Jump to content



AMD OC Database


PGM

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 13:13]

εξυπναδες....

πατωντας το f5 στο cpuz σου κραταει screenshot στο καταλογο του. Επισης μπορεις να διαβαζεις και κανενα readme.txt απο τα προγραμματα που χρησιμοποιεις.

Εχω αποφασίσει ειδικά εσένα να μην σε στεναχωρώ :D ευχαριστώ για την ενημέρωση αλλά το cpuz δεν το χρησιμοποιώ παρά μόνο κάποιες φορές για τα post εδω μέσα και δεν έχω και πολύ χρόνο για να διαβάσω τα readme.txt των προγραμμάτων που χρησιμοποιώ σε τέτοιες περιπτώσεις, για τον λόγο αυτό θα πάρω καλοπροαίρετα την ενημέρωσή σου.

** τώρα εδώ που τα λέμε καλά θα ήταν να έλειπαν και οι εξυπνάδες εκ μέρους σου αλλά είπαμε λίγο η ηλικία λίγο το καυσαέριο;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nkoumle [Σήμερα, στις 02:42]

Που μπορώ να βρώ έναν mobile?:)

κοιτωντας τις αγγελιες; στο εξωτερικο, υπαρχουν site που πουλανε, μερικα μαλιστα τους δοκιμαζουν πρωτα, και τους κοστολογουν διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=2307

Athlon64 3000+

CBBFD 0442SPFW

στα 1.67V πάνω σε DFI LP UT nF4 Ultra-D με μνήμες Corsair (tccd) και υδρόψυξη.

Ακόμα δεν έχω "ψαχτεί" καθόλου με τις ρυθμίσεις της μνήμης. Έβαλα τις ίδιες που είχαν ποσταριστεί εδώ (νομίζω από τον Husky) για tccd. Ακόμα κι έτσι, είναι πολύ καλύτερα από την MSI Neo2 που οι ίδιες μνήμες έπαιζαν στα 196MHz και η CPU στα 2655MHz :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτωντας τις αγγελιες; στο εξωτερικο, υπαρχουν site που πουλανε, μερικα μαλιστα τους δοκιμαζουν πρωτα, και τους κοστολογουν διαφορετικα.

Μπορείς να μου στείλεις PM με κανά link?

’μα είναι να πάρω κάποιον δοκιμασμένο για να ξέρω πόσο θα ανέβει! :D

Θα δω αρκετή διαφορά από τον Barton ΧΡ 2600+ που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 09:20]

Oλοι οι πολυασχολοι εδω μεσα μαζευτηκαν....

Τι να κάνουμε? άλλο 24 χρονών και free και άλλο 43 χρονών και τρία παιδιά ;) εγώ έχω την δυνατότητα να σε καταλάβω γιατί ήμουν στα 24 κάποτε, εσύ όμως μάλλον όχι οπότε ασε τις εξυπνάδες να γυρίσουμε on topic.

Αλλωστε απο όσο σε έχω παρακολουθήσει έχεις καλό χιούμορ, μην αναλώνεσε σε μικροεξυπνάδες.

Με ειλικρινή συμπάθεια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nkoumle [Χθες, στις 11:24]

Μπορείς να μου στείλεις PM με κανά link?

’μα είναι να πάρω κάποιον δοκιμασμένο για να ξέρω πόσο θα ανέβει! :D

Θα δω αρκετή διαφορά από τον Barton ΧΡ 2600+ που έχω?

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/AMD_Athlon_XP__Mobile_.html

http://www.loveno.be/product/6749

απο τη στιγμη που δε φοβασαι να δωσεις ρευμα, κι εχεις καλο τροφοδοτικο, μπορει να παιζει 24/7 στα 2700-2800.

και ναι, θα δεις διαφορα απο τα 2400, οχι μονο σε bench, αλλα και καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

τερματισε

πειτε μου τι πρεπει να ποσταρω για να εχω επισημα νουμερα

εχω screenshots με το τσουβαλι , δεν κανω κακο με το να ανεβαζω ολη την ωρα φωτογραφιες?

θα κανει μετα 5 ωρες να ανοιξει η σελιδα

παντως εγω τις συμπιεζω τερμα γιαυτο βγαινουν χαλια

εδω ειμαι χωρις ψαξιμο μνημες μαμα τις εχω

τερματισμενες τασεις παντου

37 βαθμους

καλα παει?

post-1246-1416071676,384_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

νεα μετρηση

πως να ανεβασω φσβ με κλειδωμενο επεξεργαστη

μονη λυση να παρω εναν 3200 με λιγοτερο πολλαπλασιαστη ωστε να μπορω να ανεβασω φσβ αλλα και παλι δεν θα εχω το ιδιο corespeed ή μαλλον θα εχω ιδιο με πολυ δυσκολια ,αρκετη ασταθεια πολυ θερμοκρασια και πραγματικα πολυ πολυ καλες μνημες

εχεις δικιο το ξερω αλλα τωρα εγκλωβιστικα με το cpu μονο και μονο επειδη εχει 166 φσβ και οχι 200

σκεφτομαι να τον αλλαξω με 3200+ 200αρη

post-1246-1416071683,4364_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

καλά πήγε η CPU αλλά πρέπει να ανεβάσεις και τις μνήμες σου, κερδίζεις σε επιδόσεις αρκετά θα έλεγα από το FSB στους Κ7

endu, πόσο μπορεί να ανέβει το fsb σε k7? εμένα πάνω από 225 δεν πάει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.