Jump to content



AMD OC Database


PGM

Recommended Posts

πολυ καλο fsb και επομένως και bus

εγω με 13 πολλαπλασιαστη θα επιανα 3030 Mhz...Αλλα που

πες μας σεταρισμα του συστηματος

ποσα βολτ το τσιπσετ , μνημες , τι μνημες , κτλ

Μπραβο !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

πολυ καλο fsb και επομένως και bus

εγω με 13 πολλαπλασιαστη θα επιανα 3030 Mhz...Αλλα που

πες μας σεταρισμα του συστηματος

ποσα βολτ το τσιπσετ , μνημες , τι μνημες , κτλ

Μπραβο !

Εκτός απο το ΦΣΒ δεν υπάρχει τιποτα το εντυποσιακο ειδικα για 2 βολτ

Τι στεπινγκ ειναι ??? AQXFA και ασχημη βδομάδα μου μυριζει.............

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Εκτός απο το ΦΣΒ δεν υπάρχει τιποτα το εντυποσιακο ειδικα για 2 βολτ

Τι στεπινγκ ειναι ??? AQXFA και ασχημη βδομάδα μου μυριζει.............

για barton ειναι πολυ καλο. αλλο οι mobile που ανεβενανε

Link to comment
Share on other sites

Βρε ΖΥΧ εχω δοκιμασει 1 AQZFA 347(που ειχε τα 2300 με 1,85 και ΒΟΧ και τον εχει ο DJD)

1 AQXEA 331 (που επιασε τα 2350 με 1,85 και ΒΟΧ) ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ 1 AIUJB323(POY EXEI TA 2250 με 1,72 και ΒΟΧ)

(Μήπως ειμαι αφανταστα κολλλλ......... και μου φένεται πατατα??????)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Βρε ΖΥΧ εχω δοκιμασει 1 AQZFA 347(που ειχε τα 2300 με 1,85 και ΒΟΧ και τον εχει ο DJD)

1 AQXEA 331 (που επιασε τα 2350 με 1,85 και ΒΟΧ) ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ 1 AIUJB323(POY EXEI TA 2250 με 1,72 και ΒΟΧ)

ωραια και τι να λεει? δλδ αυτα ειναι τα σουπερ κοματια? πρωτον μιλησε για full stable που εσυ δεν μας ειπες. και δευτερον πρωτα φτανουμε η περναμε τον αλλο και μετα διαπιστονουμε οτι ο επεξεργαστης που εχουμε παει καλυτερα. οσο ανεβαζεις βολτ δεν σημενη οτι σιγουρα θα εχεις και περισοτερα mhz σε stable. ασε που υπαρχη το ενδεχομενο να μην δεχετε την ταση η να μην ανεβενη οπως ανεβενε σε σταδιακα αυξανομενα σκαλοπατια ρευματος. το σκορ ειναι καλο δεν υπαμε οτι ειναι και κοριφεο. αλλα δεν ειναι και banana

Link to comment
Share on other sites

apostglen46 Ο Barton ειναι AQXFA 0334 και εκει ειναι σταθερος λογο υδροψηξης. Αν ειμουν με αερα απλα λογο θερμοκρασιας δε θα το παλευε. Κατα τ'αλλα παει μεχρι τα 2200 με λιγο παραπανω απο default ταση και απο κει και περα θελει αρκετη για να παιξει. Για τα 2400 θελει λιγο παραπανω απο 1.9 οποτε μουλαρωνει αποτομα μετα τα 2200.

BeetleJuice το παραπανω screenshot ειναι με μητρηκη AN7 , μνημες 2χ256 BH5@2-2-2-11 με CPC ON

και μονταρισμενο bios απο τον Enduracell. Αλιως η μητρηκη δε ξεπερνα ουτε τα 215.

Επισης με υδροψηξη, μπλοκ απο τον eleven , ψηξειο transit και κυκλοφορητη L20.

Ταση στον επεξεργαστη 2 βολτ, στις μνημες 3.15 , στο chipset 1.6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Sisman

apostglen46 Ο Barton ειναι AQXFA 0334 και εκει ειναι σταθερος λογο υδροψηξης. Αν ειμουν με αερα απλα λογο θερμοκρασιας δε θα το παλευε. Κατα τ'αλλα παει μεχρι τα 2200 με λιγο παραπανω απο default ταση και απο κει και περα θελει αρκετη για να παιξει. Για τα 2400 θελει λιγο παραπανω απο 1.9 οποτε μουλαρωνει αποτομα μετα τα 2200.

BeetleJuice το παραπανω screenshot ειναι με μητρηκη AN7 , μνημες 2χ256 BH5@2-2-2-11 με CPC ON

και μονταρισμενο bios απο τον Enduracell. Αλιως η μητρηκη δε ξεπερνα ουτε τα 215.

Επισης με υδροψηξη, μπλοκ απο τον eleven , ψηξειο transit και κυκλοφορητη L20.

Ταση στον επεξεργαστη 2 βολτ, στις μνημες 3.15 , στο chipset 1.6

Πρώτον αυτα που ειπα εγω ειναι με πριμε 4-5 ωρες οποτε ειναι αρκετα σταθερα.........

Δευτερον το δικο μου AQZFA κατα ενα παραξενο τροπο ακουγε τελιως γραμια τιν ταση.....

2100 με 1,65 2200 με 1,75 και 2300 με 1,85 και ολα με ΒΟΧ......

Δυστυχως ομως ηταν κλιδωμένος........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46 [Σήμερα, στις 13:53]

Πρώτον αυτα που ειπα εγω ειναι με πριμε 4-5 ωρες οποτε ειναι αρκετα σταθερα.........

Δευτερον το δικο μου AQZFA κατα ενα παραξενο τροπο ακουγε τελιως γραμια τιν ταση.....

2100 με 1,65 2200 με 1,75 και 2300 με 1,85 και ολα με ΒΟΧ......

Δυστυχως ομως ηταν κλιδωμένος........

Δεν μπορώ να καταλάβω που διαφωνείτε... Κάθε κομμάτι είναι διαφορετικό και ανεβαίνει διαφορετικά...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.