Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Εμενα σε 1920/1200 με 2χ 4χ ψιλοσέρνεται με τελευταίους drivers ...

Δεν είναι όπως bf2 χειρότερο gameplay νομίζω λιγότερο εθιστικό τουλάχιστον σε αυτή την πίστα της beta.

Άσε που μου τη σπάει που έχει μια αίσθηση επιτηδευμένης βρωμιάς (δλδ δεν βλέπω καθαρά, ρεαλιστικά) .

Όχι οτι δεν θα το παίξω, θα καώ, αλλά λέμε τώρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε 1920/1200 με 2χ 4χ ψιλοσέρνεται με τελευταίους drivers ...

Δεν είναι όπως bf2 χειρότερο gameplay νομίζω λιγότερο εθιστικό τουλάχιστον σε αυτή την πίστα της beta.

Άσε που μου τη σπάει που έχει μια αίσθηση επιτηδευμένης βρωμιάς (δλδ δεν βλέπω καθαρά, ρεαλιστικά) .

Όχι οτι δεν θα το παίξω, θα καώ, αλλά λέμε τώρα

παιδιά, χωρίς παρεξήγηση (γενικά αναφέρομαι σε όλους που λένε πάνω κάτω τα ίδια)......... one word..........

BETA

Το τελικό παιχνίδι έχει conquest, έχει 8 maps σε ζούγκλες, μούγκλες, χιόνια, σαχάρες, έχει single player, έχει 40+ όπλα, έχει δεν-ξερω-γω-πόσα οχήματα, θα έχει ΣΙΓΟΥΡΑ polished γραφικά, επιδόσεις, latency (server και client side), όπλα και γενικότερα λιγότερα bugs, μέχρι τότε θα βγούνε και drivers και pilots... είπαμε, B-E-T-A είναι, όχι demo.

Και μη λέτε "χειρότερο gameplay από bf2/2142", που βαρούσες με S300 ένα τόόόόόσο δα λεπτό συρματόπλεγμα και ο άλλος από πίσω έβγαινε ατσαλάκωτος και σε γάζωνε από πάνω μέχρι κάτω. Εδώ τα πάντα όλα γίνονται καλοκαιρινά, μπαίνεις σε σπίτι να πάρεις κάλυψη και ξαφνικά αντιλαμβάνεσαι ότι ο τοίχος που είχες πλάτη πριν από λίγο τώρα δεν υπάρχει... ο ρεαλισμός από τις φωνές/κραυγές/ήχος είναι άλλο πράμα, αν βάλουν και Commo Rose (το ΜΟΝΟ που μου λείπει πραγματικά) θα γίνεται το έλα να δεις με τις φωνές από εδώ και από κει, BATTLEFIELD με τα όλα του.

Αμάν δλδ, κάνετε σαν να παίρνετε μέρος σε beta για 1η φορά :rant:

Προσωπική μου άποψη: το παιχνίδι έχει αντικαταστήσει ΗΔΗ το bf2/2142 και συνεχίζει ΕΠΑΞΙΑ την αγαπημένη σειρά εκατοντάδων χιλιάδων pc gamers. Δεν είναι τέλειο, κανένα παιχνίδι δεν είναι "τέλειο" στις μέρες μας ($$$ speaks first), άλλα η ΕΑ δεν θα το αφήσει να κάνει "μπλουμ". Δεν ξέρω πόσα patch θα βγούνε, άλλα έχει πέσει πολύ marketting για να πάει χαμένος ο τίτλος.

Φιλικά πάντα :hug:

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

αθανασιε,

εγω προσωπικα πρωτη φορα παιζω beta:flag:

μεχρι τωρα,demo ή game σε τελικη μορφη ειχα ακουμπησει, και ποτε beta...

οπότε τα βλεπω ολα λιγο καπως..

αντε ενας μηνας ειναι θα περασει...:happy2:

edit

υπαρχει κανας teamspeak server να μπαινουμε να χαβαλεδιαζουμε ολοι μαζι,γιατι με το friend list της EA δεν βλεπω προκοπη..

αρχιζω και ξενερωνω με ολους τους νουμπαδες εκει εξω...να παιξουμε επιτελους και λιγο ομαδικα..

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Eπαιξα λίγο και γω...αναφορικά με το gameplay να πω ότι συμφωνώ με Nephilim....άλλη φιλοσοφία από COD

αλλά αναφορικά με τα γραφικά: κάνουν μπαμ και φαίνονται να είναι 2-3 χρόνια πίσω...είτε βάζεις ingame AA μαξ είτε από nvidia control panel το ίδιο και αυτό...τετραγωνισμένα textures, τα δέντρα ΑΘΛΙΑ, οι τοίχοι ψεύτικοι, τα όπλα ψεύτικα δείχνουν και πολλά άλλα. Σε αυτην την κατηγορία το COD τα είχε καταφέρει καλύτερα...Σε multi βεβαια αυτά έρχονται σε 2η μοίρα αλλά εν ετει 2010 το COD βάζει ψηλά τον πήχυ...

Link to comment
Share on other sites

Ωχού!!!

Βρε είπαμε πιο χάλια γραφικά δεν υπάρχουν σε παιχνίδι.... χάλια gameplay, χάλια όλα....σε BETA....

Άιντε κουκλάρες μου τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία....Άιντε...Καλά ήσασταν εκεί....τι τους θέλετε τους πειραματισμούς; :dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε σεις. Δεν χρειάζεται να μαζευτούν όλοι οι CSS-COD noobaδες τώρα και σε αυτήν την σειρά. Καλά είσασταν εκεί που είσασταν. Τι δουλεία έχετε με Battlefied εσείς;
Έλεος βρε Grunt. Aναλύσεις επι αναλύσεων για το τι κακό βρίσκεις στο παιχνίδι.

Άστο να βγει....και μην το παίρνεις....

Και για μια ακόμη φορά....ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΚΟΝΣΟΛΕΣ....

Ρε μάγκες...ψάχνετε κανέναν Combat Simulator μήπως;

Δεν πρόκειται να τον βρείτε εδώ....εδω είναι BF και είναι fun...

Για combat Simulator....ΕΔΩ. Αρκετά ρεαλιστικός και μάλιστα δύσκολα κάνεις respawn....

:getlost::getlost:

Ωρε το τέτοιο μου μέσα!

Δεν είναι ρε αυτό το παιχνίδι για Έλληνες. Δεν σας κάνει, είναι πατάτα, αρπαχτή της ΕΑ κτλ.

Τι πάθατε όλοι ξαφνικά και ασχολείστε με BF;

Καλά ήμασταν στην ησυχία μας τόσα χρόνια χωρίς ex-CSάδες και CODάδες.

Σαν private server lineage2 x5000 με custom weapons θα καναντήσει το παιχνίδι.

OYYYYYΣΤΤΤΤ!

:stop::stop::stop::stop::stop::stop::stop:

1) Πάλι για κονσόλες θα μιλάμε; "Πανζουρλισμός"??? BF2 32/team έχεις παίξει; Ο "πανζουρλισμός" μάλλον οφείλεται στις καταστροφές - ρεαλιστικούς-nonstop ήχους παρά στο "έμψυχο" υλικό..
Ωχού!!!

Βρε είπαμε πιο χάλια γραφικά δεν υπάρχουν σε παιχνίδι.... χάλια gameplay, χάλια όλα....σε BETA....

Άιντε κουκλάρες μου τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία....Άιντε...Καλά ήσασταν εκεί....τι τους θέλετε τους πειραματισμούς; :dance3::dance3::dance3:

Μας έχεις κουράσει ρε Snips... δεν βαρέθηκες...?

Υπάρχουν στο thread κάποιοι που παίζουν την σειρά αυτήν τα τελευταία 8 χρόνια, φανατικά... κάτι ξέρουν και αυτοί...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σώπα ρε συ;

Εμείς την ανακαλύψαμε χθες το μεσημέρι εντελώς τυχαία!

Και για εξηγησε μου τι να βαρεθώ ακριβώς; Να βλέπω συνέχεια το τι αρνητικό θα μου τσαμπουνάει ο καθείς εδώ; αυτό είναι το παιχνίδι παιδιά, τι να κάνουμε....Οι fan άλλων παιχνιδιών μπορούν κάλιστα να γράφουν σε άλλο thread....

Κωστάκη ty βρε για την κάρτα.

Τεσπα......φτάνει...

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σ' αρέσουν τ' αρνητικά του παιχνιδιού μπορείς να κάνεις ένα θέμα για το πόσο υπέροχο είναι... δεν είναι το τέλειο παιχνίδι που έχεις στο μυαλό σου, οπότε μην προσπαθείς να το περάσεις με το ζόρι..

Σώπα ρε συ;

Εμείς την ανακαλύψαμε χθες το μεσημέρι εντελώς τυχαία!

Έτσι φαίνεται...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις τις αποψεις μας λεμε..μην σκαλωνετε

παρεπιμπτόντως τα γραφικα του μου αρεσαν..

δεν ξερω βεβαια αν θα ταν καλο να κανσελαρω το ορντερ στο πλευ.κομ

για να δω με την φουλ εκδοση πως θα παει..και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω βεβαια αν θα ταν καλο να κανσελαρω το ορντερ στο πλευ.κομ

για να δω με την φουλ εκδοση πως θα παει..και βλεπουμε

Αν ακυρώσεις την limit, απλά θα πρέπει να παίξεις λίγο παραπάνω για να ξεκλειδώσεις τα extras...

Ρεαλιστικά τώρα, αν σε 2-3 μέρες κατάφεραμε πολλοί να φτάσουμε lvl 11 και να ξεκλειδώσουμε τα μισά καλούδια, τότε η limited edition έχει ουσιαστικά μικρή σημασία γι' αυτά που προσφέρει...

Η ουσιαστική διαφορά είναι ότι μόλις βγει θα το έχεις σε λίγες μέρες, χωρίς να πρέπει να πας σε κάποιο μαγαζί και φθηνότερα... τίποτα άλλο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρέσουν πολύ τα γραφικά... ειναι ποιο ρεαλιστικά απο το COD που φαίνονται καρτουνιστικα.

Γενικά μου αρέσει το παιχνίδι ειναι εθιστικο... δεν παει αλλο με τα χακεριά του COD....

ps.

gbak , πάει η 30" ?? :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.