Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

την εντολη να υποθεσω την εχεις βαλει ?

το RenderAheadLimit=2 λες?

αυτο μειωσε καπως το input lag που ενιωθες στο mouse...δουλεψε και μονο του πριν το patch

αλλα δεν εδωσε κατι σε FPS...

σε μερικους 2core δουλεψε.

κρατησες κανα Link να δω και εγω τι παιζει...

αιντε μπας και παρουμε τα πολυποθητα 5-10fps παραπανω σε οτι να ναι ρυθμισεις δεν πειραζει,

και παιξουμε και εμεις κανα multi

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Mπα τα ιδια...40αρια 50αρια και στα δυσκολα κατεβαινει στα 30..28 μερικες φορες...

υπαρχουν και σημεια που ειναι πιο δυσκολα και παραμενει στα 40 ομως που ειναι μια χαρα...

Core2Duo E6600@3,4-GTX275-4GB RAM - Windows 7 64bit - 196.75

σε 1920x1200 ολα on/high (και να αλλαξω τις ρυθμισεις δεν βλέπω διαφορετικη συμπεριφορα.. τα ιδια δεν μπορω να το καταλαβω αυτο...)

cpu usage 50-60% παλι....

το single παιζεται ανετα ...

αλλα μιλαμε για καθαρα MULTI game

και ειναι στο ποσο ψειρας ειναι ο καθενας μ αυτα τα πραγματα

AA και AF?

Link to comment
Share on other sites

+fullproc εννοω.
Quote:

Originally Posted by don_xvi View Post

Add this to the command line shortcut: +fullproc

I'm a little confused if you're complaining about performance on the computer in your sig?

yeah it's the computer in my sig and the fullproc parameter didn't work. im still at 50% load ingame.

the funny thing is when a map is loading my cores are both at 100% so bc2 is running multithreaded. but once the match starts i have a max of 50% load

[edit] great, i downclocked my system to see if i have some kind of thermal throttling and at stock clocks i get a 70-100% cpu load and the game runs even worse. ... so it's neither cpu limited nor gpu limited...wth is wrong with this game!?

απο εναν στο xtremesystems ετσι λεω και εγω...να μην πω οτι μερικες φορες παει και 30% - 40% δλδ ελεος...

και σε μενα throttling δεν γινεται με δυσκολια σε load φτανει 45c

AA και AF?

α ξεχασα.. 0/4 αλλα και 2/4 να το βαλω παλι τα ιδια ειναι... το ΑΑ μου ριχνει τα FPS αν μπει πανω απο Χ4...

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

sry για το double

Εγω βλεπω σε αλλα forums ατομα με quad(και ι7) και καλες VGA που αναφερουν drops σε 30fps παντως....

τεσπα και ετσι οπως ειναι θα μπω στο Μulti....και μαλλον θα το φτιαξουν...

εχει περιεργη συμπεριφορα σε διαφορετικα pc

που δεν ειναι αναλογικη με την δυναμη τους...

Γενικα

πολυ ωραιο το game σε Multi θα πεσει καψιμο..

αλλα τις αμαρτιες του port απο κονσολα δεν τις αποφυγαμε...

σιγουρα μπορει να παιξει και πολυ καλυτερα...

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να πανικοβαλω κανεναν,παρακαλω οσοι παραγειλατε απο steam καντε ενα τσεκ στο αντιστοιχο φορουμ του battlefield,διοτι προχτες ψαχνωντας κατι ασχετο επεσε το ματι μου πανω σε καντηλια προς την steam για πιθανες καθυστερησεις, προβληματα και οτι δεν σεβονται τους πελατες κτλ..

με καθε επιφυλαξη,μιας και δεν βρισκω αυτη τη στιγμη το λινκ...

ξαναλεω με καθε επιφυλαξη και μην αρχισετε τις :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Τα καντίλια ήταν γιατί για τους Αμερικανούς που το έκαναν pre-purchase δεν υπήρχε preload και άρα έπρεπε να αρχίσουν να το κατεβάζουν με το που κυκλοφόρησε, ενώ θα μπορούσαν να το παίζουν έχοντας το preload κατευθείαν.

Για εμάς τους Ευρωπαίους, με το που έγινε release το παιχνίδι στην Αμερική, έγινε και διαθέσιμο για preload, οπότε εμείς παίζουμε με το που γίνεται release στην Ευρώπη. :)

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που ειδα οτι ενω στα σπιτια διαλυονται συνηθως οι εξωτερικοι τοιχοι , οι μεσοτοιχοι δεν πεφτουν οσο και να βαρας ! καλος μαστορας τους εφτιαξε αυτους φαινεται..εβαλε πολλα σιδερα μαλλον...αντισεισμικους και αλεξισφαιρους και αντιτανκ κτλ :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Bad Company 2 Xbox 360 vs. PC Face-Off

Είναι δυνατό να είναι τόσο μικρές οι διαφορές ή έχουμε παραπλανητικό video ;

το 2ο.

Ουτε καν ΑΑ δεν εχουν βαλει στο PC Version (και αν εχουν βαλει ειναι 2Χ ή λιγοτερο)

Link to comment
Share on other sites

******SPOILER*******

Το level με τα 2 ελικόπτερα που σου την πέφτουνε το παίξανε οι μάπες πριν βγάλουν το παιχνίδι; Είναι αδύνατο να περάσεις τη πίστα με 2 ελικόπτερα και κάμποσους on foot να στη πέφτουνε ταυτόχρονα χωρίς να έχεις κάτι να καλυφθείς και μάλιστα να έχεις μόνο ένα βλάκα squad mate ο οποίος είναι Ι-10. Σου δίνει ένα RPG αλλά πρέπει να είσαι πολυ μαστόρι για να κατεβάσεις τα havoks... Πρώτη φορά κολλάω σε SP τόσο... Έχω παίξει το ίδιο σημείο ίσα με 50 φορές...

Στα διάλα ρε...:wall:

******SPOILER*******

Link to comment
Share on other sites

το 2ο.

Ουτε καν ΑΑ δεν εχουν βαλει στο PC Version (και αν εχουν βαλει ειναι 2Χ ή λιγοτερο)

Που λέει ρε παιδιά σε τι specs τρέχει το pc; Εγώ δεν το βλέπω πουθενά :wassat:

Μόνο ένα "έξυπνο" σχόλιο:

"The Xbox 360 and PC versions of Battlefield: Bad Company 2 are put head-to-head. £99 console up against £1,200 PC. Nice. "

Και από διαφορές δλδ, έτσι που τρέχει... καμία. Εκτός και αν πρέπει να βάλω μεγεθυντικό φακό στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

******SPOILER*******

Το level με τα 2 ελικόπτερα που σου την πέφτουνε το παίξανε οι μάπες πριν βγάλουν το παιχνίδι; Είναι αδύνατο να περάσεις τη πίστα με 2 ελικόπτερα και κάμποσους on foot να στη πέφτουνε ταυτόχρονα χωρίς να έχεις κάτι να καλυφθείς και μάλιστα να έχεις μόνο ένα βλάκα squad mate ο οποίος είναι Ι-10. Σου δίνει ένα RPG αλλά πρέπει να είσαι πολυ μαστόρι για να κατεβάσεις τα havoks... Πρώτη φορά κολλάω σε SP τόσο... Έχω παίξει το ίδιο σημείο ίσα με 50 φορές...

Στα διάλα ρε...:wall:

******SPOILER*******

Δεν ειχες παιξει Gran Turismo 1 στην Laguna Seca με Dodge Viper για το "διπλωμα" γιαυτο το λες...

Που λέει ρε παιδιά σε τι specs τρέχει το pc; Εγώ δεν το βλέπω πουθενά :wassat:

Μόνο ένα "έξυπνο" σχόλιο:

"The Xbox 360 and PC versions of Battlefield: Bad Company 2 are put head-to-head. £99 console up against £1,200 PC. Nice. "

Και από διαφορές δλδ, έτσι που τρέχει... καμία. Εκτός και αν πρέπει να βάλω μεγεθυντικό φακό στην οθόνη.

Με το ματι φαινεται ρε συ.

Αν το ετρεξαν το PC σε Xbox360 settings που να δεις διαφορες....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες παιξει Gran Turismo 1 στην Laguna Seca με Dodge Viper για το "διπλωμα" γιαυτο το λες...

Με το ματι φαινεται ρε συ.

Αν το ετρεξαν το PC σε Xbox360 settings που να δεις διαφορες....

Ε ναι...

Πάντως, για να καταλάβω... βλέποντας και το "έξυπνο" σχόλιο του σκηνοθέτη. Το συμπέρασμα ποιο είναι; Να αφήσουμε όλοι τα 1200£ pcs και να πάρουμε το 99£ xbox;;;

Μου φαίνεται η οικονομική κρίση μας χάζεψε τελειώς και δεν ξέρουμε τι λέμε πλέον :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.