με του Σταύρου και επιπλέον σε pvc ένα κομμάτι χρειάστηκε να ξανα κόψω :dance3:

Thanx [MENTION=2661]spresv[/MENTION] που δάνεισε την πριονοκορδέλα :)

Link to comment
Share on other sites

Αναψε λαμπακι για λαδι..Τσεκαρω...Κατω απο το min! 4 lt εβαλα (Castrol Edge 5w30), 80€ το κουστουμι.

Βλακεια μου παντως! Παλι καλα που δεν χαλασε κανα ελατηριο/πιστονι!!!

WRC οδηγάς; γιατί ένα μονοθέσιο θέλει σίγουρα πάνω από 4l λάδι. :p

Link to comment
Share on other sites

Αναψε λαμπακι για λαδι..Τσεκαρω...Κατω απο το min! 4 lt εβαλα (Castrol Edge 5w30), 80€ το κουστουμι.

Βλακεια μου παντως! Παλι καλα που δεν χαλασε κανα ελατηριο/πιστονι!!!

Ποσα χλμ εχει το αυτοκινητο??ισως να πρεπει να αρχισεις να βαζεις λιγο πιο χοντρο λαδι

Link to comment
Share on other sites

Alfa Romeo GT 1.800cc :)

Ειναι φαγανο το ατιμο, οπωσ ολεσ οι Ιταλιδουλεσ του οικου. Συνηθως ανα 3-4 μηνες -περιπου- αναπληρωνω με 2μιση-3lr. Τωρα στους 3 μηνες ηταν αδειο τελειως. Προφανως οι παραπανω ζεστες θα επαιξαν καποιο ρολο !

Απο Ιανουαριο του '05, 66.000χλμ :)

Και μολις πηρα χαμπαρι οτι ποσταρα αλλου για αλλου....καποιος απο τους πρασινους/κοκκινους ας κανει την καλη...:p

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε που η TD04 έχει αυτό το κωλο πάτημα. Δεν σε περιορίζει μόνο στο ότι είναι στενή η τρύπα(ίσως για αυτό και να έχουν καλό spool λόγο επιτάχυνσης καυσαερίων) αλλα σε περιορίζει και στο να κολλήσεις και το collector αφού έχεις πολύ μικρή πρόσβαση μέσα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.