Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

michelin pilot exalto pe2 εχω και μετα απο 3.5 χρονια κρατανε ακομη!

επίσης δεν είναι πολύ μαλακά και αντέχουν αρκετό χώσιμο.

τωρα γενικα χωματοδρομους δεν κανω, οποτε δεν ξερω αν αντεχουν, ειναι πιο σκληρα απο τα continental παντως.

Link to comment
Share on other sites

Έμεινε ο πατέρας μου τώρα με το OPEL ASTRA G S/W 1.4 στην εθνική οδό. Δεν παίρνει μπροστά. Κάλεσε Express service και του ζήτησαν 160 ευρώ για μεταφορά στην Αθήνα. ΕΛΠΑ, δεν αναλαμβάνει, έχουν πολύ φόρτο εργασίας...

Αν όμως ο μπαμπάς είχε δώσει 15 ευρώ το εξάμηνο για οδική βοήθεια, δεν θα πλήρωνε. Αλλά δεν είχε μείνει ποτέ και νόμιζε ότι ήταν κοροϊδία να τα πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION], αυτη ειναι η λιστα που ψαχνεις αν δεν εισαι σε sport κατηγορια (μιας κ τα θες για μικτη χρηση), τα πρωτα δειχνουν πολυ ωραια αλλα λιγα τα μεγεθη, τα δευτερα τα michelin τα harmony εχουν πιο πολλες διαθεσιμες διαστασεις.Consumer Survey Results By Category

> τι διαστασεις ψαχνεις?

Link to comment
Share on other sites

Pilot exalto πολυ καλο ελαστικο εχουμε και εμεις στο δικο μας.(continental για Ε34 προτινεις κατι συγκεκριμενο; [MENTION=3128]2cpu[/MENTION]):T:

Οδικη βοηθεια <15 ευρω δινουμε και δεν αξιζει να κυκλοφορεις χωρις αυτην(μια φορα να τυχει), ατυχος ο πατερας σου Πετρο :ρ

Link to comment
Share on other sites

Έμεινε ο πατέρας μου τώρα με το OPEL ASTRA G S/W 1.4 στην εθνική οδό. Δεν παίρνει μπροστά. Κάλεσε Express service και του ζήτησαν 160 ευρώ για μεταφορά στην Αθήνα. ΕΛΠΑ, δεν αναλαμβάνει, έχουν πολύ φόρτο εργασίας...

Αν όμως ο μπαμπάς είχε δώσει 15 ευρώ το εξάμηνο για οδική βοήθεια, δεν θα πλήρωνε. Αλλά δεν είχε μείνει ποτέ και νόμιζε ότι ήταν κοροϊδία να τα πληρώσει.

Λογικά τού φυγε κάνα μπουζοκαλώδιο / εχασε πολλαπλασιαστη / αναφλεξη. Είναι το πιο σύνηθες. Αν ξέρει ας ρίξει καμιά ματιά. Αν δεν ξέρει, τότε θα έπρεπε να έχει οδική ούτως ή άλλως. Γιατί δεν παίρνει καμιά μικρότερη εταιρία τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει μπροστά, αλλά σβήνει μετά από λίγο. Ίσως κάτι με την τροφοδοσία καυσίμου. Και το καλύτερο που μου είπε; ΔΕΝ έχει αλλάξει φίλτρο βενζίνης εδώ και πολλά χρόνια. Δεν πρέπει να είναι ηλεκτρικό (σύμφωνα με τα λεγόμενά του).

Τελικά δεν πλήρωσε τα 160, νεότερα αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν γνωριζεις που βλεπεις την ημερομηνια ενος ελαστικου αυτο Check Tyre Manufacture Date and its Certification μαζι με ενα λινκ που ειχε παραθεσει ο [MENTION=27]RootX[/MENTION] πριν μερικες σελιδες θα σε βοηθησει.

H Michelin(ίσως και άλλες αλλά δεν έχω τσεκάρει) έχει ήδη ανανεώσει τα προϊόντα της στο site με τον νέο τρόπο ετικετoγράφησης(όπως θα έλεγε κι ο astro) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

> τι διαστασεις ψαχνεις?

175/70 r13.

Πιθανότατα τα harmony θα κοιτάξω, ή τα continental contiecocontact ep, μιας και δε με νοιάζει η πρόσφυση στο χιόνι· Κεφαλονιά είναι 99,999% του χρόνου το αυτοκίνητο. το πολύ πολύ δεν πάω στο βουνό όταν είναι χιονισμένο :p

Link to comment
Share on other sites

μεσα στα εκατονταδες mail που πρπει να ανοιγω... βρηκα κ αυτο το spamακι που ομως ειναι σχετικο με την ερωτηση καποιου μελους-δεν θυμαμαι- περι τιμων συντηρησης ac αυτοκινητου..

11€ για Service του Air Condition του αυτοκινήτου σας, από το συνεργείο Auto Service Λουκόπουλος, αξίας 30€. Έκπτωση 63% - Deals By Tsoonami

Link to comment
Share on other sites

(continental για Ε34 προτινεις κατι συγκεκριμενο; [MENTION=3128]2cpu[/MENTION]):T:

Mιας και εχεις το ιδιο αμαξι με το κολλητο και μιας και ειναι η δευτερη φορα που τα ξαναβαζει

θα σε προτεινα αν μπορεσεις να βρεις αυτα.Το συγκεκριμενο λαστιχο σε Ε34 & Ε39 (το εχει αλλος φιλος) εκατσε λες και ηταν στο σπιτι του.

Αλλιως οτι Continental και να παρεις μιας και μιλαμε για μεγαλο λαστιχο και οχι για το κουβαδακι μου θα του

ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Mιας και εχεις το ιδιο αμαξι με το κολλητο και μιας και ειναι η δευτερη φορα που τα ξαναβαζει

θα σε προτεινα αν μπορεσεις να βρεις αυτα.Το συγκεκριμενο λαστιχο σε Ε34 & Ε39 (το εχει αλλος φιλος) εκατσε λες και ηταν στο σπιτι του.

Matador ε? αυτα βαζανε στα ναυαρχικα στο στρατο, ειναι καλα? αξιζουν λες? ποσο τις % ειναι πιο φθηνα απο ενα continental πχ?

Link to comment
Share on other sites

Έμεινε ο πατέρας μου τώρα με το OPEL ASTRA G S/W 1.4 στην εθνική οδό. Δεν παίρνει μπροστά. Κάλεσε Express service και του ζήτησαν 160 ευρώ για μεταφορά στην Αθήνα. ΕΛΠΑ, δεν αναλαμβάνει, έχουν πολύ φόρτο εργασίας...

Αν όμως ο μπαμπάς είχε δώσει 15 ευρώ το εξάμηνο για οδική βοήθεια, δεν θα πλήρωνε. Αλλά δεν είχε μείνει ποτέ και νόμιζε ότι ήταν κοροϊδία να τα πληρώσει.

Ποια οδική βοήθεια είναι με 15 ευρω το εξάμηνο; :unsure:

Α σχετικά με ελαστικά. Στο Golf II Gti 16v που είχα όταν φόρεσα τα pilot exalto είδα μεγάλη διαφορά (προς το καλό) στο κράτημα. Πρόσφατα μπήκα στο Quore Daihatsu φίλου που φορούσε Federal (είναι κορεάτικα). Αν μου έλεγε δε θα πίστευα. Το έζησα από τη θέση του συνοδηγού το κράτημα που προσφέρουν! Τίμια για τα λεφτά τους.

Έγινε επεξεργασία από alexgk
Link to comment
Share on other sites

Έμεινε ο πατέρας μου τώρα με το OPEL ASTRA G S/W 1.4 στην εθνική οδό. Δεν παίρνει μπροστά.

Μετά από 140 χιλιάδες χιλιόμετρα, βουλωμένος καταλύτης. Σήκωμα με γρύλλους στο σπίτι, κόψιμο της σωλήνας με τροχό και πήρε μπροστά. Αύριο πάει για τοποθέτηση καταλύτη, όχι OPEL.

15 ευρώ το εξάμηνο για οδική βοήθεια

img644k.jpg

Ακόμα και εκεί πάνω, κουκλί είναι. :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε ο καιρός να αλλάξω τα μαμίσια Dunlop και σκέφτομαι να βάλω Michelin Energy Saver (195x55/r16, 87, H).

Γνώμες;

οδήγηση 70% σε βρεγμένο, 80% αυτοκινητόδρομο. Τα energy saver σύμφωνα με ratings/consumer reviews είναι πολύ καλά, ειδικά σε βρεγμένο. Το κόστος δεν με πολυαπασχολεί(λόγο μπόμπιρα).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.