Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

γιατί ρε bugatti γιατί;;;;;; μας έραψε κοστούμι πρώτο σε λέω..

γιατί....

2013 Agera R

Curb weight 1435 kg

2011 Veyron Super Sport

Curb weight 1995 kg

Για αυτοκίνητο με 550 κιλά παραπάνω και ΠΑΡΑ πολύ καλά στάθηκε λέω εγώ...

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

γιατί....

2013 Agera R

Curb weight 1435 kg

2011 Veyron Super Sport

Curb weight 1995 kg

Για αυτοκίνητο με 550 κιλά παραπάνω και ΠΑΡΑ πολύ καλά στάθηκε λέω εγώ...

Με το που πατάει κάτω το agera απλά εξαφανίζεται.

Δες απλά πως τον σουβλισε στην πρώτη δοκιμή που πάτησε νωρίτερα το bugatti.

Link to comment
Share on other sites

Με το που πατάει κάτω το agera απλά εξαφανίζεται.

Δες απλά πως τον σουβλισε στην πρώτη δοκιμή που πάτησε νωρίτερα το bugatti.

Δεν λέω πως δεν είναι γρηγορότερο το Agera R. Αλλά 550 κιλά δεν είναι λίγα και οι διαφορές δεν ήταν τόσο τραγικές για αυτά τα κιλά.

Link to comment
Share on other sites

H διάρκεια έχει περισσότερο χρόνο ή η χρήση τους ; :p

Θέλω να πω αν τα μεν ειναι 10 μηνών και "απάτητα" θα ειναι προφανώς καλύτερη επιλογή από σετ 3 μηνων που το ο κάτοχός του το είχε λιώσει στα παντιλικια ;)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα μιλάει στο να τα αγοράσει για new οπότε δεν είναι καθόλου καλά αγγίζοντας το όριο του scam . Εκτός και αν σου κάνει καμια τιμή χώμα ( πχ 50% έκτπωση ) οπότε αλλάζει το θέμα . Αλλα το να αγοράσεις ''κανούρια'' λάστιχα που είναι 10μηνες αποθηκη και να τα πληρώσεις οσο κανουν καινουρια-φρέσκα ειναι κοροιδία με την λογική του ''αυτα εχω ετοιμοπαράδοτα''. Σκέψου μόνο ότι στον πρώτο σου χρόνο τα λάστιχα θα ειναι ήδη 2 ετών και μια τέτοια κίνηση συμφέρει μονο σε τρελή έκπτωση και σε περίπτωση που αλλάζεις λάστιχα κάθε χρόνο η και πιο συχνά.

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα μιλάει στο να τα αγοράσει για new οπότε δεν είναι καθόλου καλά αγγίζοντας το όριο του scam . Εκτός και αν σου κάνει καμια τιμή χώμα ( πχ 50% έκτπωση ) οπότε αλλάζει το θέμα . Αλλα το να αγοράσεις ''κανούρια'' λάστιχα που είναι 10μηνες αποθηκη και να τα πληρώσεις οσο κανουν καινουρια-φρέσκα ειναι κοροιδία με την λογική του ''αυτα εχω ετοιμοπαράδοτα''. Σκέψου μόνο ότι στον πρώτο σου χρόνο τα λάστιχα θα ειναι ήδη 2 ετών και μια τέτοια κίνηση συμφέρει μονο σε τρελή έκπτωση και σε περίπτωση που αλλάζεις λάστιχα κάθε χρόνο η και πιο συχνά.

Καλα αλλο ειναι να ειναι 1 χρονο στην αποθηκη και 1 χρονο στο δρομο και αλλο 2 χρονια στο δρομο...

Εγω λαστιχα αλλαζω λογω χιλιομετρων(για τη μηχανη μιλαμε παντα ετσι.τα φοραω 1 χρονο και ειναι 1,5 χρονου) αλλα θα τα βαλει και ο αδελφος μου στη δικια του που τα αλλαζει λογω χρονου(τα φοραει 2 χρονια και ειναι 2,5 χρονων τα λαστιχα)

οποτε σε μενα που κανω αρκετα χιλιομετρα δυσκολα θα ξεραθουν αλλα στον αδελφο μου παιζει ,που κανει πιο λιγα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πηγαίνεις σε λάθος ανθρώπους τότε και σου λένε αντίστοιχα παραμύθια . Τελευταία φορά που άλλαξα στο χτ λάστιχα ήτανε μερικών βδομάδων και τα 2 και αυτό είναι το σωστό , στο κάτω κάτω πας σε κάποιον και απαιτείς να στα παραγγείλει επιτόπου απο τον ''κεντρικό μεγαλέμπορα'' να δείς πως θα είναι εβδομάδων και τα 2 . Δίνεις τα $$$ σου οπότε να απαιτείς το αντίστοιχο . Ολα τα ανωτέρω φυσικά σε εξηγήσεις τοις μετρητοίς χωρίς παζάρια και 50 άτοκες ( υπερβολές σε ευκολίες δλδ - οποτε εχει και ο αλλος το δικαίωμα να σου πει παρε μισου η ενος χρόνου) .

****Αυτο ενοοω παραπάνω οτι θα ειναι 1 χρόνο στην αποθηκη και στον ενα χρονο που θα τα εχεις περπατησει θα ειναι ηδη 2 ετων και θα αρχισουν να σκάνε . Οχι οτι θα είναι 1 χρονο μεσα και μεταχείρω . λολ .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε 2 μηνών είναι καλά . 6 μηνων ειναι οριακά και φυσικά πρεπει να παίξει τιμή έκτπωσης . 1 έτους ξαναλέω ειναι scam και σε καμια περιπτωση δεν προκειται να τα πουλήσει σε κάποιον υποψιασμένο χωρίς γεναία έκτπωση . Στο αλλο που λές οτι συνηθως τα καλύτερα που βρίσκεις ειναι εξάμηνου πάει να πει οτι

1. Ο έμπορος - εμποροι που ψάχνεις αλλάζουν ένα σετ τα χριστουγεννα και ένα το πασχα οποτε τους μένουν .

2. Στοκάρουν άπειρα ( μλκια τους δλδ ) λάστιχα στο μαγαζί και τους μένουν .

Σε κάθε περιπτωση η γόμα που φέρνουν τα λάστιχα ειναι αναλώσιμο οποτε εχει να κανει με φρεσκάδα , σκλήρυνση οσο μένουν στην αποθήκη και καλό ειναι να κοιτάζουμε να βάζουμε οσο το δυνατόν φρεσκότερα ειδικά το μπροστά στις μοτο που μένει 2-3 χρόνια πάνω και είναι καίριας σημασίας ( τιμόνι φρενάρισμα ) καλό θα είναι να ειναι οσο το δυνατόν πιο φρέσκο .

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου τα ειχα βαλει σε γνωστο καταστημα οπου τα διωχνει αβερτα,οποτε δε παιζει να τα στοκαρει και να τα διωχνει οποτε να ναι γιατι πολυ απλα του φευγουν νερο...

Τα ειχα βαλει δεκεμβρη του 12 και το ενα ηταν 1412 και το αλλο 2112

Τελος παντων μαλλον το κοβω να περιμενω.

Απλα ειναι το θεμα των βροχων και το πισω μενα εχει ψιλοφαγωθει ενω του αδελφου μου εχουν ξεραθει

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω πως δεν είναι γρηγορότερο το Agera R. Αλλά 550 κιλά δεν είναι λίγα και οι διαφορές δεν ήταν τόσο τραγικές για αυτά τα κιλά.

Για το "μεγεθος" των αυτοκινήτων πάνε λίγα μέτρα :)

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει τον ντουμπλαρισμένο ήχο της Mercedes (ήταν απο Ferrari ο ήχος) ,

απο το short film Rendezvous του Claude Lelouch

(όσοι δεν το έχετε δει, αξίζει πραγματικά).

Anyway, Datsun 240Z απο Petrolicious

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EO2y_-vpolA]Dare to Be Different in a Datsun 240Z - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.