Jump to content



Εκλογές 2009 Poll & Thread.


greekfragma

Τι σκοπεύετε να ψηφίσετε στις εκλογές;  

138 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Θα τους παραδεχόμουν αν (ξανά)δημιουργούσαν το Υπουργείο Βιομηχανίας και δημιουργούσαν Υπουργείο Τεχνολογίας. Έχουμε καταντήσει η παραλία της Ε.Ε. και αυτό που σας καίει είναι αν έφυγε το Θρησκευμάτων από το Παιδείας και αν Ξεπουλάει το Αιγαίο και τη Μακεδονία και Θράκη καταργώντας τα αντίστοιχα υπουργεία.

Ανάπτυξη θέλουμε, όχι λιβάνισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 733
  • Created
  • Last Reply

toxas...επειδή μέχρι τώρα δεν απάντησα δυστυχώς δεν μου αφήνεις άλλη επιλογή :p

απ΄ ότι φαίνετε αρκετοί σου απάντησαν αλλά δεν κατάλαβες ΟΥΤΕ το δικό μου post ούτε τις απαντήσεις των υπολοίπων...αυτό που προσπαθούμε να τονίσουμε είναι οτι η κατάργηση του Υπ.Μ.Θ τούτη την στιγμή δεν μπορεί να εξυπηρετεί παρά μόνον ένα σκοπό..το "γλύψιμο" προς Νιμιτς, αμερικ(λ)άνους κλπ...δεν ξέρω αν το έχεις προσέξει αλλά οι σκοπιανοί όλο και περισσότερο "έδαφος" κερδίζουν όσον αφορά την αναγνώριση τους ως Μακεδονία...εσένα μπορεί να μην σε ενδιαφέρει αυτό αλλά για ρώτα και κανα γεράκο που έχει ζήσει περισσότερα χρονάκια από εσένα και έχει δεί άλλα πράγματα και έχει μεγαλώσει με άλλες αξίες και όχι "in dollar we trust" να δείς τι θα σου πει...

εγώ δεν είπα, ούτε ξέρω τι θέλει όλος ο κόσμος με εμάς...αυτά δικές σου σκέψεις είναι..εγώ μίλησα για τα εγχώρια και τίποτα άλλο...μερικοί μπορεί να θέλουν το καλό της χώρας μας και άλλοι το κακό...νόημα είναι να ΜΗΝ βοηθάμε από μόνοι μας αυτούς που δεν θέλουν το καλό μας (δεν είναι απαραίτητο να θέλουν το κακό μας, απλά μπορεί να μην θέλουν να προοδεύσει αυτή η χώρα)...

όσον αφορά συνομωσίες...και εσύ βλέπω έχει αναπτύξει μερικές....

απλα γιατι η ενταση συμφερει κ τις δυο χωρες καθως μια απειλη δικαιολογει στρατιωτικες σπαταλες κ εθνικη συσπειρωση (Ειδικα μια χωρα διαλυμενη σαν τα Σκοπια την εχουν αναγκη)

δεν είδα τελευταία να ξοδεύουμε εκατομύρια για να εγκαταστήσουμε αντιπυραυλικό σύστημα στην σαλόνικα...ούτε βλέπω να δημιουργούνται καινούργια στρατόπεδα ούτε τίποτα...από την άλλη βλέπω έναν αμερικάνο που δεν κατάφερε να στήσει το πολυπόθητο αντιπυραυλικό του σύστημα και ψάχνει λύσεις αλλού...οι αμερικάνοι και οι όποιοι αμερικάνοι δεν τους ενδιαφέρει η Ελλάδα και η όποια Ελλάδα...ο σκοπός αγιάζει τα μέσα..δεν τους ενδιαφέρει ποιον θα ποδοπατήσουν ή θα καταστρέψουν για να εκπληρώσουν τον στόχο τους...δεν σε πειράζει αν και εσύ είσαι μέσα στην λίστα ε?

ΔΕΝ τους ενδιαφέρει η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και η όποια ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ...μόνο ο στόχος τους!! ΕΣΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΥΣ...και να αποκαλείς την υπόθεση την ονομασίας ώς "εθνικιστικό πανηγύρι" πιστεύω είναι άκρως προσβλητικό για τον κάθε έλληνα και πόσο μάλλον για αυτούς που έχουν νιώσει περισσότερο από όλους μας τι σημαίνει αυτό, ταπεινή μου άποψη.... λίγα έθιμα έχουν μείνει πλέον..σιγά σιγά όλα τα παλιά πεθαίνουν...μερικοί μπορεί να είναι ΟΚ με αυτό...εγώ δεν είμαι...

Link to comment
Share on other sites

Θα τους παραδεχόμουν αν (ξανά)δημιουργούσαν το Υπουργείο Βιομηχανίας και δημιουργούσαν Υπουργείο Τεχνολογίας. Έχουμε καταντήσει η παραλία της Ε.Ε. και αυτό που σας καίει είναι αν έφυγε το Θρησκευμάτων από το Παιδείας και αν Ξεπουλάει το Αιγαίο και τη Μακεδονία και Θράκη καταργώντας τα αντίστοιχα υπουργεία.

Ανάπτυξη θέλουμε, όχι λιβάνισμα.

Και τα δυο μας καίνε Αστρολάβε

Και οι Σκοπιανοι παράλια θέλουν..

Link to comment
Share on other sites

Αν - λέμε τώρα - γίνουμε η Ινδία της Ευρώπης τεχνολογικά θα μας υπολογίζουν περισσότερο από το να έχουμε υπουργείο Μακεδονίας Θράκης ή Αιγαίου και να είμαστε σουβλάκι-συρτάκι-γκομενάκι.

Θα ήθελα να προκαλέσω όποιον έχει όρεξη να ψάξει και να παραθέσει το έργο των εν λόγω υπουργείων την προηγούμενη τετραετία. Να δουμε αν όντως είναι χρήσιμα ή είναι απλά μια "καλή θέση".

Link to comment
Share on other sites

Αν - λέμε τώρα - γίνουμε η Ινδία της Ευρώπης τεχνολογικά θα μας υπολογίζουν περισσότερο από το να έχουμε υπουργείο Μακεδονίας Θράκης ή Αιγαίου και να είμαστε σουβλάκι-συρτάκι-γκομενάκι.

Θα ήθελα να προκαλέσω όποιον έχει όρεξη να ψάξει και να παραθέσει το έργο των εν λόγω υπουργείων την προηγούμενη τετραετία. Να δουμε αν όντως είναι χρήσιμα ή είναι απλά μια "καλή θέση".

Αυτα βρήκα πρόχειρα

Οχι οτι είναι και τίποτα το σπουδαίο αλλά όπως είπαν και οι προηγούμενοι Περισσότερο το όνομα μετράει.

Ζώνη Καινοτομίας Θεσ/νίκης

Δημιουργία δέσμης κινήτρων με σκοπό την εγκατάσταση επιχειρήσεων εντός της Ζώνης Καινοτομίας Θεσσαλονίκης και με γενικότερο στόχο την ανάδειξη της περιοχής σε Ζώνη Καινοτομίας Προνομιακού καθεστώτος.

Ελληνο-Βουλγαρική Συνεργασία για την καταπολέμηση της εμπορίας και διακίνησης παιδιών"

Ανάλυση και μελέτη των τοπικών περιβαλλοντικών, τεχνικών, κοινωνικών, πολιτιστικών και αναπτυξιακών προβλημάτων, αναγκών και προτεραιοτήτων, καθώς και την εκπόνηση μελετών και την επεξεργασία κατάλληλων μέτρων και προτάσεων για την προστασία και τη βιώσιμη ανάπτυξη της λεκάνης του Θερμαϊκού Κόλπου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι λετε τοση ωρα?

Ειμαστε η μοναδικη χωρα παγκοσμιως,που δεν εχει αναγνωρισει τους γειτονες σαν "Μακεδονια" και εσεις καθεστε κ λετε πος το επομενο τριμηνο ειναι πολυ κομβικο για την εκβαση του Σκοπιανου?

Αλλα κ ετσι να ηταν,απο ποτε το Υπ.Μακ.Θρ ειχε αρμοδιοτητες γενικα,αλλα και συγκεκριμενα στο Σκοπιανο?Ειναι καθαρα ζητημα του Υπ.Εξ....

Και στην τελικη τελικη,ακομα και να επαιζε ρολο,καλυτερα που το διαλυουν παρα να ειχε ενεργη συμμετοχη ενα υπουργειο το οποιο απαρτιζεται απο ασχετους.

Η υπαρξη αυτου του υπουργειου ηταν για τα ματια του κοσμου (εδω της Β.Ελλαδας) και δεν προσεφερε τπτ επι της ουσιας.

Ας λειτουργησουνξ σωστα τα υπουργεια Εσωτερικων,Εξωτερικων,Αναπτυξης,Οικονομικων,κ.ο.κ και να ειστε σιγουροι πως το ΥπΜακΘρ δεν θα ειχε τπτ αλλο να προσθεσει

Τελος δε,οσον αφορα το ποιος και ποσο στηνει κ@λο στους "φιλους" μας τους αμερικανους,τωρα σας απασχολησε,αν ειναι ο Γιωργακης ή οπ Κωστακης?

edit:

Οσο για τους Ελληναρες και τα ελληνακια και τις λοιπες π|π3ς που γραφτηκαν,ας μου απαντησει καποιος με το χερι στην καρδια,με ποιον τροπο εχουν βοηθησει,ειτε στο Σκοπιανο (που καθε φορα κανουν πορεια ολοι οι Χρυσαυγητες & Co καταληγοντας στο αγαλμα του Αλεξανδρου και πλακωνουν οποιον βρουν στο δρομο τους),που ειναι και πιο προσφατο,ειτε σε οποιοδηποτε αλλο "εθνικο ζητημα".Ακομα και κατα τον εμφυλιο,στους Αγγλους παρεδωσαν την χωρα και λιγο πιο πισω,με τους Γερμανους και τους Μακαροναδες τα εκαναν τακιμια.

Αυτοι οι ιδιοι ειναι οι ελληναρες του τοτε και του σημερα.Οι ιδιοι ακριβως,που εξυπηρετουσαν και εξακολουθουν να εξυπηρετους τα ιδια συμφεροντα,ολα αυτα τα χρονια.

Φτανει με αυτην την καραμελα του ελληναρα πια,μας κουρασε...

Ωραιοι ελληναρες ειστε ολοι εσεις,που μετα απο 20000 χρονια σας ταιζει ακομα ο πολιτισμος του τοτε,μιας και τωρα δεν εχουμε σαν χωρα τπτ αλλο να προσφερουμε παρα εξω (εκτος απο γυρο.σουβλακι,μουσακα,τζατζικι και γκρικ καμακι ον δε μπιτς...).....

Και ο ενας κ ο αλλος,οπως και ολοι οι προκατοχοι τους,μια ζωη ανοιγαν τα ποδαρακια τους με βαση τις ορεξεις κ τα συμφεροντα των αμερικλανων και του ΝΑΤΟ και φυσικα των λοιπων ευρωπαικων δυναμεων (ιγια να μην ξεχναμε κ την καλη μας ευρωπαικη ενωση...τρομαρα μας),οποτε γιατι σας επιασε ξαφνικα πρεμουρα?

Εχει κ αλλη επιλογη απο να κατσει κ να στηθει στους Αμερικανους?

Αν εχει να μου την πειτε,γιατι μεσα σε ενα συστημα,οπου σαν χωρα ειμαστε εξαρημενη,δεν μπορεις παρα να υπακους στις επιταγες των ισχυρωτερων-ανωτερων σου :getlost:

Αυτα βρήκα πρόχειρα

Οχι οτι είναι και τίποτα το σπουδαίο αλλά όπως είπαν και οι προηγούμενοι Περισσότερο το όνομα μετράει.

Ζώνη Καινοτομίας Θεσ/νίκης

Δημιουργία δέσμης κινήτρων με σκοπό την εγκατάσταση επιχειρήσεων εντός της Ζώνης Καινοτομίας Θεσσαλονίκης και με γενικότερο στόχο την ανάδειξη της περιοχής σε Ζώνη Καινοτομίας Προνομιακού καθεστώτος.

Ελληνο-Βουλγαρική Συνεργασία για την καταπολέμηση της εμπορίας και διακίνησης παιδιών"

Ανάλυση και μελέτη των τοπικών περιβαλλοντικών, τεχνικών, κοινωνικών, πολιτιστικών και αναπτυξιακών προβλημάτων, αναγκών και προτεραιοτήτων, καθώς και την εκπόνηση μελετών και την επεξεργασία κατάλληλων μέτρων και προτάσεων για την προστασία και τη βιώσιμη ανάπτυξη της λεκάνης του Θερμαϊκού Κόλπου.

Ε ρε γελια....

Ρε Χρηστο,εστω οτι ολα αυτα παιζουν σοβαρα σαν υπαρκτα σεναρια πολιτικης καταυθηνσης.Πες μου πρακτικα που και πως εσυ αντιληφθηκες να εφαρμοζονται (στην καθημερινη σου ζωη) και δευτερον,πες μου τι το τοσο ουσιαστικο κ ζωτικης σημασιας προσφερουν αυτες οι προτασεις

Δεν το κανουν σχολειο το κτηριο του υπουργειου λεω γω?Να πιασει κ τοπο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μήπως κάναν τα άλλα υπουργεία το έργο που έπρεπέ να κάνουν.

Με τη λογική αυτή πρέπει να κλείσουν όλα τα Υπουργεία.

Στο φινάλε ασ του δώσουν περισσότερες αρμοδιότητες.

Και όπως είπα το όνομα μετράει για μένα.

Όσο για το Ελληναρες.. Βολεύει πολύ να τους συγχέετε με τους Χρυσαυγιτες.

Link to comment
Share on other sites

Θα τους παραδεχόμουν αν (ξανά)δημιουργούσαν το Υπουργείο Βιομηχανίας και δημιουργούσαν Υπουργείο Τεχνολογίας. Έχουμε καταντήσει η παραλία της Ε.Ε. και αυτό που σας καίει είναι αν έφυγε το Θρησκευμάτων από το Παιδείας και αν Ξεπουλάει το Αιγαίο και τη Μακεδονία και Θράκη καταργώντας τα αντίστοιχα υπουργεία.

Ανάπτυξη θέλουμε, όχι λιβάνισμα.

Για ποια βιομηχανια μιλαμε?Κατι "ρεταλια" που εχουν απομεινει......?

Πιο χρησιμο θα ηταν ενα Υπουργειο Παροχης Υπηρεσιων με εδρα τη Μυκονο,εδω που εχουμε φτασει...

FYI,αντιγραφω απο wikipedia

"Sulfuric acid is a very important commodity chemical, and indeed, a nation's sulfuric acid production is a good indicator of its industrial strength."

Και μετα την πωληση της ΒΦΛ link1 link2 προ ολιγων ημερων,δεν θα παραγουμε καθολου θειικο οξυ/sulfuric acid ως χωρα λιαν συντομως (ας ειναι καλα οι Βουλγαροι που μας δινουν μερικες δεκαδες χιλιαδες τονους και βολευομαστε...)

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν συγχεει κανεναν καταρχην και κατα δευτερον,ποιοι ειμαστε "εμεις" που το κανουμε αυτΧρυσαυγητες,Σοβινηστες και λοιπες αυταρχικες δυναμεις στο διατανο κ ακομα παραπερα.

Τι σχεση εχει τωρα το τι κανουν τα αλλα υπουργεια?Και φυσικα με την λογικη,λογικη ολα τα υπουργεια κ αυτες οι σαπιες κυβερνησεις που τα στελεχωνουν θα πρεπε να παρουν ποδι.Αλλα τα να κανουμε,τα λοιπα υπουργεια αφορουν ολοκληρο το πανελληνιο και οχι μονο την Μακεδονια ή το Αιγαιο,οποτε εχουν λογο υπαρξης σε αντιθεση με το ΥπΜακΘρ και το Υπ Αιγ.

Στο κατω κατω της γραφης,οι ιδιοι που σημερα φωναζουν,ειναι αυτοι που τοσα χρονια τους εκλεγουν το ΠΑΣΟΚ και την ΝΔ στην κυβερνηση.Αποφασειστε τελικα τι σας αρεσει,αν σας αρεσει κ κατι δλδ

Και να του δωσουν αρμοδιοτητες για ποιο πραγμα και γιατι?

Ρε παρτε το χαμπαρι...Δεν υπαρχει συμπρωτευουσα,δεν υπαρχει ονομα κ ξεονομα.Υπαρχει μονο ουσια και αυτη λεει πως τα εν λογω υπουργεια για οποια τοσος ντορος εχει γινει,ΠΡΑΚΤΙΚΑ τοσα χρονια που υπαρχουν δεν κανουν τποτ γιατι ακριβως δεν μπορουν να κανουν τπτ!

Και παρτε επιτελους χαμπαρι,πως ολος ο υπολοιπος κοσμος εχει ηδη αναγνωρισει σαν Μακεδονια (ουτε ΠΓΔΜ,ουτε δεν ξερω γω τι αλλο) τα Σκοπια και σταματηστε να τρεφετε ψευδαισθησεις πως σαν χωρα εχουμε τη δυναμη να ανατρεψουμε αυτην την κατασταση.

Και στο κατω κατω της γραφης ας λεγονται οπως θελουν.Εμεις τους καναμε να δημιουργησουν απο το μυαλο τους ιστορια 2000 χρονων απο το πουθενα.Γιατι το '95 δεν μας ιακανοποιουσε οποιαδηποτε αναφορα της λεξης Μακεδονια στο ονομα,ειτε συνθετο ειτε απλο.Τωρα παρακαλαμε μπας κ το γυρισουν στα παλια...

Κοινως...

http://www.youtube.com/watch?v=tXz0E_EvUVo

καληνυχτα μαλακα...η ζωη εχει πλακα...

edit:

Γιατι ρε μαστορια μου κανατε edit το ποστ?

ο Τιτλος του τραγουδιου λεγεται Καληνυχτα Μαλακα.Δεν υβριζω καποιον με αυτον τον τροπο πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Toυλάχιστον μια κίνηση προς τον Πούτιν την έκανε ο μπούλης....
Αλήθεια πότε μας βοήθησαν οι Ρώσσοι;

Όταν έπεσε η Κωνσταντινούπολη;

Όταν Κάναμε την επανασταση το 1821;

Όταν έγινε ότι έγινε στην μικρασιατική εκστρατιά;

Όταν έστειλαν στην Σιβηρία χιλιάδες πόντιους για "χειμερινές διακοπές";

Όταν μας κατέλαβαν οι Δυνάμεις του άξονα;

Όταν έβαλαν και αυτοί το χεράκι τους (μαζί με Αγγλο-Αμερικάνους), για να ξεκινήσει ο εμφύλιος;

Όταν πούλαγαν φούμαρα στον Μακάριο και έγινε ότι έγινε στην Κύπρο;

Προς θεού δεν λέω ότι οι Αμερικάνοι είναι "άγιοι", αλλά ιστορικά δεν υπήρξε καμία ουσιαστική βοήθεια των Ρώσων προς την Ελλάδα. Άρα γιατί να ασχοληθούμε τώρα ή στο μέλλον μαζί τους;

Ζούμε που ζούμε σε μια εποχή νταβατζήδων, τουλάχιστον ας είμαστε με τους δυνατότερους (είμαι κυνικός, αλλά αυτή είναι η αλήθεια). imo

Link to comment
Share on other sites

toxas...επειδή μέχρι τώρα δεν απάντησα δυστυχώς δεν μου αφήνεις άλλη επιλογή :p

απ΄ ότι φαίνετε αρκετοί σου απάντησαν αλλά δεν κατάλαβες ΟΥΤΕ το δικό μου post ούτε τις απαντήσεις των υπολοίπων...αυτό που προσπαθούμε να τονίσουμε είναι οτι η κατάργηση του Υπ.Μ.Θ τούτη την στιγμή δεν μπορεί να εξυπηρετεί παρά μόνον ένα σκοπό..το "γλύψιμο" προς Νιμιτς, αμερικ(λ)άνους κλπ...δεν ξέρω αν το έχεις προσέξει αλλά οι σκοπιανοί όλο και περισσότερο "έδαφος" κερδίζουν όσον αφορά την αναγνώριση τους ως Μακεδονία...εσένα μπορεί να μην σε ενδιαφέρει αυτό αλλά για ρώτα και κανα γεράκο που έχει ζήσει περισσότερα χρονάκια από εσένα και έχει δεί άλλα πράγματα και έχει μεγαλώσει με άλλες αξίες και όχι "in dollar we trust" να δείς τι θα σου πει...

εγώ δεν είπα, ούτε ξέρω τι θέλει όλος ο κόσμος με εμάς...αυτά δικές σου σκέψεις είναι..εγώ μίλησα για τα εγχώρια και τίποτα άλλο...μερικοί μπορεί να θέλουν το καλό της χώρας μας και άλλοι το κακό...νόημα είναι να ΜΗΝ βοηθάμε από μόνοι μας αυτούς που δεν θέλουν το καλό μας (δεν είναι απαραίτητο να θέλουν το κακό μας, απλά μπορεί να μην θέλουν να προοδεύσει αυτή η χώρα)...

όσον αφορά συνομωσίες...και εσύ βλέπω έχει αναπτύξει μερικές....

δεν είδα τελευταία να ξοδεύουμε εκατομύρια για να εγκαταστήσουμε αντιπυραυλικό σύστημα στην σαλόνικα...ούτε βλέπω να δημιουργούνται καινούργια στρατόπεδα ούτε τίποτα...από την άλλη βλέπω έναν αμερικάνο που δεν κατάφερε να στήσει το πολυπόθητο αντιπυραυλικό του σύστημα και ψάχνει λύσεις αλλού...οι αμερικάνοι και οι όποιοι αμερικάνοι δεν τους ενδιαφέρει η Ελλάδα και η όποια Ελλάδα...ο σκοπός αγιάζει τα μέσα..δεν τους ενδιαφέρει ποιον θα ποδοπατήσουν ή θα καταστρέψουν για να εκπληρώσουν τον στόχο τους...δεν σε πειράζει αν και εσύ είσαι μέσα στην λίστα ε?

ΔΕΝ τους ενδιαφέρει η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και η όποια ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ...μόνο ο στόχος τους!! ΕΣΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΥΣ...και να αποκαλείς την υπόθεση την ονομασίας ώς "εθνικιστικό πανηγύρι" πιστεύω είναι άκρως προσβλητικό για τον κάθε έλληνα και πόσο μάλλον για αυτούς που έχουν νιώσει περισσότερο από όλους μας τι σημαίνει αυτό, ταπεινή μου άποψη.... λίγα έθιμα έχουν μείνει πλέον..σιγά σιγά όλα τα παλιά πεθαίνουν...μερικοί μπορεί να είναι ΟΚ με αυτό...εγώ δεν είμαι...

Αυτες που ειπα πριν ηταν η πιο αντικειμενικη μου αποψη...:p

Καταρχην δεν διαφωνησα οτι ηταν γλυψιμο του Γιωργακη, απλως ειπα οτι ηταν αχρηστο, αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Τωρα απο την αλλη συγνωμη κιολας αλλα δεν μου πειραξαν ουτε τα εθιμα, ουτε την ταυτοτητα, ουτε τιποτα, θελουν να ονομασουν την χωρα τους Μακεδονια, ουτε το ψωμι μου πηραν ουτε στο σπιτι μου μπηκαν κ καλο θα ηταν να αφησουμε τις υστεριες κ να δουμε πιο λογικα το θεμα...

Το οτι ξαφνικα θυμήθηκαν οτι ειναι κ καλα μακεδονες κ μεγα αλεξαδρο κ πρασινα αλογα δεν ειναι τυχαιο εξυπηρετει καποιες καταστασεις κ καποιους ανθρωπους. Το σημαντικο ειναι οτι ολα αυτα ειναι προιοντα εθνικισμου

να σου δωσω ενα παραδειγμα Επι Τουρκικου εθνικισμου οι Τουρκοι μαθαιναν οτι ειναι απογονοι των μεγαλων κατακτητων μογγολων.

Ο εθνικισμος παντα ηταν κ ειναι δηλητηριο στις σχεσεις των ανθρωπων, κ ποτε μα ποτε δεν λεει την αληθεια (η τουλαχιστον ολοκληρη) εγω δεν μπορω να μπω σε αυτη την λογικη ουτε του μεν ουτε του δε...

Τωρα αν τους Σκοπιανους τους εχουν φουσκωσει τα μυαλα οτι η μακεδονια ειναι δικη τους εγω δεν θεωρω τον εαυτο μου τοσο χαζο ωστε να πεσω στην παγιδα τους! Οσο τα συνορα μου ειναι διασφαλισμενα δεν πανε να λενε οτι θελουν, κ να ονομασουν την χωρα τους οπως ναναι, αν ομως με απειλησουν (που δεν υπαρχει περιπτωση) φυσικα κ θα τους αντισταθω

Και εγω σου λεω, αντε κ την ονομασαν Μακεδονια, τι θα τους κανεις? μηνυση για πνευματικα δικαιωματα? τπτ δεν μπορεις να κανεις...

Εκτος βεβαια αν θεωρεις σαν λυση τον πολεμο, το οποιο ακουγετε σαν το "να παρουμε πισω την πολη"

Συγνωμη κ παλι αλλα εγω δεν εχω διαθεση να σκοτωσω κανεναν γιατι μου πηρε ενα ονομα, αν μου επερνε το ψωμι το συζηταγαμε

Οσο για της σπαταλες σε εξοπλισμους δεν ειναι συνωμοσία ειναι ενα γεγονος. Αμα ψαξεις λιγο την ιστορια θα δεις ο οτι εθνικισμος ειναι αυτος που "κινει" την αγορα των οπλων.

Δες ποσα εξοδα δινουμε για αμυνα κ ποσα για παιδεια...

Τωρα για το αν τους ενδιαφερει η μακεδονια φυσικα κ οχι... γενικα το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να τους κανεις τα χατηρια αλλα οκ απο τοτε που η Ελλαδα εγινε ελευθερη χωρα δεν κανεις αλλη δουλεια μια ζωη γλυψιμο σε ρωσους, αγγλους, γαλλους, αμερικανους τωρα σε επιασε ο πονος που σου εθιξαν το ονομα...

Παντως η γνωμη μου ειναι οτι κανεις δεν εχει συμφερον αυτη την στιγμη να δωσει την μακεδονια στους Σκοπιανους μιας κ τα εχουμε μελι γαλα με τα αφεντικα (ημαστε κ στο ΝΑΤΟ κ στην ΕΕ οχι παιζουμε)

Με λιγα λογια μονο ενταση θελουν να υπαρχει οπως ακριβως κ με την τουρκια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παρτε το χαμπαρι...Δεν υπαρχει συμπρωτευουσα,δεν υπαρχει ονομα κ ξεονομα.

'Εμεις'' είμαστε ξεροκέφαλοι και δεν το παίρνουμε χαμπάρι και θα αντιστεκόμαστε όσο μπορούμε... ''εσείς'' κοιμηθείτε ήσυχοι.

Link to comment
Share on other sites

Btw, οι εκλογές τελείωσαν. Η νέα κυβέρνηση ορκίστηκε. Το θέμα έκανε το κύκλο του και ήρθε η ώρα να βγεί απο το πλαίσιο της ιστορίας:p

Ας ελπίσουμε ότι δε θα χρειαστεί να ανοίξουμε παρόμοιο θέμα σύντομα πάλι.:hi:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.