Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Σε όσους κατάφεραν να το παίξουν με eyefinity για ώρα, πρέπει να πάνε σε οφθαλμίατρο... :p

Το παιχνίδι έχει πρόβλημα με το fov και το έχει αναγνωρίσει και η EA... υπάρχουν σχετικά thread παντού στο internet... ναι μεν παίζει γιατί αναγνωρίζει την ανάλυση, αλλά δεν είναι playable γιατί έχει λάθος fov...

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους κατάφεραν να το παίξουν με eyefinity για ώρα, πρέπει να πάνε σε οφθαλμίατρο... :p

Το παιχνίδι έχει πρόβλημα με το fov και το έχει αναγνωρίσει και η EA... υπάρχουν σχετικά thread παντού στο internet... ναι μεν παίζει γιατί αναγνωρίζει την ανάλυση, αλλά δεν είναι playable γιατί έχει λάθος fov...

Ρε σεις τα αλλα 2 options εκτος sensitivity στο mouse τι ειναι?

Μετα απο αρκετη ωρα gaming παντως δεν τραβαω και τα μεμε μου απο χαρα σαν γενικο feeling.

Πιο πολυ χαρηκα οτι το φτιαξα και παιζει παρα το παιχνιδι καθ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους κατάφεραν να το παίξουν με eyefinity για ώρα, πρέπει να πάνε σε οφθαλμίατρο... :p

Το παιχνίδι έχει πρόβλημα με το fov και το έχει αναγνωρίσει και η EA... υπάρχουν σχετικά thread παντού στο internet... ναι μεν παίζει γιατί αναγνωρίζει την ανάλυση, αλλά δεν είναι playable γιατί έχει λάθος fov...

Mια χαρα ειναι το fov...μπορεις να το δεις και στις εικονες μου! Kαρα playable ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές ώρες, μπορώ να πω πως η αίσθηση που σου αφήνει το παιχνίδι είναι μάλλον μέτρια.

Τα μάτια κουράζονται από το καπνό, μα καλά τόση ομίχλη και υγρασία έχει εκεί στο Valdez;, θολούρα στο sniper λες και η διόπτρα έχει φτιαχτεί ώστε το 1/3 της να έχει καθαρό πεδίο, τα αεροπλάνα κάνουν σαν του 2ου παγκοσμίου, κανένα anti aircraft δεν έχω δει με αποτέλεσμα οι apache guyz να είναι Ηρακλήδες (μαμάω και δέρνω), οι γουρούνες κάνουν σαν 8 κύλινδρο αμερικάνικο αμάξι της δεκαετίας του 80, γάζωμα ο αντίπαλος με 10 σφαίρες ώστε να αποδημήσει εκτός και αν πετύχεις κανά κεφάλι, το Q για εντολές κτλπ σε μένα δε δουλεύει (win 7 64bit) να μην αναφέρω τα κολλήματα στο stats update, lag, friends που επιλεκτικά εμφανίζει ποιους έχεις και ποιοι είναι μέσα κτλπ.

Σίγουρα μερικά από αυτά, τα τελευταία κυρίως πιστεύω θα διορθωθούν αλλά θα περιμένω να δω και τι άλλο προσφέρει διότι προς το παρόν δεν με ενθουσιάζει όπως περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ειναι το fov...μπορεις να το δεις και στις εικονες μου! Kαρα playable ειναι!

Ε όχι δεν είναι. ΤΟ distortion στα animated πράγματα είναι παραπάνω από εμφανές. Το playable είναι υποκειμενικό. Καλύτερα φαίνεται στα videakia στο youtube, παρά σε στατικές εικόνες.

Αν και τελικά δεν άντεξα να περιμένω το "αύριο" και ξενυχτύσαμε πάλι......

..... όπως λέει και ο τζώρτζης πολύ καπνός παντού (ομίχλες κτλ), ο τρόπος απεικόνισης του scope είναι λάθος επινόηση από τους δημιουργούς. Οι γουρούνες νομίζω ταξιδεύουν με hyperspeed ώρες ώρες....

Και έχω την αίσθηση.... ότι είναι πιο infantry based σε σχέση με το BF2. Ελπίζω να είναι απλά το map έτσι, και να μην ξεφύγουμε σε πολύ COD καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θετικό της όλης υπόθεσης της βετα είναι ότι αυτά, έστω και αν δεν διορθωθούν όλα άμεσα για να προλάβουμε το release date, μπορούν να διορθωθούν...έχει δυνατότητες απίστευτης βελτίωσης...σε όλους τους τομείς

Link to comment
Share on other sites

Ναι τερμα! Ολα στα full...αμα το δεις μπροστα σου θα παθεις πλακα! Παιδια crysis δεν εινα σε γραφικα! αλλα ειναι αρκετα καλο...

bfbc2game20100201003110.jpg

bfbc2game20100201003142.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα ρε Seb δεν βλεπεις πως ειναι τα γραφικα εκτος κεντρικης οθονης?

Λες και τα τραβαγαν απο 3 πλευρες...

Νephilim σε ολα τα παιχνιδια ειναι ετσι...Δες και τις αλλες photo που εχω ποσταρει στο δικο μου τοπικ....

Δεν εχω δει παιχνιδι μου να μην εχει μια τραβηγμενη αισθηση...

Μα δεν εχετε καταλαβει κατι δεν κοιτας δεξια και αριστερα την εικονα οταν παιζεις στο eyefinity αλλα στο κεντρο, απλα το ματι σου περνει και την υπολοιπη εικονα! Αμα κοιτας δεξια και αριστερα στο eyefinity με πιανει κατι...

Τωρα εσεις το βλεπεται σαν screeshot απο κοντα ειναι αλλο πραγμα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

ε συγνωμη δηλαδης ποσα τελικα games υποστηριζουν ενγενως το eyefinity?

Εγω αυτο που βλεπω ειναι σαν να πηρα τη δικη μου εικονα (1920χ1200) να της εβαλα λιγο δεξια αριστερα με clone tool και μετα στρετσαρισμα λες και ειναι καλσον.:hehe:

Νταξει beta ειναι αλλα μην μας λες και οτι ειναι "οκ".

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

ρε, οκ, δεν θα είναι κανένα εκτός αν έχει γραφτεί για να κάνει τέτοιο scaling!

μην ξεχνάς πως απο 1.1 πας σε 3.1 απο λόγο πλευρών, κάποια θα φαίνονται καλά, κάποια "παράξενα".

όπως και να έχει είναι ένα βήμα το "μάτι-άπειρο".

Link to comment
Share on other sites

ε συγνωμη δηλαδης ποσα τελικα games υποστηριζουν ενγενως το eyefinity?

Εγω αυτο που βλεπω ειναι σαν να πηρα τη δικη μου εικονα (1920χ1200) να της εβαλα λιγο δεξια αριστερα και δεξια με clone tool και μετα στρετσαρισμα λες και ειναι καλσον.:hehe:

Νταξει beta ειναι αλλα μην μας λες και οτι ειναι "οκ".

Τι εφαγες πρωινιατικα? Βγαλε εικονα να δουμε μεχρι που βλεπεις εσυ και μεχρι που εγω....γιατι καλσον πολυ εφορεσαν!

Ο dolly μιλαει σωστα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

ρε, οκ, δεν θα είναι κανένα εκτός αν έχει γραφτεί για να κάνει τέτοιο scaling!

μην ξεχνάς πως απο 1.1 πας σε 3.1 απο λόγο πλευρών, κάποια θα φαίνονται καλά, κάποια "παράξενα".

όπως και να έχει είναι ένα βήμα το "μάτι-άπειρο".

16:9/16:10 ρε κεφτε.

Ειδες πουθενα αναλυση 1920Χ1920 και δεν μας το πες?

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι noob, ναι μεγαλος noob, αλλά ΠΩΣ είναι δυνατόν να βλέπω πλάτη σε αντίπαλο στα 6-7 μέτρα, να του αδειάζω έναν γεμιστήρα και αυτός να γυρνά να έρχετε καταπάνω μου, να ξεκινώ να του ρίχνω και 2ο γεμιστήρα και να με καθαρίζει με μαχαίρι

way to noob (50-60 kills και 500-600 respawns)

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαγες πρωινιατικα?

Αυτα που "ρωτησα" στο ΠΟΘ και ενα Μιλκο.:p

Τι εφαγες πρωινιατικα? Βγαλε εικονα να δουμε μεχρι που βλεπεις εσυ και μεχρι που εγω....γιατι καλσον πολυ εφορεσαν!

Ο dolly μιλαει σωστα!

ρε αγορινα μου σου ειπα εγω οτι δεν εχεις εξτρα "πλατος"?

Σου ειπα οτι το εξτρα πλατος ειναι λες και το πατησε ελεφαντας.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις :p

Το 1.1 το είπα σαν 1920.1080(1280), και το 3.1 σαν 5760.1080(1280).

Και προφανώς θα είναι stretched έτσι.

Θές να το πώς αλλιώς για να το καταλάβεις μαμώ το πρωινό σου?

Πάς από 16/9(10), σε 48/9(10).

Χάπι νάου? :D

Είπαμε πρώιμη τεχνολογία!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.