Jump to content



απλα Lan games


BeetleJuice

Recommended Posts

Παιδια θελω να παιξω με την κοπελια ή με αδερφη κτλ κανα απλο game , ξερετε απο αυτα τα απλα-χαζα- που παιζουν τα κοριτσια ή γενικα παιχνιδια της παρεας ας τα πουμε

απλα μικρα και ευκολα

εχουμε 3 λαπτοπ και το δικο μου μηχανημα συνδεμενα σε λαν

δεν εχω ιδεα τι παιχνιδια υπαρχουν ουτε πως θα τα βρω

ριχτε καμια ιδεα ρε κορμια

ειτε ονλαιν είτε με εγκατασταση στα Pc μας

ας πουμε οπως ειναι μερικα Miniclip games ή οπως ειναι μερικα reflexive games (δεν ψαχνουμε γραφικα και πολυπλοκα πραγματα)

ευχαριστω για την βοηθεια !

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να ειναι ο καθενας στο δικο του υπολογιστη και να μην καθομαστε ολοι πανω απο μια οθονη

και να μπαινουμε ολοι στο ιδιο game ας πουμε

ζηταω πολλα?

μονο τα counter κτλ το κανουν αυτο?

πες βρε παιδι μου κατι σαν τετρις , chickens invaders ξερω γω χαχα

κατι αναλογο-χαζο και ελαφρυ

Link to comment
Share on other sites

Με την κοπελιά παίζουν άλλα παιχνίδια ρε...:jester:

...

...

...

Αν βέβαια έχεις "καεί" και μετά από μία φορά....εεε...ώρα εννοώ, παιχνιδιού βλέπεις ότι βαριέσαι, τότε μάλλον να αρχίσει να σε ενδιαφέρει ένας..... 2ος "υπολογιστής". Δεν είναι αναγκαίο να "πετάξεις τον παλιό". Ευχής έργον να μπορούσες βέβαια να "τους έχεις" και τους δύο μαζί, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ, ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ σε δίκτυο. :fist: Δεν υπάρχει συμβατότητα σε τέτοιες περιπτώσεις, και όσο και να προσπαθείς δεν υπάρχει περίπτωση να "δει" ο ένας τον άλλον. :fist:

:p:p

Link to comment
Share on other sites

Αν βέβαια έχεις "καεί" και μετά από μία φορά....εεε...ώρα εννοώ, παιχνιδιού βλέπεις ότι βαριέσαι, τότε μάλλον να αρχίσει να σε ενδιαφέρει ένας..... 2ος "υπολογιστής". Δεν είναι αναγκαίο να "πετάξεις τον παλιό". Ευχής έργον να μπορούσες βέβαια να "τους έχεις" και τους δύο μαζί, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ, ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ σε δίκτυο. :fist: Δεν υπάρχει συμβατότητα σε τέτοιες περιπτώσεις, και όσο και να προσπαθείς δεν υπάρχει περίπτωση να "δει" ο ένας τον άλλον. :fist:

:p:p

Και γιατί όχι σε δίκτυο και multitasking/multithreaded περιβάλλον παρακαλώ ; :getlost:

Από πότε 2 υπολογιστές δεν μπορούν να «συνεργαστούν» και να λειτουργήσουν παράλληλα κάτω από τις οδηγίες ενός network server ; :whip:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί όχι σε δίκτυο και multitasking/multithreaded περιβάλλον παρακαλώ ; :getlost:

Από πότε 2 υπολογιστές δεν μπορούν να «συνεργαστούν» και να λειτουργήσουν παράλληλα κάτω από τις οδηγίες ενός network server ; :whip:

Αυτό το κάνουν μόνο "hackers" του RL group. :p

Bomberman, Worms, SF4.

Με αυτή την σειρά, από το απλούστερο, στο πιο περίπλοκο.

Το SF4 το έβαλα μόνο και μόνο επειδή τις προάλλες έβαλα την αδερφή μου και την κοπέλα μου να παίξουν (δεν κατέχουν γρί απο games) και είδα ότι τους άρεσε :)

Το θέμα είναι οτι κανένα από τα παραπάνω δεν "χρειάζεται" LAN. Παίζονται άνετα και σε ένα pc και με εξαίρεση το Bomberman είναι max 2 παίχτες, ο 3ος θα βλέπει για έναν γύρο.

Άμα βλέπεις και σηκώνουν κάψιμο όμως, χώσε diablo και L4D :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.