Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Τσάκο ένα βιντεάκι(δεν ξέρω αν το έχω ποστάρει) να κοζάρεις. Το βίντεο αυτό είναι με τελειωμένα πλέον λάστιχα :p

[ame]

[/ame]

ps. Ο δρόμο είναι ελάχιστα ανηφορικός.

Έγινε επεξεργασία από AN7 OverClocker
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ξέρω. Εγώ έχω περίπου 7 και κάτι.

απο περιεργια εψαξα το δικο μου και βρηκα αυτα...

Υear: 2000

HP: 192 hp

0-100: 6.8 seconds

Top speed: 236 km/h

το ερωτημα ειναι το 236 της τελικης απο που βγαινει? γιατι εγω το περασα κατα πολυ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Με φακελώνεις???? :p

6.3 τα 100 όπου βγαίνω με 3η και 14,3 το 400άρι όπου βγαίνω με κόφτη 4ης(165).

Μετρήσεις με performance box της race logic και φιτιλιασμένα pirelli p-zero nero

Ήθελα να ξέρω. Εγώ με αυτά τα μεγάλα λάστιχα που έχω πίσω, κάνω το 0-100 με κόφτη 2ας. Δεν είναι όμως η σωστή διάσταση του αυτοκινήτου μου και χάνω από κει και πάνω. Άνοιξα ρολαριστός με ένα ίδιο αμάξι με ίδιο κινητήρα αλλά άλλο βήμα διαφορικού, άλλες σχέσεις (η 5η του όσο η 4η μου) και μικρότερης περιμέτρου λάστιχα και έμεινα πίσω.

απο περιεργια εψαξα το δικο μου και βρηκα αυτα...

Υear: 2000

HP: 192 hp

0-100: 6.8 seconds

Top speed: 236 km/h

το ερωτημα ειναι το 236 της τελικης απο που βγαινει? γιατι εγω το περασα κατα πολυ αυτο.

Εννοείς ότι είδες στο κοντέρ πολύ παραπάνω από αυτό; Όλα τα κοντέρ δείχνουν παραπάνω από την πραγματική ταχύτητα. Το προηγούμενο κοντέρ που είχα με άλλα λάστιχα, έδειχνε 240 όταν πήγαινα με 218! Το τωρινό ευτυχώς είναι ρυθμιζόμενο και το έχω ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι είδες στο κοντέρ πολύ παραπάνω από αυτό; Όλα τα κοντέρ δείχνουν παραπάνω από την πραγματική ταχύτητα. Το προηγούμενο κοντέρ που είχα με άλλα λάστιχα, έδειχνε 240 όταν πήγαινα με 218! Το τωρινό ευτυχώς είναι ρυθμιζόμενο και το έχω ακριβώς.

GPS και κοντερ. Πηγε στα 250 περιπου. Για τετοιο αμαξι δεν νομιζω να εχει τοσο μεγαλη αποκλιση. θα ειναι ελαχιστη δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα ποιοτητας οργάνου. Ειναι θεμα το πως θελει να το ρυθμισει η εταιρία ειδικα πλεον που ολα ειναι ηλεκτρονικά και με ακρίβεια.

Εμενα απο τα 120 και μετα ειναι σταθερα 10 πανω το κοντέρ. Ο εγκεφαλος ομως τα χιλιόμετρα που βλέπει ειναι τα πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Γυναικούλα είσαι ρε μλκ

Μιλησε ο ανθρωπος με τα 200 αλογα και το 20€ τακακι...

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ 166 ΓΡΗΓΟΡΑ, Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΘΑΊΝΕΙ ΕΓΓΕΦΑΛΙΚΟ.

Με μπερδευεις με τον αλλο βλακεντιο :p

Link to comment
Share on other sites

35€ σε παρακαλώ. Τι μας πέρασες. .... τσιπιδες?

Η μηπως ηθελες να βαλω ds2500 στον δισκο των 20€ που μου ειχαν κανει δώρο? :p

Το χειμώνα θα γίνουν ολα μαζί :p

Έγινε επεξεργασία από AN7 OverClocker
Link to comment
Share on other sites

Στο καημένο το Leonάκι τελικά, τι δίσκους + τακάκια να βάλω; Ήρθε η ώρα να τα αλλάξω, αλλά δυστυχώς δεν θα μπορέσω να πάω σε λύσεις "ολόκληρο σύστημα από Cupra + ένα κάρο άλλα πράγματα για να μπούν πάνω", που υπολόγιζα παλιότερα.

Τα κλασικά που ακούω είναι DS2500, enter_color_here-stuff και Brembo. Από δίσκους δεν ξέρω τι παίζει.

Πάντως με κάτι Otto Zimmermann που έχω τώρα πάνω και τους δίσκους που έγιναν σαν πατατάκια Ruffles, δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.