Jump to content



E-shop doa7? χα.καλο!


Kostas007

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
κάτι λίγο οφ τόπικ...υπάρχουν μέσα στο εργαστήρι άτομα και από το plaisio και από το multirama που είναι γνωστοί και συμμετέχουν και στις κουβέντες...αλλά κάνενας από το e-shop...περίεργο ε? ίσως ξέρεο αν υπάρχει κάποιος και μιλήσει τι ντομάτες τον περιμένουν....

Φίλε μου το διατυπώνεις λάθος είδικά στο τέλος...

Το ότι κάποιος εργαζόμενος ακολουθάει την πολιτική της εταιρίας του δεν σημαίνει πώς είναι για ντομάτες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το διατυπώνεις λάθος είδικά στο τέλος...

Το ότι κάποιος εργαζόμενος ακολουθάει την πολιτική της εταιρίας του δεν σημαίνει πώς είναι για ντομάτες.

Για να προσθέσω ότι το 8ώρο που δουλεύει είναι αρκετό, δεν χρειάζεται να δουλεύει και στο σπίτι από τον υπολογιστή του.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσται/αγοράζεται από το εν λόγω κατάστημα. Πλέον ίδιες τιμές έχει με το πλαισιο, που το service του είναι πολύ πιο καλό....Δεν αξίζει να χαλάτε την ψυχική σας υγεία με το echop:hehe:

Το ινκα είναι μόνo για Αθήνα;lol Ευτυχώς δεν μένω στην περιφέρεια :D

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο κι από εμένα στο e-shop

- Τ Ε Λ Ο Σ –

Μικρότερα μαγαζιά με πρόθυμα παιδιά που σκίζονται να εξυπηρετήσουν.

Προχτές χρειάστηκα ξαφνικά πληκτρολόγιο. Στις 4 αποφάσισα τι θέλω, στις 5 το είχα σπίτι. Πλήρωσα κάτι ευρώ παραπάνω (και αν…). Ο λόγος για το MSystems στη Φρατζή.

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σκευτομαι τι με περιμενει οταν θα τους παω τα G51 με χαλασμενα τα 2 πισω καναλια για τα surround ηχεια..:weep:

ΟνΤοπικ.. : Δυναμη με τον φιλο σου..να μπει μια μερα μεσα και να τους τριξει λιγο τα δοντια :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πανω από την άλλη όσες εμπειρίες είχα από eshop δεν μου βγήκαν "ξυνές".

Παραδείγματος χάριν: Μια AGP VGA βγήκε off μετά από 2,5 χρόνια, αγορασμένη τότε 180€, και έχοντας 3 χρόνια εγγύηση με πίστωσαν, καθώς δεν υπήρχε σε stock πια, με 146 ζεστά € (τελευταία τιμή που είχε το προιόν πριν "αποσυρθεί").

Βέβαια επειδή δεν μου αρέσουν γενικα οι μονοπωλιακές τακτικές, για διαφορές στις τιμές της τάξης του 5% καλό είναι να κοιτάμε και πιο μικρά μαγαζιά όπως το MSystems που λέει και ο CENTRAL που μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

οι πελατες που χρονια ψωνιζαν απο το μαγαζακι αρχιζουν να μειωνονται...

χρονια ψωνιζα απο κει ξεροντας για τα προβληματα απλα εμενα δεν μου ειχε τυχει τπτ...

οταν αρχισαν τα παραξενα και σε μενα (doa,rma 1 μηνα κτλ) απλα τους εγραψα και ησυχασα...

ενα χρονο τωρα μονο αναλωσιμα και undead εξαρτηματα:hehe:

ουτε καν επεστρεψα τα χαλασμενα, για να μην "χασω" το χρονο μου.. κουβα και τελος(ηταν μικροποσα 30-50ευρω)

πλεον μονο ebay - sidewindercomputers - plaisio. TELOS

Sidewindercomputers....Amerika ειναι αυτο??

EBay??

Πως ψωνιζετε απο κει ρε παιδες??

Εγω πηρα κατι απο την Coolance,(LN2 CPU POT)αξιας 112 ευρω, και πληρωσα τελωνειο αλλα 155!!!!

Μια και να καιει!! Τελος η αμερικη απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Την περασμενη βδομαδα εστειλα εναν γνωστο μου να παρει μια μνημη για λαπτοπ. Παει την αγοραζει οταν την ειδα εφριξα!:flag: Ηταν σε ενα κουτακι που δεν ηταν καν δικο της τριχες κολλημενες πανω s/n γραμμενο με στιλο. Την βαζω πανω να μην δουλευει με τιποτα. εβγαζε errors στο memtest. Την επομενη μερα παω στο καταστημα. Εξηγησα στον υπευθυνο τι εχει γινει και μου την αλλαξε αμεσως. μεσα σε 5' λεπτα ειχα πιστωτικο στα χερια μου.

Να λεμε τα στραβα αλλα να λεμε και τα καλα;)

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ έστειλα X1900 GT λόγω ότι τα έφτυσε, τους πήρε 10 ημέρες να μου την αντικαταστήσουν με... μεταχειρισμένη X1950 PRO, την οποία και ΔΕΝ δέχτηκα και μετά μου πρότειναν (...) πιστωτικό στα 60 ευρώ (210 η αρχική αγορά) ή αντικατάσταση με 3650! Τελικά, πήρα το πιστωτικό, το αντάλλαξα με 8800GT φίλου μου, έκανα καταγγελία στο ΙΝΚΑ και σταμάτησα να αγοράζω ο,τιδήποτε από εκεί. Η πλάκα είναι ότι θεώρησαν την 3650 καλύτερη της X1900GT.. Είναι καλοί αυτοι!

Link to comment
Share on other sites

Την περασμενη βδομαδα εστειλα εναν γνωστο μου να παρει μια μνημη για λαπτοπ. Παει την αγοραζει οταν την ειδα εφριξα!:flag: Ηταν σε ενα κουτακι που δεν ηταν καν δικο της τριχες κολλημενες πανω s/n γραμμενο με στιλο. Την βαζω πανω να μην δουλευει με τιποτα. εβγαζε errors στο memtest. Την επομενη μερα παω στο καταστημα. Εξηγησα στον υπευθυνο τι εχει γινει και μου την αλλαξε αμεσως. μεσα σε 5' λεπτα ειχα πιστωτικο στα χερια μου.

Να λεμε τα στραβα αλλα να λεμε και τα καλα;)

Εγώ πάλι γιατί δεν βλέπω κάτι καλό σε αυτό που εξιστορείς;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί δεν βλέπω κάτι καλό σε αυτό που εξιστορείς;

Θα συμφωνισω. Εγω παλι εχω ψωνισει 3 φορες απο εκει και δεν χρειαστηκε κατι να επιστρεψω ούτε ειχα καποιο προβλημα επικοινωνιας. Ολα ηταν ενταξει χωρις προβλημα.

Αυτο που δεν αντεχω ειναι να μπαινω στο καταστημα και να βλεπω τις θυμωμενες φατσες τους. Σε κοιτανε με μισο ματι και με μιση καρδια σε εξυπηρετούν. Ο τονος της φωνής τους είναι απότομος και απόμακρος : ξένος. Δε δείχνουν καμία διάθεση για φιλική εξυπηρέτηση και δημιουργία φιλικούς κλίματος.

Λες και τους κάνεις χάρη που ψωνίζεις απο το κατάστημά τους.

Βρε ουστ!

Απο το υποκαταστημα Γιαννιτσων στην Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.