Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

ωχουυυ παλι κλαψα...

με 40 ευρω που μου ζηταει ο καλλιτεχνης , μισο αλογο να παρω ευχαριστω θα πω ρε καλλιτεχνη, δεν θελω κατι τραγικο, απλα η αλουμινενια εισαγωγη να μην ζεματαει οταν οδηγω...ζεματαει και μπορω να της βαλω δαχτυλο (με την καλη εννοια), αρα η επιφανεια της παιζει 70-80 βαθμους... αυτος ο καλλιτεχνης υποσχεται να μπλοκαρει 400αρες και τετοια, δεν απαιτω κατι τετοιο, αν μου κανει εμενα διαφορα 10, αντε 5 βαθμους θα χοροπηδαω... εχω παθει πλακα το τι διαφορα εχει βραδυ δεκεμβριου στην στενη με μεσημερι αυγουστου στην εθνικη (ε εκει ειναι 40 βαθμοι διαφορα, αλλα λεμε τωρα)

ΥΓ: αν λογκαρουμε με το torque και δω διαφορα οτιδηποτε πανω απο 10.5 βαθμους και πανω σε περιμενει serioze trolling...

Πακετο με back-to-back dyno session φανταζομαι, ε?

Το "κλαψα" νομιζω ηταν αχρειαστο, ειδικα οταν μιλαμε μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Πακετο με back-to-back dyno session φανταζομαι, ε?

Το "κλαψα" νομιζω ηταν αχρειαστο, ειδικα οταν μιλαμε μαζι.

Wut?? καλα, αν ειναι να προσβαλλομαστε και μεταξυ μας, να παω να γραφω στο φορουμ του οβερβολτ...

Τεσπα, τα zircotec στην ελλαδα ταχει αυτος μαλλον Κεραμική επίστρωση... Ψηνομαι και για επικαλυψη σε καμμια τουρμπινα αλλα φανταζομαι θα ανοιξει στα δυο η ερμη αν δεν αποβαλλει θερμοτητα προς τα εξω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, αυτο δεν ειναι κατι του οποιου μπορεις να παρεις αντιπροσωπεια, εκτος και αν οι τυποι το πουλανε σα χρωμα/spray/whatever, στην οποια περιπτωση ειναι ολιγον τι μουφα. Τα μηχανηματα για τετοιες δουλειες ειναι ΠΟΛΥ ακριβα. Point is οτι αν το κανει με 40€, μαλλον δε το κανει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, αυτο δεν ειναι κατι του οποιου μπορεις να παρεις αντιπροσωπεια, εκτος και αν οι τυποι το πουλανε σα χρωμα/spray/whatever, στην οποια περιπτωση ειναι ολιγον τι μουφα. Τα μηχανηματα για τετοιες δουλειες ειναι ΠΟΛΥ ακριβα. Point is οτι αν το κανει με 40€, μαλλον δε το κανει σωστα.

Αυτος με τα 40 ευρα ειναι αλλος, για τον mountain μου ειπε πελατης κ ειδα καπου στο site του zircotec logo.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Σταύρο, δε θυμάσαι που είχαμε πετύχει εδώ στο νήμα αυτό κάτι κεραμικές βαφές από το ebay; Το βάφεις το ψήνεις και ΟΚ; Δέχομαι να κάνω τα χταπόδια μου πειραματόζωα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξαναβρίσκω εκείνα τα προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

muchos gracias!

στελνω βιογραφικο για 12ος υποβοηθος

will work for food & shelter!

...αν και αισθητικα κατι με χαλαει στο συνολο (ισως να το θελα ενα δυο-κλικ πιο σεμνο)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Σταύρο, δε θυμάσαι που είχαμε πετύχει εδώ στο νήμα αυτό κάτι κεραμικές βαφές από το ebay; Το βάφεις το ψήνεις και ΟΚ; Δέχομαι να κάνω τα χταπόδια μου πειραματόζωα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξαναβρίσκω εκείνα τα προϊόντα.

αλλο το DIY αλλο αυτες οι παραξενες μεθοδοι πουχουν με τους ψεκασμους πλασματος....

Link to comment
Share on other sites

Με 40€, και σενα την DIY μεθοδο θα σου πουλησουν μανα μου (θα το ψεκασουν με το σπρει, θα το βαλουν στο φουρνο να το ψησουν και ετοιμο - αυτο που λεει ο Πετρος), αυτο σου λεω. Οταν αυτα τα μηχανηματα με τα πλασμα κλπ ειναι επενδυση ΠΟΛΛΩΝ δεκαδων χιλιαδων ευρω και το εχει ΕΝΑΣ σε ολη την Ελλαδα, λες να σε χρεωνουν 40€ το κομματι? No chance. Καλο το marketing, αλλα γινε και λιγο καχυποπτος.

Αυτος που κανει κεραμικες στην Ελλαδα με την μεθοδο που λες εδρευει λιγο εξω απο τη Θηβα (δεν θυμαμαι λεπτομερειες), και για να κανει σε φιλο μου επιστρωση στο εξωτερικο μονο μαμα τουρμπατης πολλαπλης και μαντεμι τουρμπινας πηρε κοντα 400€. Think again λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Με 40€, και σενα την DIY μεθοδο θα σου πουλησουν μανα μου (θα το ψεκασουν με το σπρει, θα το βαλουν στο φουρνο να το ψησουν και ετοιμο - αυτο που λεει ο Πετρος), αυτο σου λεω. Οταν αυτα τα μηχανηματα με τα πλασμα κλπ ειναι επενδυση ΠΟΛΛΩΝ δεκαδων χιλιαδων ευρω και το εχει ΕΝΑΣ σε ολη την Ελλαδα, λες να σε χρεωνουν 40€ το κομματι? No chance. Καλο το marketing, αλλα γινε και λιγο καχυποπτος.

Αυτος που κανει κεραμικες στην Ελλαδα με την μεθοδο που λες εδρευει λιγο εξω απο τη Θηβα (δεν θυμαμαι λεπτομερειες), και για να κανει σε φιλο μου επιστρωση στο εξωτερικο μονο μαμα τουρμπατης πολλαπλης και μαντεμι τουρμπινας πηρε κοντα 400€. Think again λοιπον...

ο φιλος σου τι διαφορα ειδε με την επιστρωση της πολλαπλης? (σε ΙΑΤ τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω αντί να σκάτε λεφτά σε ******** να πάτε να τα δώσετε σε τακάκια και λάστιχα σε καμιά πίστα να ηρεμήσετε και να μάθετε να οδηγείτε...

Κουλάδια και οι 2.

ΧΑ!

Ι win.

3 μιλάμε, σε ποιους 2 αναφέρεσαι; Για να ξέρω άμα είναι να παρεξηγηθώ ή όχι.

Άμα δεν είχα θέμα με την εμπρός δεξιά δαγκάνα, θα σας έπαιρνα και τους 2 (εσένα και Σταύρο) να πάμε Μέγαρα με το σάπιο μου να το σκίσουμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα τα πράγματα προέρχονται απο Nissan, το αμάξι εξακολουθεί να είναι Frankenstein? :p

703917_10151288147757859_1426165729_o.jpg

286663_10151288147537859_1217849053_o.jpg

Άκρα απο Skyline R33 GTS-T για να γίνει 5μπούλονο και μαμά ζάντες απο 350Ζ RAYS forged 18", 8 κιλά έκαστη. Win.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.