Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

το ίδιο client είναι για όλους Άγγελε, άντε να στρεσάρεις λίγο τις 5850 γιατί τις βλέπω να ξύνονται τώρα :whip::D

Άντε να δούμε!!!

Εδω πήρα και καινούρια ακουστικά για να απολαύσω τις μάχες :D

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα για κανα μισάωρο...

2 Βασικά προβλήματα.

Απο ότι κατάλαβα δεν έχει prone για την ώρα.

και ότι σε κάποια φάση έγινε η πίστα sniper shootout. 352 snipers vs 352 snipers. Φυσικά δεν μπορούσε να προχωρήσει έτσι η μάχη.

Τα γραφικά μαρέσαν πολύ- γενικά επικρατεί ένας ψιλοχαμός, διαλύονται τα πάντα...δέντρα, τοίχοι, πόρτες, ξύλα τα πάντα όλα.

Γενικά πάντως, αρκετά καλύτερο σαν αίσθηση από το MW2.

EDIT- Ξέχασα, το πεδίο όρασης πολύ μα πολύ στενό/μικρό.

Έγινε επεξεργασία από Hohenstaufen
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, 1η μέρα για ένα από τα πιο αναμενόμενα παιχνίδια παγκοσμίως... όλα γονατίζουν... υπομονή, μέχρι τις 28 του Φλεβάρη έχετε καιρό ;)

Βασικά sorry για την χαζή ερώτηση, αλλά στις 28 feb τι γίνεται? το παιχνίδι κανονικά δεν θα κυκλωφορίσει αρχές Μάρτη?

thnks for info =)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, έπαιξα κανένα τεταρτάκι, 2-3 πραγματάκια έχω να πω:

1) Με μία 4870 stock ρολόγια που έχω τώρα, με τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ full (όλα high, 8x, 16x τα φίλτρα) στην 22'' Dell 2209WA (eIPS, 1680x1050) το παιχνίδι κυμαίνεται στα 40 fps! Αν αυτό δεν είναι καλά, τότε είναι... ΤΡΙΚΑΛΑ! Μπορεί οι 5850/70 να μην μπαίνουν καν σε 3D mode δηλαδή :hehe: !

2) Υπάρχει ήδη υποστήριξη για G15 (υποθέτω και για G19)... απλώς κοιτάξτε στην οθονούλα :tomato:

3) Αν πάτε στα όπλα, θα δείτε ότι υπάρχει το M1 (όπλο το WW2 με ξιφολόγχη) που θα το έχουν όλοι οι Bf Veterans! Αν έχετε παίξει BF2, 2142 ή κάποια άλλα παιχνίδια (θα τα δείτε στην σελίδα), τότε μην το χάσετε, 2 click υπόθεση είναι να δηλώσετε ότι είστε veteran --------> http://veteran.battlefield.com/

4) Προβλέπεται ΛΙΩΣΙΜΟ........................ :dirol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω απο fileplay με το 3ο e-mail το μακρυτερο...

αιντε να κατεβει τωρα...

@sofix : Εσυ γιατι πηρες,εγω δεν εχει? Υποτιθεται μας κοψαν και τους 2 :slap:

Resolved το θεμα με τα mail

δεν δεχεται hotmail/yahoo

φαινεται να δουλευει κανονικα με gmail (με gmail πηρα εγω)

Και γω gmail ειχα βαλει αρχικα Neph. :wassat:

Link to comment
Share on other sites

DirectX9 fix

Open my computer

Go to the Users folder

Go to the folder of the user who has the beta installed

Go to My Documents folder

Go to BFBC2Beta folder

Open the settings.ini file

This is your config file.

The third line from the bottom is:

DxVersion=Auto

Change this line to

DxVersion=9

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sofix : Εσυ γιατι πηρες,εγω δεν εχει? Υποτιθεται μας κοψαν και τους 2 :slap:

Και γω gmail ειχα βαλει αρχικα Neph. :wassat:

hydra εδωσα το 3ο mail σε ενα φιλο απο msn και μου εκανε account απο αθηνα

God bless MSN and dpresv:innocent:

καφετερια power on,unzipping now...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, έπαιξα κανένα τεταρτάκι, 2-3 πραγματάκια έχω να πω:

1) Με μία 4870 stock ρολόγια που έχω τώρα, με τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ full (όλα high, 8x, 16x τα φίλτρα) στην 22'' Dell 2209WA (eIPS, 1680x1050) το παιχνίδι κυμαίνεται στα 40 fps! Αν αυτό δεν είναι καλά, τότε είναι... ΤΡΙΚΑΛΑ! Μπορεί οι 5850/70 να μην μπαίνουν καν σε 3D mode δηλαδή :hehe: !

2) Υπάρχει ήδη υποστήριξη για G15 (υποθέτω και για G19)... απλώς κοιτάξτε στην οθονούλα :tomato:

3) Αν πάτε στα όπλα, θα δείτε ότι υπάρχει το M1 (όπλο το WW2 με ξιφολόγχη) που θα το έχουν όλοι οι Bf Veterans! Αν έχετε παίξει BF2, 2142 ή κάποια άλλα παιχνίδια (θα τα δείτε στην σελίδα), τότε μην το χάσετε, 2 click υπόθεση είναι να δηλώσετε ότι είστε veteran --------> http://veteran.battlefield.com/

4) Προβλέπεται ΛΙΩΣΙΜΟ........................ :dirol:

Δοκιμασα σε ελαφρως κλοκαρισμενη gtx260 και E6600 στα 3.3ghz, σε λειτουργικο win7 64bit home premium και εκανα ξανα install σε αλλο φακελο για να μπορω να παιξω και σε XP, το πρωτο πραμα που δοκιμασα ητανε ολα medium, texture high ambient occlusion + vsync OFF 2x AA 8x AF, το παιχνιδι πηγαινε μεσα στην βαση των αμυνομενων με 19-26fps :S αντε καμια φορα ξεπερνουσε τα 30 και φαινοτανε να πηγαινει αρκετα πιο ομαλα ( καλυτερα γιατι τα παλιοτερα battlefield θελανε πααααααρα πολλα fps για να μην αισθανεσαι οτι σερνεσαι, οχι μονο 30 )

Λοιπον ή το παιχνιδι ειναι ΑΤΙ optimized ή ο γερολυκος E6600 πρεπει να βγει στην συνταξη και εγω πρεπει να παρω εναν i7 920 στα 3.5ghz + να γουσταρω :p για πες μας τι cpu εχεις ?

Στα xp btw δεν με αφηνει να βαλω AA, κολλαει στο 1x, επισης καμια φορα κολλαει το πληκτρολογιο και πηγαινει ο χαρακτηρας απο μονος του μπροστα χωρις να παταω εγω τπτ :S ευτυχως στα 7 δεν εχω αυτα τα 2 προβληματα, τωρα παιζω με ολα Low 2x AA 8x AF και το framerate Κυμαινεται στα 28-50fps συνηθως, περριττο να πω πως το ευχαριστιεμαι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ περισσοτερο απτο demo στο 360, και ας ειναι βαρυ και ας εχουν προβληματα οι server λογω του φορτου και ας κρασαρει ο server browser και και και, οσο για το FOV νταξει προσωπικα δεν με ενοχλει και τοσο αλλα καλο θα ητανε να το αυξησουνε λιγο ειδικα για οσους παιζουν σε μεγαλες αναλυσεις.

Με το mouse acceleration υπαρχει ενα θεμα αλλα εχω την εντυπωση πως στα 7 ειναι πιο λιγο, mouselag δεν παρατηρησα τπτ το κραχτο οπως γκρινιαζουν ενα σωρο αλλοι γιατι αφενος σπανια πεφτω κατω απτα 30fps αφετερου εχω βαλει την κλασσικη ρυθμιση "max frames to render ahead : 0 " ή αλλιως "flip queue size 0" απτο ati tray tools για τους κατοχους radeon

Θα ξαναπαιξω το βραδυ ελπιζοντας να εχουν ηρεμησει οι server και να εχει βγει και κανενα update.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, επαιξα ενα game, τωρα δε με αφήνει να μπώ αλλά λογικό ειναι να έχει προβλήματα την πρώτη μέρα. Πολυ θετικό οτι υποστηρίζει eyefinity πολύ σωστά χωρίς fixes kλπ, όπως και το G15.

Αναμένεται πολύ κάψιμο...

Πολύ κλωτσάει το άτιμο το όπλο... συνήθισα απο mw2 και κόλησα το δάκτυλο στη σκανδάλη και βάραγα πουλάκια :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ή το παιχνιδι ειναι ΑΤΙ optimized ή ο γερολυκος E6600 πρεπει να βγει στην συνταξη και εγω πρεπει να παρω εναν i7 920 στα 3.5ghz + να γουσταρω :p για πες μας τι cpu εχεις ?

Q9550 stock προς το παρόν επίσης, πάντως με 8000 και dual έχω ακούσει και από άλλους ότι δεν είναι και τόσο ρόδινα τα fps.

Το παιχνίδι πρέπει να είναι όντως quadcore και ATI optimized, άλλωστε στην αρχική οθόνη αν προσέξετε κάτω δεξιά έχει το trademark της HAVOC που είναι το αντίστοιχο της PhysX από ATI :yu:

Btw, οι πόρτες πως ανοίγουν; Προς τα "κάτω"; :hehe:

Athanasios2104 εδώ

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι πρέπει να είναι όντως quadcore και ATI optimized, άλλωστε στην αρχική οθόνη αν προσέξετε κάτω δεξιά έχει το trademark της HAVOC που είναι το αντίστοιχο της PhysX από ATI :yu:

Έτσι! Έτσι! Βεντ... Όπα sorryz :D

Havok rules, το λέγαμε τόσο καιρό, ήρθε η ώρα της αναγνώρισης σε πρωτοκλασσάτο FPS.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.