Jump to content



E-shop doa7? χα.καλο!


Kostas007

Recommended Posts

Φιλος μου που μενει ρεθυμνο αποφασισε να παρει καινουριο pc και ηθελε απο το eshop,αφου του πα τι παιζει και οτι θα πρεπε να το αποφυγει αυτος με αγνοησε...

το pc δε δουλεψε ποτε,το περιβοητο doa7 του eshop κανει τη παπια,

εδω και εναμιση μηνα ο φιλος μου χωρις πισι,και 872 ευρω κλαμμενα.

του ειπα...

ας προσεχες

το ινκα που επικοινωνησε λεει οτι ειναι μονο για αθηνα(!?)

του ειπα να παρει ροπαλο και να μπει στο μαγαζι,(σοβαρα) και να απαιτησει τα λεφτα του πισω...

:wall:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Αν το μαγαζάκι αυτό δείχνει κάπου συνέπεια, είναι στο να μας θυμίζει με κάθε ευκαιρία το πόσο έχει ξεπέσει.

Δε φταίει το μαγαζάκι αλλά εμείς που το τιμάμε για να γλυτώσουμε 10 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

το ΙΝΚΑ λέει μ____ες

"Σε περίπτωση που το ελαττωματικό προϊόν επιστραφεί σε e-shop point που δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα, αυτό επιστρέφει στα κεντρικά για έλεγχο και άμεση αντικατάσταση με νέο εφόσον εμπίπτει στην κατηγορία DOA, και αποστέλλεται στο e-shop point που παραδόθηκε αρχικά, για παραλαβή "

Link to comment
Share on other sites

Δεν το προτιμούν όλοι για να γλυτώσουν κάποια ευρώ,αλλά πιστεύω για την ποικιλία του περισσότερο.

Εγώ όταν έστηνα το pc μου τον μάρτιο αναγκάστηκα να πάρω από εκεί q9550,gigabyte ep45-ud3p,και asus essence stx που δεν έβρισκα σε κάποιο άλλο από τα μεγάλα καταστήματα.

Ας ελπίσουμε να μην χρειαστώ rma....

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει το μαγαζάκι αλλά εμείς που το τιμάμε για να γλυτώσουμε 10 ευρώ....

ετσι...πεστα

και παρολο που στη πρωτη σελιδα του φορουμ βλεπεις ενα σωρο προβληματα για το εν λογω καταστημα, ορισμενοι εξακολοθουν να αγοραζουν και να προτεινουν κιολας...

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/news_article.phtml?id=54

Εγώ δεν βλέπω να το λέει κάπου αυτό. Kαι καλού κακού ας τραβήξω και ένα screeny...

doa7.png

ήθελα να γράψω 2 λογάκια γι αυτό παλιότερα αλλά ξεχάστηκα.......

από πότε κύριοι το doa7 ημερών έγινε νέα υπηρεσία?μας κάνετε και χάρη δηλαδή?θωρακίζεται τις αγορές μας με δωράκι νέας υπηρεσίας?

ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΑ ΤΟ ΚΡΥΒΑΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΕΙΧΕ ΑΓΝΟΙΑ

ουστ για 2η φορά καλοκαιριάτικα........αντί να ασχολούμαστε με μπικίνια στο offtopic καθόμαστε και ασχολούμαστε με το μπακάλικο.:wall:

Link to comment
Share on other sites

κάτι λίγο οφ τόπικ...υπάρχουν μέσα στο εργαστήρι άτομα και από το plaisio και από το multirama που είναι γνωστοί και συμμετέχουν και στις κουβέντες...αλλά κάνενας από το e-shop...περίεργο ε? ίσως ξέρεο αν υπάρχει κάποιος και μιλήσει τι ντομάτες τον περιμένουν....

Link to comment
Share on other sites

ετσι...πεστα

και παρολο που στη πρωτη σελιδα του φορουμ βλεπεις ενα σωρο προβληματα για το εν λογω καταστημα, ορισμενοι εξακολοθουν να αγοραζουν και να προτεινουν κιολας...

Όπως είχα γράψει και εγώ στο δικό μου thread "Μέχρι πρόσφατα δήλωνα ότι δεν είχα πρόβλημα με το κατάστημα και όταν χρειαζόταν έδινα και κάποια σύνθεση/πρόταση από το site του."

Μερικές φορές είναι αναγκαίο να πάθεις για να μάθεις και στην περίπτωση του e-psof ισχύει αυτό διότι έχει και το μέλι (ποικιλία) και το βούτυρο (τιμές). Ο πόνος στο στομάχι και το τρέξιμο στην τουαλέτα από το κόψιμο έρχονται κατόπιν εορτής όταν πάρεις χαμπάρι ότι τόσο το μέλι όσο και το βούτυρο ήταν τελικά ληγμένα.

Link to comment
Share on other sites

LOL ρε σεις, πάλι τα ίδια;

Θα βάλω scriptάκι στο φόρουμ, μόλις ανοίγει θέμα με τίτλο Eshop να το κλειδώνει επί τόπου και να λέει "Ας πρόσεχες" :hehe:

Ακόμα να νιώσει ο κόσμος ε; Ας πρόσεχε κι ο φίλος σου αφού του τα είπες. Αφού σε αγνόεισε κιόλας μην ασχοληθείς καν, lol δηλαδής πια, κανείς δεν ακούει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

ετσι...πεστα

και παρολο που στη πρωτη σελιδα του φορουμ βλεπεις ενα σωρο προβληματα για το εν λογω καταστημα, ορισμενοι εξακολοθουν να αγοραζουν και να προτεινουν κιολας...

Μπα όχι, αν τους ρωτήσεις θα σου πουν 'μακρυά'.

Αλλά το βράδυ που skroutzάρουν για την νέα VGA τους και βλέπουν ότι το eshop την εχει 5 Ευρώ φθηνότερα ξυπνάει μέσα τους ο Έλληνας που ''δεν είναι και κορόιδο'', ''δεν είναι και χθεσινός'', αγοράζει πάντα στις ''ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ'' (αναρωτιέμαι άραγε αν οι διαφημιστές είναι τόσο αγράμματοι (οι τιμές είναι ʽʼχαμηλέςʼʼ και όχι ʽʼφθηνέςʼʼ) ή το κάνουν εν γνώσει τους (βλ. πλύση εγκεφάλου ʽʼφθηνό φθηνό φθηνό φθηνό΄ʼʼ).

Link to comment
Share on other sites

οι πελατες που χρονια ψωνιζαν απο το μαγαζακι αρχιζουν να μειωνονται...

χρονια ψωνιζα απο κει ξεροντας για τα προβληματα απλα εμενα δεν μου ειχε τυχει τπτ...

οταν αρχισαν τα παραξενα και σε μενα (doa,rma 1 μηνα κτλ) απλα τους εγραψα και ησυχασα...

ενα χρονο τωρα μονο αναλωσιμα και undead εξαρτηματα:hehe:

ουτε καν επεστρεψα τα χαλασμενα, για να μην "χασω" το χρονο μου.. κουβα και τελος(ηταν μικροποσα 30-50ευρω)

πλεον μονο ebay - sidewindercomputers - plaisio. TELOS

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι, αν τους ρωτήσεις θα σου πουν 'μακρυά'.

Αλλά το βράδυ που skroutzάρουν για την νέα VGA τους και βλέπουν ότι το eshop την εχει 5 Ευρώ φθηνότερα ξυπνάει μέσα τους ο Έλληνας που ''δεν είναι και κορόιδο'', ''δεν είναι και χθεσινός'', αγοράζει πάντα στις ''ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ'' (αναρωτιέμαι άραγε αν οι διαφημιστές είναι τόσο αγράμματοι (οι τιμές είναι ʽʼχαμηλέςʼʼ και όχι ʽʼφθηνέςʼʼ) ή το κάνουν εν γνώσει τους (βλ. πλύση εγκεφάλου ʽʼφθηνό φθηνό φθηνό φθηνό΄ʼʼ).

Σε φυλλάδιο του Πλαισίου έχω δει το παρακάτω για κάρτα Internet (PSTN) του OTE.

1 μήνας: 10€

1 μήνας και 15 μέρες δώρο: 15€.

Δεν θέλω να σκεφτώ πόσοι αγόρασαν την κάρτα που έγραφε την μαγική λέξη δώρο μόνο και μόνο για αυτό. Σίγουρα όμως το τμήμα marketing του ΟΤΕ θα ήξερε πολύ καλά τι έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.