Jump to content



Free Energy Magnetic Motor


Recommended Posts

Αυτό που μετράει όμως (εδώ) είναι η απόδοση βάση του δεύτερου θερμοδυναμικου νόμου.

Αυτή είναι n2=1000/13000=~0.07.

Καπου εδω νομίζω το χάνεις, ψάχνω να βρω τα πειστήρια :p<--ακυρο , νομιζα οτι λεγαμε για μηχανη εσωτερικης καυσης

Το n2 σε τι αναφερεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερος θερμοδυναμικος νόμος

Edit: Έριξα μια γρήγορη ματιά στην βιβλιοθήκη μου και δεν έχω λάθος...βασικά το 0,07 είναι και πολύ...αντίστοιχο παράδειγμα που βρήκα μιλά για ~0,03...

Με λίγα λόγια δεν είναι η ποσότητα, αλλά η ποιότητα...

Link to comment
Share on other sites

παρόλο που δεν εχω διαβασει ολα οσα γραψατε

να κανω και εγω δυο ερωτησεις

ας πουμε πως εχουμε ενα αυτοκινητο και αντικαταστουμε την μηχανη του με κατι τετοιο

1. οι αντιστασεις του αυτοκινητου που θα υπαρχουν στις ροδες,τα φρενα, και οι αποτομες αλλαγες τις ταχυτητας, δεν θα επηρεάζουν και το κινουμενο μερος της συγκεκριμενης εφαρμογης?

τι θα γινει αν το κινουμενο μερος αναγκαστεί να μεινει ακινητο αλλα δεχετε την επιδραση του εξωτερικου πεδιου?

2. ποιος θα ήθελε δυο μαγνητικα πεδια στο καπο του αυτοκινητου του?

εκει που εισαι στον δρομο να αρχισουν να ερχονται με φορα μεταλλικα αντικειμενα προς το αυτοκινητο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.