Jump to content



E-shop: 2 χρόνια εγγύησης άμεσης αντικατάστασης σε laptop


greekfragma

Recommended Posts

Ας ελπισουμε ολοι μας να βγει καλο αυτο που κανει τωρα το e-shop μπας και μπει λιγος ανταγωνισμος στον τομεα της πληροφορικης....προς οφελος του καταναλωτη.

Το e-shop μεχρι σημερα εχανε τρελα λογω after sale service...αν φτιαξουν λιγο(παρα πολυ δλδ) το service τους και ειδικοτερα στα λαπ τοπ που αν σου κατσει η στραβη μπορει να περιμενεις και 2 μηνες για rma...δεν νομιζω να χαλασει κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

[οφφ τοπικ] μπορει να εφτασε στο αλλο ακρο το προηγουμενο thread... αλλα σαν εξωτερικος παρατηρητης. βλεπω μια ταση να δικαιολογηθει το πλαισιο, και πειτε με "μυωπα". σαφως το ετσοπ εχει τα θεματα του, και προφανως οπου καπνος -> φωτια... αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε πιανει και αλλου φωτια... .Απο πλαισιο χρειαστηκε να κανω rma πριν 1μιση χρονο περιπου και σε γενικες γραμμες ηταν αψογοι, επισης σε καποιο ποστ μου πριν καιρο ανεφερα την αισια εξελιξη που ειχα σε rma στο ετσοπ (ειχε παει η ψυχη μου στην κουλουρη βεβαιως βεβαιως) μεσα σε μια βδομαδα, σχετικα προσφατα ομως, αγορασα μια μλκια η οποια σε οτι υπολογιστη και να τη συνδεσα την ειδε καπεταναιος και μου πεταγε μυνημα "συνδεστε .. σε αλλη usb θυρα (2) γιατι και καλα την ειχα συνδεσει σε usb 1.1" .. αμ δε... αυτο θεωρουσε οτι ειναι usb2... και οι θυρες 1.1... .πηρα καποιο τηλεφωνο να τους το πω.. μου λενε να το στειλετε πισω... "με δικα σας εξοδα" , στην προφανη απαντηση μου.... μου ειπαν θα με ξανακαλεσουν την επομενη... η οποια τελικα κληση εγινε μετα απο 4 μερες... και τοτε δεν μπορεσα να απαντησω (θεωρω οτι ηταν απο αυτους γιατι ηταν με αποκρυψη...) , δε το πολυκυνηγησα γιατι βαριομουν να τσακονομαι με τον καθε "700"αρι εκει μεσα για 11€ και η ψυχικη μου ηρεμια ηταν ακριβοτερη απο την αξια του reader.. αλλα τελικα "θεματακια" μαζευονται και για τους "κοκκινους", Προφανως και θα ξαναψωνισω και απο τους 2 (απο τους κιτρινους , βεβαια οτι δεν βρισκω στους κοκκινους) αλλα αυτη η υποβαθμιση (χαριν του "καλου μεχρι τωρα ονοματος") δε με πειθει.. και προφανως... οπως ελεγε και ο φιλολογος μας στο σχολειο "αν εγω κρυωνω.. χεσ..κα αν εσυ μου λες οτι ζεστενεσαι...". [/οφφ τοπικ]

Link to comment
Share on other sites

Πωπω σήμερα όλο για το πλαίσιο διαβάζω!! :D:D Ο από πάνω και γενικά όποιος άλλος παρατηρεί κάτι "περίεργο" και αδικαιολόγητο σχετικά με την αντιμετώπιση των καταστημάτων ας ανοίξει ένα τόπικ με τα λινκ στα θέματα που παρατηρεί αυτή την αδικαιολόγητη στάση, γιατί κάποιοι όπως εγώ για παράδειγμα δεν έχουν παρατηρήσει τίποτα τέτοιο τόσα χρόνια.

Όσο για τα 2 χρόνια αντικατάστασης, έμαθε κανείς τι παίζει; Πρέπει να είναι στη ζελατίνα μήπως τα προϊόντα; :D :hang2:

edit: Ο από πάνω ήταν ο ArisG όταν το έγραφα, δεν έκανα refresh!! Sorry!

Link to comment
Share on other sites

Μάνο ο χρόνος θα αποδείξει την φαιρεγκιότιτα της διαφήμισης του E-shop και του κάθε καταστήματος που διαφημίζει το οτιδήποτε με άλλα λόγια ίδωμεν.

Κανένα από τα εν λόγω καταστήματα δεν είναι άγιο για αυτό νομίζω ότι θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί σαν καταναλωτές.

Είναι γεγονός ότι όλα (τα καταστήματα) όπου δεν έχουν υποκαταστήματα στην επαρχία δεν δίνουν την κατάλληλη σημασία σε εμάς τους επαρχιώτες.

Link to comment
Share on other sites

Μικρέ μου τρολλάκο αν δεν ξέρεις να ψάχνεις μη ρίχνεις λάσπη, εκτός αν χτίζεις σπίτι. http://www.thelab.gr/showthread.php?t=66565

Btw.. τυχαίο θα ναι που έχετε την ίδια ip με τον billy ε; :hehe:

Εννουσα το θεμα με την δημοσκοπηση που ειχε ανοιξει και προσεξε πως μιλας.

Ο @billy23 ειναι συμφοιτητης μου και καλο φιλαρακι. Πολλες φορες βρισκομαστε στο σπιτι μου η' στο δικο του και διαβαζουμε το thelab.gr , αν και μετα απο το κλειδωμα και την διαγραφη των θεματων που ειχε ανοιξει δεν ξανασυμμετεχει στο φορουμ και εχει ζητησει την διαγραφη του λογαριασμου του. Ελπιζω να μην τον ακολουθησω και εγω γιατι καποιοι το εχουν παρακανει τελευταια. Ειναι κριμα για το φορουμ και για ολα τα παιδια που συμμετεχουν. Μπορεις να ενημερωθεις για τα παντα , να βρεις βοηθεια για οτι απορια εχεις αλλα οταν καποιος εχει παραπονο απο το Πλαισιο μερικοι , οι ιδιοι παντα , πεφτουν να τον φανε, να τον βγαλουν αναξιοπιστο. Πραγματικα κριμα.

Link to comment
Share on other sites

και προφανως... οπως ελεγε και ο φιλολογος μας στο σχολειο "αν εγω κρυωνω.. χεσ..κα αν εσυ μου λες οτι ζεστενεσαι...". [/οφφ τοπικ]

Το οποίο δουλεύει αμφίδρομα νομίζω "αν εγώ ζεστένομαι... χεσ..κα αν εσύ μου λές ότι κρυώνεις".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.