Jump to content



Ποιο wireless-n modem?


kdgonida

Recommended Posts

To DGN2000 το έχω 2-3 μήνες. Από τη μέρα που το έστησα δεν ξαναασχολήθηκα μαζί του παρά μόνο για on/off στο ασύρματο κύκλωμα (το κλείνω όταν δεν το θέλω για τις ακτινοβολίες) και το power on/off όταν φεύγω και το κλείνω. Πάνω έχει 2 PCs, ένα laptop ασύρματα και προσφάτως μια τηλεόραση. Ρυθμίσεις όσες θες.

Μια φορά άργησε να συνδεθεί μισό λεπτό κι αυτό λόγω ΟΤΕ.

Την άλλη μάρκα δεν την ξέρω αλλά 60 vs 150 κάπως ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

To DGN2000 το έχω 2-3 μήνες. Από τη μέρα που το έστησα δεν ξαναασχολήθηκα μαζί του παρά μόνο για on/off στο ασύρματο κύκλωμα (το κλείνω όταν δεν το θέλω για τις ακτινοβολίες) και το power on/off όταν φεύγω και το κλείνω. Πάνω έχει 2 PCs, ένα laptop ασύρματα και προσφάτως μια τηλεόραση. Ρυθμίσεις όσες θες.

Μια φορά άργησε να συνδεθεί μισό λεπτό κι αυτό λόγω ΟΤΕ.

Την άλλη μάρκα δεν την ξέρω αλλά 60 vs 150 κάπως ακούγεται.

Καλα και εγω δεν με βλεπω τελικα να δωσω 150.Η συγκριση ειναι αναμεσα στο linksys που παρεθεσα στην αρχη.Εχεις ακουσει κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

μην συγκρίνουμε τις βούρτσες με τις λούτσες.....η διαφορά στα χρήματα πίστεψέ με δεν είναι αδικαιολόγητη.

εγώ αλλάζω router κάθε 5 χρόνια και η διαφορά ποιότητας Draytek 150ευρώ με Netgear 70ευρώ είναι σημαντικότατη για να την αγνοήσεις.

κάνε όπως θες πάντως.:meeting:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντίλογο. Δεν τα πάω καλά με τα δίκτυα γιατί πάντα τα έβρισκα στημένα και δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ ποτέ.

Η διαφορά είναι στην ποιότητα κατασκευής? Στα specs? Σε τι? Τι παραπάνω θα πάρει δηλαδή με τα διπλά και βάλε λεφτά? Γιατί στο φινάλε για να κουβαλάει data το θέλουμε και το NetGear σε μένα μια χαρά το βγάζει το ψωμί του.

Link to comment
Share on other sites

για το όριο χρημάτων στο 1ο ποστ (150ευρώ) το Draytek είναι το top και καλύτερο router που μπορεί να πάρει.

απλά για μένα που σκάω κάθε χρόνο 100-150ευρώ για κάρτα γραφικών περίπου το να σκάσω και 150ευρώ (αντί 70-80) κάθε 4-5 χρόνια είναι φυσιολογικό.

αν η χρήση που θα κάνει είναι απλή και το φθηνό netgear μια χαρά δουλειά θα του κάνει.......

Link to comment
Share on other sites

ok, τα ίδια λέμε - ίσως αν είχα καλύτερη άποψη να έλεγα κι εγώ Draytek

BTW, το netgear είναι και 1+ χρόνια στην αγορά. 100+ είχε όταν βγήκε, κάπου 90 το πήρα εγώ. Στα 59 ευρά είναι κελεπούρι για το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Draytek αξιόπιστη με καλή υποστήριξη και επιλογές στα προϊόντα της όπως και καλά τσιπάκια(αυτά που φοράνε).Για έναν μέσο χρήστη η Netgear είναι καλή, σε λογικές τιμές αν εξαιρέσουμε το λίγο πρόσφατο σχετικά παρελθόν της(DG834Gv2,v3 κτλ).Αν είχα να σου προτείνω κάτι θα ήταν Netgear ή Linksys.Απλά και τίμια.Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες Draytek, και Zyxel για εμένα, αν θες κάτι παραπάνω σαν οικειακός χρήστης.Γνώμη πάντα.

Υ.Γ. Βλέπω ότι και η ASUS έκανε καλή κίνηση με τον OEM που έχει επιλέξη αν και είδα και εδώ ότι έχει κάποια θεματάκια με το Interface και με το firmware( ; ) της μαμάς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.