Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Βαφτηκαν, ανακατασκευαστηκαν, μπηκαν καινουρια τακακια (brembo) και καινουριοι δισκοι (επισης brembo, 330mm). Και πριν 4πιστονα φορουσα (Brembo 305mm GT kit - see if you can spot a pattern), αλλα τετοια διαφορα δε την περιμενα. Εν γενει, πλεον ξεμπροστιαζει καθε εννοια ελαστικου και προσφυσης. Σε χαμηλες ταχυτητες ειναι περιπου το ιδιο με πριν, και θελει περισσοτερη προσοχη γιατι μπλοκαρει πολυ πιο ευκολα (αν και πιο ρυθμισιμο, οποτε συνηθιζεται). Σε υψηλοτερες ταχυτητες απλα γονατιζει, δαγκωνεις το τιμονι. Για αντοχη δεν συζηταμε καν. Και γαμω τις βελτιωσεις, worth every penny, και ας φοραγα και πριν 4πιστονα. Α! Στη 2η φωτο φαινονται και τα φιμε που εβαλα πριν τις διακοπες.

attachment.php?attachmentid=58282&stc=1&d=1379953326

attachment.php?attachmentid=58283&stc=1&d=1379953371

post-2661-1416077721,1144_thumb.jpg

post-2661-1416077721,3974_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από spresv
Link to comment
Share on other sites

Χθες ακουσα κατα τις 2 ενα φορτηγο απο κατω...

Και σημερα ο διπλα μας ειπε οτι βγηκε η γυναικα του και ειδε 2 που κοιταγαν τη μηχανη μου και του αδελφου μου.

Μολις την ειδαν εξαφανιστηκαν...

Για πειτε τιποτα ιδεες.

Εννοειται οτι εχουμε προστασια στις μηχανες τις οποιος δεν αναφερω για ευνοητους λογους.

Και εν τω μεταξυ το σκεφτομουν οταν ακουσα το φορτηγο σταματημενο.

Απο δω και περα εαν ξανακουσω κατι αναλογο θα κατεβω για ελεγχο με το σπαθι...

Έγινε επεξεργασία από Dant3
Link to comment
Share on other sites

Χθες ακουσα κατα τις 2 ενα φορτηγο απο κατω...

Και σημερα ο διπλα μας ειπε οτι βγηκε η γυναικα του και ειδε 2 που κοιταγαν τη μηχανη μου και του αδελφου μου.

Μολις την ειδαν εξαφανιστηκαν...

Για πειτε τιποτα ιδεες.

Εννοειται οτι εχουμε προστασια στις μηχανες τις οποιος δεν αναφερω για ευνοητους λογους.

Και εν τω μεταξυ το σκεφτομουν οταν ακουσα το φορτηγο σταματημενο.

Απο δω και περα εαν ξανακουσω κατι αναλογο θα κατεβω για ελεγχο με το σπαθι...

αν στην εβαλαν στοχο, και βηδωμενη να την εχεις, θα βρουν τροπο..

μηπως να την βαλεις σε parking? τουλαχιστον για λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο ειναι μη εμπορικες μηχανες...

Ειδικα το δικο μου δεν παιζει να υπαρχει παραγγελια.Λιγο να ψαξω και θα το βρω!

Σκεφτομαι μηπως απλα εκοβαν βολτες για να κοψουν κινηση και να τσεκαρουν και εαν εβρισκαν τιποτα ευκολο να το σηκωναν.

Επισης τα εχουμε με κουκουλα οποτε δεν θα ηξεραν τι μοντελα ειναι.

Οπως και να εχει θα δω για γκαραζ τις επομενες μερες...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω στο mazda ένα bluetooth mp3 player με gps κτλ.. και βρίσκω αυτό:

MAZDA3 2004 2009 7" IN CAR Ipod Touch Screen SAT NAV GPS DVD Stereo Player ARM11 | eBay

Καμία γνώμη; Η τοποθέτηση παλεύεται ή πάει για μάστορα;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω στο mazda ένα bluetooth mp3 player με gps κτλ.. και βρίσκω αυτό:

MAZDA3 2004 2009 7" IN CAR Ipod Touch Screen SAT NAV GPS DVD Stereo Player ARM11 | eBay

Καμία γνώμη; Η τοποθέτηση παλεύεται ή πάει για μάστορα;

Αναλόγως τις δεξιότητες του καθενός . Μπορείς να προσπαθήσεις με κανέναν οδηγό απο το internet ( και απο γνώριμο φορα mazda ) Αν δεις οτι δεν .... το αφήνεις ως έχει και το πάς στον μάστορα σφυρίζοντας ανέμελα . Να σε χρεώσει παραπάνω δεν νομίζω επειδη θα το έχεις λύσει προσπαθήσει .

εδιτ στις οδηγίες που εχει απο το λινκ που παραθέτεις λέει direct plug n play οποτε το κοψε ράψε λογικά δεν χρειάζεται . + οτι θα ερχεται και με οδηγίες αναλυτικές το item .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Ο διπλανος σου (καλο παιδι χωρις να εχει κακη προθεση) καθεται με ενα φιλαρακι του.

"ρεεεε μλκα ο γειτονας πηρε μηχανη, μαμαει κλπ κλπ"

ελα ρε λεεγεεεε αληθεια ?

Ρεεε ο γειτονας του Μητσου πηρε μια νεα μηχανη λεει κι τετοια...

Καλη φαση....

Και παει λεγοντας...

Δεν περνανε τυχαια απο το σημειο, δεν θα το εκανε ΚΑΝΕΝΑΣ.

Ξερουν τη γειτονια, ξερουν εσενα, ξερουν τους φιλους συγγενεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Ωρες που φευγεις κι ερχεσαι, πιθανον κι τους δρομους απο τους οποιους περνας.

Μεχρι που ερχεται μια στιγμη κι ερχονται να κανουν αυτο που πρεπει να κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως παντα τη μηχανη παιρνω οποτε οταν λειπω τα τετοια μου θα παρουν :sarcastic:

παντως το παραξενο ειναι οτι δε παιζει και του αδελφου μου να ειναι παραγγελια καθως αυτο εγινε την ιδια μερα που γυρισε απο επαρχια(και δε γνωριζε κανεις ποτε θα γυρισει)!

τελος παντων,κατα πασα πιθανοτητα θα μπουν σε γκαραζ και θα παρθουν και εξτρα μετρα ασφαλειας

και για την υστατη στιγμη

2lk3cdf.jpg

:sarcastic::sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

προσεχε με τουτο σε κανα σκηνικο, μην σου βγαλουν κανα κουμπουρι...

παραγελλιά μπορει να μην ειναι, αλλα ισως βολευει το μερος κτλ για να γινει κλοπη.

στον αδερφου μου την οικοδομη, εχουν φτιαξει ολοι μαζι ενα μεταλλικο βαριας κατασκυής κλουβι και βαζουν μεσα μηχανακια, ποληλατα κτλ

και κλεινει με πορτα καλη ολο αυτο. κλειδι εχουν μονο οσοι βαζουν μεσα.

αν εισαι και αλλοι με μηχανη, δες μηπως μπορειται να φτιαξεται κατι τετοιο σε μια ακρη στην πυλωτη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα χτες αξιωθηκα να παω το αμαξι στο μηχανικο, τελικα δεν ηταν αντλια (αλλαχθηκε ομως αφου εχει 9 ετια) αλλα ηταν το "καβουκι" του θερμοστατη που βρισκεται σε αθλια κατασταση (φαγωμενο μεταλο).

Το κακο ειναι πως εχει λιγο κολλησει-σκουριασει-διαβρωθει τοσα χρονια στη κεφαλη αλλα πιστευω θα το βγαλουμε εστω με λιγο χτυπημα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως παντα τη μηχανη παιρνω οποτε οταν λειπω τα τετοια μου θα παρουν :sarcastic:

παντως το παραξενο ειναι οτι δε παιζει και του αδελφου μου να ειναι παραγγελια καθως αυτο εγινε την ιδια μερα που γυρισε απο επαρχια(και δε γνωριζε κανεις ποτε θα γυρισει)!

τελος παντων,κατα πασα πιθανοτητα θα μπουν σε γκαραζ και θα παρθουν και εξτρα μετρα ασφαλειας

και για την υστατη στιγμη

2lk3cdf.jpg

:sarcastic::sarcastic:

Κοιτα εγω για σενα το λεω αγορινα εμενα κλαιν.

Αμα κατεβεις με αυτο στο δρομο παιζουν δυο πραγματα.

Η θα σου κανουν το κωλαρακι ΝΑ στη φυλακη οι συγκρατουμενοι η θα σε βαλουν σε μαυρη σακουλα.

Δεν παιζουν με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

προσεχε με τουτο σε κανα σκηνικο, μην σου βγαλουν κανα κουμπουρι...

παραγελλιά μπορει να μην ειναι, αλλα ισως βολευει το μερος κτλ για να γινει κλοπη.

στον αδερφου μου την οικοδομη, εχουν φτιαξει ολοι μαζι ενα μεταλλικο βαριας κατασκυής κλουβι και βαζουν μεσα μηχανακια, ποληλατα κτλ

και κλεινει με πορτα καλη ολο αυτο. κλειδι εχουν μονο οσοι βαζουν μεσα.

αν εισαι και αλλοι με μηχανη, δες μηπως μπορειται να φτιαξεται κατι τετοιο σε μια ακρη στην πυλωτη.

Πολυ καλη ιδεα ομολογω...

Κοιτα εγω για σενα το λεω αγορινα εμενα κλαιν.

Αμα κατεβεις με αυτο στο δρομο παιζουν δυο πραγματα.

Η θα σου κανουν το κωλαρακι ΝΑ στη φυλακη οι συγκρατουμενοι η θα σε βαλουν σε μαυρη σακουλα.

Δεν παιζουν με αυτα.

Προφανως πλακα κανω ρε!

Λες να κανω αυτο?

Braveheart_charge.jpg

:haha::haha:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.