Jump to content



Αποριες-Παρατηρησεις!


Daidalos

Recommended Posts

Καταρχην καλοριζικο!

Ειναι το πρωτο θεμα που ανοιγω και εχω καποιες "αποριες"!

Πρωτα απο ολα δεν ειναι λιγο κουλο αυτο με τα avatar???? Γιατι να εχει καποιος 50 posts για να βαλει avatar???

Ακομα δεν μπορω να βρω τα ενεργα θεματα (αν υπαρχει κατι τετοιο)! Ειμαι και λιγο γκαβος! :)

Τελος themes δεν εχει???

Παντως ειναι πολυ καλο αν και εχει περιθωρια βελτιωσης!

Α ναι και λιγο πιο χαρουμενα χρωματα ρε παιδι μου ειναι λιγο μουντο το site!

Αυτα ειχα να πω!

Καλη συνεχεια και ευχη μου να γινει αυτο το site απο τα μεγαλυτερα αν οχι το μεγαλυτερο oc site ελλαδος!

Φιλικα,

Daidalos!

Link to comment
Share on other sites

Τι πες τα ρε αμαρτωλέ;

α) Για τα avatar το βρίσκω αρκετά έξυπνο. Να ξεχωρίζουν οι ψάρακες...

β) Τα ενεργά θέματα είναι πάνω δεξιά. Εδώ ίσως να μπορούσε να γίνει κάτι ώστε να φαίνονται περισσότερο.

γ) Το theme είναι πολύ όμορφο και ξεκούραστο. Τα χαρούμενα χρώματα χαλάνε τα ματάκια μας.

Όλο γκρίνια...

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by Daidalos on 21-09-2003 at 22:54

Καταρχην καλοριζικο!

Ειναι το πρωτο θεμα που ανοιγω και εχω καποιες "αποριες"!

Καλώς ήρθες :) Χαρά μας να στις λύσουμε.

Πρωτα απο ολα δεν ειναι λιγο κουλο αυτο με τα avatar???? Γιατι να εχει καποιος 50 posts για να βαλει avatar???

Πάρτο σαν δωράκι για την ενεργή συμμετοχή σας στο site :cool:

Ακομα δεν μπορω να βρω τα ενεργα θεματα (αν υπαρχει κατι τετοιο)! Ειμαι και λιγο γκαβος!

Θέση 1η: Στη κεντρική του site δεξιά πάνω έχει ένα link που λέει TheLab Assistant. Από εκεί μπορείς να κάνεις τα πάντα.

Θέση 2η: Στην κεντρική του forum υπάρχουν δύο link επίσης πάνω δεξιά. Το ένα με τα ενεργά θέματα και το άλλο με όλα τα ημέρας.

Τελος themes δεν εχει???

Όχι θέλαμε το site να κινείται σε ένα γενικό πρότυπο ανά τους χρήστες. ’λλωστε themes έχετε και στα windows.. :p

Παντως ειναι πολυ καλο αν και εχει περιθωρια βελτιωσης!

Ευχαριστούμε, θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να βελτιωθούμε.

Καλη συνεχεια και ευχη μου να γινει αυτο το site απο τα μεγαλυτερα αν οχι το μεγαλυτερο oc site ελλαδος!

Ας γενικέψουμε λίγο την ευχή.. στο να γίνει το μεγαλύτερο site περί τεχνολογίας και υπολογιστών.. :flower:

Y.Γ. Αμαρτωλέ καλώς ήρθες :devil:

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω djd αλλα ξαναλλαζω την ευχη και γινεται η εξης:

Ευχομαι να γινεται το καλυτερο site υπολογιστων και τεχνολογιας στον κοσμο! (Θα αναγκασουμε τους παντες να μαθουν ελληνικα! Οχι παιζουμε!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλως σας βρηκα, και καλοριζικο το νεο forum, ομςσ δεν καταλαβαινω ενα πραγμα. Η δυναμη ενος forum κρυβεται στον αριθμο μελων του. Και επειδη δεν εχω δει ακομα μελος εδω μεσα που να μην εχω ξαναδει το nickname του στο PCtech (εμου συμπεριλαμβανομενου) δεν βρισκω το νοημα της δημιουργειας νεου forum, ποιο το νοημα να ποσταρουμε σε 2 διαφορετικα forums, αλλοι να κοιτανε το ενα και αλλοι το αλλο, και τελικα για να εχουμε καλυτερες απαντησεις να καταληγουμε να ποσταρουμε ΚΑΙ στα 2 forums?

Δεν κατακρινω τη δημιουργεια του the lab, αντιθετα ειναι αξιεπενη προσπαθεια, ομως δεν καταλαβαινω γιατι αυτη η ταση αποσχισης που πιθανον οδηγησει και σε αψιμαχιες στο μελλον...(ηδη εχει παρει φωτια ενα thread στο pctech...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. καταρχήν δεν είναι ένα άλλο φόρουμ, είναι ένα site με φόρουμ.

Θα μπορούσαμε να μιλάμε για ώρες σχετικά με τι είναι φόρουμ, και ποια η δύναμή του, αλλά δεν είναι επί του παρόντος...

Το νόημα, πίσω από κάθε δημιουργία, είναι η χαρά αυτής, και η διαφορετικότητα από πράγματα που δεν μας καλύπτουν.... το τι έχει πάρει φωτιά σε άλλο φόρουμ είναι θέμα που θα πρέπει να απασχολεί τους admins του συγκεκριμένου φόρουμ, και όχι εμάς...

Το ότι βρίσκεις μέλη που έχεις δει και αλλού, αυτό σημαίνει πολλά πράγματα: ανοιχτά μυαλά που τους αρέσει η ποικιλία, ανθρώπους που μέσα από τα φόρουμ έγιναν φίλοι και στηρίζουν τις μεταξύ τους προσπάθειες, αλλά πάνω απόλα, ότι οι χρήστες είναι έμψυχα όντα και όχι ιδιοκτησία κανενός webmaster.

Φιλικά,

Φάνης - RootX

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by antonisk7

Νομίζω ότι τα λόγια του Φάνη συμπίπτουν με τις σκέψεις των περισσοτέρων εδώ μέσα.

Αυτο συμβαινει διοτι πολλοι εχουν και ανοιχτα μυαλα και παντοτε κυνηγουν κατι το διαφορετικο και καλυτερο.Εκει εξαλλου βασιζονται τα ονειρα , στο να επιτυχουμε κατι καλυτερο απο αυτο που εχουμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν το ειπα με αρνητικη διαθεση, απλα δεν θα ηθελα να δω αργοτερα καποιο ειδος ανταγωνισμου (αθεμιτου) ... και επειδη ναι μεν ολοι ειμαστε διαφορετικοι, αλλα σε τετοια θεματα, η ενοτητα ειναι σημαντικοτερη...

Κατα καποιο τροπο μου θυμιζετε την πορεια μιας clan σε ενα Online game που επαιζα οπου μεσα στους εκατομυρια internet users σε ολον τον κοσμο, υπηρχε και μια καλη ελληνικη clan, που προσπαθουσε να αναριχηθει στο ladder, επαιρνε νεα μελη, και ειχε μια σταθερη ανοδικη πορεια....μετα καποια στιγμη μαλωσανε οι 4 leaders και οι 2 εφυγαν και δημιουργησαν μια αλλη clan και πηραν μαζι τους και ορισμενους...

Αποτελεσμα? ολη η δουλεια 2 χρονων και η σταθερη ανοδικη πορεια, να κοπει στη μεση, και αντι για μια ισχυρη και ανερχομενη ελληνικη clan , να εχουμε 2 σαφως υποδεεστερες με λιγοτερα μελη...

Αν στην παραπανω ιστοριουλα (η οποια ειναι και αληθινη) αντικαταστησεις ορισμενες λεξεις, ταιριαζει γαντι στην δικη μας περιπτωση...

Οπως και στην clan , η δυναμη της προερχοταν απο τα πολλα μελη της και την συλλογικη προσφορα τους, ετσι και σε ενα forum η δυναμη προερχεται απο τα μελη του και την προσφορα τους (απαντησεις που δινουν και τις γνωσεις τους που μοιραζονται με τους υπολοιπους...).

Ετσι λοιπον, οπως εκεινη η ελληνικη clan ηταν μικροσκοπικη στο χαοτικο internet, καπως ετσι και το PCtech αρχισε να ανεβαινει και να προσπαθει να συναγωνιστει ξενα forums πολυ παλαιοτερα (δεν ειναι αναγκη να αναφερω παραδειγματα...). Ενω λοιπον, νομιζω ειχαμε φτασει σε ενα καλο επιπεδο, ερχεται τωρα αυτow o διχασμος...

Καταλαβαινω οτι το να δοκιμαζεις κατι καινουριο εχει το ρισκο του, και μπορει μελλοντικα αυτο το forum να φτασει πολυ ψηλοτερα απο το PCtech, αλλα η προσωπικη μου εμπειρια δεν εδειξε αυτο...οι 2 clans σταδιακα αποδυναμωθηκαν και τωρα πια δεν ειναι τιποτα...

Απλα αυτο που με διδαξε στο συγκεκριμενο θεμα το online game ειναι οτι δυστυχως ή ευτυχως, η Ελλαδα ειναι μια πολυ μικρη (σε πλυθησμο) χωρα σε σχεση με τις περισσοτερες ανεπτυγμενες χωρες, και αν θελουμε να κανουμε κατι σοβαρο σε σχεση με τον υπολοιπο κοσμο, χρειαζομαστε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ενοτητα σε πρωτη φαση...

Εν πασει περιπτωσει, αφου διαλεξατε αυτον τον δρομο, σας ευχομαι καλη τυχη, και εγω προσωπικα θα προσπαθησω να συμβαλω και στα 2 forums...

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by Thrylos

Ενω λοιπον, νομιζω ειχαμε φτασει σε ενα καλο επιπεδο, ερχεται τωρα αυτow o διχασμος...

Καταλαβαινω οτι το να δοκιμαζεις κατι καινουριο εχει το ρισκο του, και μπορει μελλοντικα αυτο το forum να φτασει πολυ ψηλοτερα απο το PCtech, αλλα η προσωπικη μου εμπειρια δεν εδειξε αυτο...

Μη το βλέπεις έτσι φίλε. Μια τόσο όμορφη νέα προσπάθεια είναι κρίμα να την πει κάποιος διάσπαση ή διχασμό. Δύο τεχνολογικοί τόποι υψηλής ποιότητας στην Ελλάδα θα έπρεπε να αποτελούν χαρά για όλους μας. Μόνο όσοι έχουν συμφέρον από τα φανταστικά τους μονοπώλεια θα έπρεπε να το φοβούνται αυτό. Αυτοί οι ίδιοι που θέλουν το δίκτυο μαντρί και τους χρήστες πρόβατα. Και είναι κρίμα που με το στενό τους το κεφάλι προσπαθούν να βάλουν το ψευτοδίλημα "ή με μας ή με τους άλλους". Αφού έτσι το θέλουν όμως, για μένα είναι θέμα αξιοπρέπειας πλέον. Αν το τίμημα της "ενότητας" είναι η υποταγή, τότε προσωπικά το βρίσκω πολύ βαρύ για να το πληρώσω. Δεν ήταν απαραίτητο να γίνει έτσι, αλλά εφόσον αυτό αποφάσισαν με τις πράξεις τους κάποιοι άλλοι, διαλέγει ο καθένας το δρόμο του. Όπως λέει κι ο ποιητής, έρχεται η στιγμή για ν' αποφασίσεις με ποιους θα πας και ποιους θ' αφήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και απο εμένα. Ελπίζω να προχωρήσει η προσπάθεια σας και να γίνει το site αυτό σημείο αναφοράς, όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και γενικότερα, σε ότι αφορά υπολογιστές και ότι άλλο συμπεριλάβετε.

Θα συμφωνήσω με τον Daidalo όμως σε ότι αφορά τα avatars και ελπίζω το όριο αυτό να μην γίνει λόγος για ανούσια threads

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο !!!!!

το forum ειναι αρκετα ομορφο οσον αφορα το theme ειναι πολυ καλο και ξεκουραστο ....

ε δεν ξερω οσον αφορα καπιο αλλο γνωστο σε ολους μας forum δεν νομιζω οτι χρειαζεται να σχολιαζουμε ελπιζω τα πραγματα εδω να πηγαινουν επικοινωνιακα κυριως καλα και να μην εχουμε παρεξηγησεις ....

και παλι καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.