Jump to content



AMD OC Database


PGM

Recommended Posts

Λοιπόν χθές το βράδυ προσπάθησα να πάω για 255fsb! ενώ αρχικά δεν είχα πρόβλημα με 1.55volt και έβγαλα και SuperPi 32MB, στη συνέχεια διαπήστωσα ότι δεν ήταν σταθερό (ενώ είχαε βγάλει SuperPi 32ΜΒ)! Και αρχίζω να χόνω, 1.575(τα ίδια), 1.6 (τα ίδια), 1.65 (τα ίδια), 1.7(τα ίδια!!!!).

Έινα δυνατόν??? Πως γήνετε μέχρι τα 250 να είμαι χαλαρός και μετά τα 250 να μ@αμιετε το συμπαν? Οι μνήμες δεν έχουν πρόβλημα. Αρα μάλλον το Μ/Β...

Να και ένα cpu-z από τα 255 fsb:

post-1666-1416071587,9314_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 12:30]

.....

Έινα δυνατόν??? Πως γήνετε μέχρι τα 250 να είμαι χαλαρός και μετά τα 250 να μ@αμιετε το συμπαν? Οι μνήμες δεν έχουν πρόβλημα. Αρα μάλλον το Μ/Β...

.....

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι το cpu??? Δοκίμασε 10*255 να δεις αν είναι σταθερό....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι το cpu??? Δοκίμασε 10*255 να δεις αν είναι σταθερό....

Θα το δοκημάσω...

Αλλά είναι λογηκό να πάει μέχρι 250 με 1.5-1.525 και μετά να σπάει τα μούτρα του με 5 fsb παραπάνω?

Δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο για το όλο setup (ειδηκά το cpu που είναι και ΟΕΜ) αλλά μου φένετε περήεργο, ειδηκά αφού βγάζει το 32ΜΒ αλλά όταν είμαι χαλαρός στο internet ή ακούω MP3 αρχίζει τις μούτζες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 15:12]

...είναι λογηκό να πάει μέχρι 250 με 1.5-1.525 και μετά να σπάει τα μούτρα του με 5 fsb παραπάνω?

τι θερμοκρασια εχει εκει σε load?? o γιαννικο3500+ ηθελε κρυο για να παιξει με 1.85 σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

τι θερμοκρασια εχει εκει σε load?? o γιαννικο3500+ ηθελε κρυο για να παιξει με 1.85 σταθερα.

Δοκήμασα 10*260 και φένονταν σταθερό!

Tώρα παίζει σταθερά με 252fsb και 1.55vlot, να και φωτό με 1 ώρα toast...

post-1666-1416071589,1421_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

.....ωρεε γλεντιααα.......frost το κομματακι θελει phase change δεν το βλεπεις..:p :p

...soki :eek: .....αυτη ειναι η ανωμαλη μεταβαση ... :p :p :D .....πες μου οτι εισαι και με αερα....:happy2:

Mε νερακι ειμαι... :) Απλα αυτοι οι τελευταιοι 0.13 ακουνε στην ταση, πιστευω με λιγο παραπανω εχω κ τα 3 ghz... :D

Αρχική απάντηση από vdeseris

FrOsT και soki: σας λυπάμαι πολύ χάλια κομμάτια... :p

:p

Link to comment
Share on other sites

και αλλη μια που βγηκε η φωτο χαλια , δεν ξερω γιατι

παιδια γιατι με το clockgen παει παραπανω αλλα αν κανω την ιδια ρυθμιση απο την μητρικη δεν ξεκιναει καν ?

σε κανα δυο βδομαδες θα κανω τα μοντ στην μητρικη και θα δω

post-1246-1416071589,3848_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το corespeed που βγαζετε εσεις μου φαινεται οτι ειμαι καλα αν σκεφτει κανεις οτι μιλαμε για παλιο μηχάνημα

συμφωνα ομως με το fsb ειμαι βαθια νυχτωμένος

κανει μπαμ οτι υποφερει το συστημα απο fsb...

πιστευετε οτι απο κει που ειμαι ειναι λογικο να θελω μοντ για να παω παραπανω ??

Link to comment
Share on other sites

Frost, το κομμάτι σου μου φαίνεται υπερβολικά καλό. Μπορείς να μας πεις τί εβδομάδας είναι;

Μπορείτε όλοι να λέτε τί εβδομάδας είναι ο επεξεργαστής που ποστάρετε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman

Frost, το κομμάτι σου μου φαίνεται υπερβολικά καλό. Μπορείς να μας πεις τί εβδομάδας είναι;

Μπορείτε όλοι να λέτε τί εβδομάδας είναι ο επεξεργαστής που ποστάρετε;

Βδομάδα 433.

Το ανέφερα και στη database των wini...

Αλλά από'τι έχω δει περησότερο τύχη είναι! Το δικό μου CPU να φαντασείς είναι και ΟΕΜ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα στην database ότι έχουν πολύ μεγάλες διαφορές οι winchester μεταξύ τους και με έχουν προβληματίσει πάρα πολύ. Έχω δει κομμάτια να πηγαίνουν με 1.4V στα 2600MHz, με 1.5V στα 2700ΜΗz και άλλους να ζορίζονται με 1.6V να πιάνουν τα 2400MHz. Winchester πάντα. Και οι εβδομάδες τους είναι ίδιες. Δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν υπάρχει κάποια σταθερότητα; Τϊ εβδομάδα να πάρω για να τύχω καλό κομμάτι; Έχει βγάλει κάποιος ασφαλές συμπέρασμα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.