Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

To ping δια του δυο , που κολλάει ρε παίδες ?

Στην καρτέλα επιλογής παιχνιδιών με Forthnet βλέπω χαμηλό Ping 92+ μόνο σε Γερμανικούς Server,

και αναγκάζομαι να παίζω όλο με Γερμανούς.

Στην διάρκεια του παιχνιδιού , το Ping αλλάζει , και μου έχει τύχει να με πετάνε έξω γιατί λέει πέρασα τα 200 ..

( και το γαμώτο είναι ότι μου το κάνουν ενώ τους έχω πάρει τα σώβρακα ) :)

Edit progress report :p

post-1692-1416074923,7028_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από overvolt
Link to comment
Share on other sites

Overvolt για να γινει fastpath δεν ειναι απαραιτητη η static ip , γινεται δωρεαν με ενα τηλεφωνο και παιρνει 1 μερα περιπου να ενεργοποιηθει

Μπορει να σου επηρεασει ομως τις ταχυτητες στα downloads, αλλα στο ping θα δεις βελτιωση

γραψε cmd στην εκτελση και μετα γραψε : tracert www.forthnet.gr και πες τι ping βγαζεις

εγω χωρις fast path ειχα απο 25-30ms ,τωρα εχω 11ms , στο bad company2 εχω 60 ελαχιστο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με αυτο το ping?

μου εχει σπασει τα νευρα.

εχω καποιον μπροστα μου, πυροβολω και δε παθαινει τιποτα.

οταν μου ριχνει ΜΙΑ αυτος με σκοτωνει!

εγω που βαραω? στον αερα?

απ'οτι ειδα σε μερικα βιντεο φταιει το ping.

ποιο ειναι το πραγματικο ping?

στο server browser μπορει να γραφει πχ 80

μεσα στο παιχνιδι πατωντας το tab, διπλα απο το ονομα μου γραφει 200-250!

αφου πολλες φορες με πεταει ο server εξω επειδη εχω μεγαλο ping.

εχω δοκιμασει τα παντα, οτι εχω βρει στο ιντερνετ.

κλεινω firewall κτλ αλλα παραμενει το ιδιο.

τι φταιει?

εχω συνδρομη wind 24/1

μεσα απο το Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test

μου βγαζει ping 33ms, σε ελληνικο server και καπου 80-100 σε ξενους

τι γινεται?????????

Link to comment
Share on other sites

Οπως έλεγε ο Λεωνίδας " This is Sparta " .... This is Volos !!

Από εκεί και πέρα , πήρα και άλλη μια πληροφορία περί αλλαγής οπτικής ινας μέσα σε δυο μήνες , τοπική εξέλιξη.

Δεν ξέρω , δεν μπορώ να το χαρώ το παιχνίδι ...

Και εδώ που έφτασα ως επίπεδο , είναι γιατί η εμπειρία στην μάχη υποβοηθά το κακό Ping ,

ναι αλλά .. δεν είμαστε και θεοί ..

tracertf.jpg

Για το Fast Path , μου δικαιολόγησαν το θέμα , λέγοντας οτι με το Static IP , ξέρουμε ποιος είσαι και έτσι το ανοίγουν .... σε κυλιόμενη IP πως θα ξέρουν ποιος είσαι , για να λειτουργεί το Fast path μόνο για σένα ??

Έγινε επεξεργασία από overvolt
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρίσκω τα battlefield 2 complete collection και battlefield 2142 deluxe edition με 16 και 15 ευρώ αντίστοιχα...

Αξίζει να ασχοληθεί κάποιος ή δεν θα βρίσκει servers; Τα γραφικά τους θα με χαλάσουν σε σχέση με το bad company 2;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα γραφικά θα σε χαλάσουν κατά πολύ. Και γενικά η λογική του είναι διαφορετική θα έλεγα. Δεν σου λέω μην το πάρεις, εγώ το πήρα πριν καιρό, αλλά έπαιξα 3-4 φορές όλες κι όλες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρίσκω τα battlefield 2 complete collection και battlefield 2142 deluxe edition με 16 και 15 ευρώ αντίστοιχα...

Αξίζει να ασχοληθεί κάποιος ή δεν θα βρίσκει servers; Τα γραφικά τους θα με χαλάσουν σε σχέση με το bad company 2;

To BF2CC το είχε το steam με 5€ και το πήρα. Τότε που το έπαιζα μου φαινόταν κορυφαίο. Τώρα που έχω δει το BC2 μου φαίνεται πολύυυυ παλιό...

Link to comment
Share on other sites

Για το Fast Path , μου δικαιολόγησαν το θέμα , λέγοντας οτι με το Static IP , ξέρουμε ποιος είσαι και έτσι το ανοίγουν .... σε κυλιόμενη IP πως θα ξέρουν ποιος είσαι , για να λειτουργεί το Fast path μόνο για σένα ??

ROFL.

Γελοία απόπειρα "επιστημονικής" εξήγησης για την βαρεμάρα τους.

Ουδεμία σχέση με την IP το να βρούνε σε ποιά port είσαι στο DSLAM ( λες και δεν έχουνε λίστα με τις μικτονομίσεις ) για να σε γυρίσουνε σε ότι ζητήσεις Interleaved/Fast Path.

Η κάθε port είναι ανεξάρτητη.

Δεν αλλάζει το profile άλλου χρήστη αλλάζοντας οτιδήποτε στο profile σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ROFL.

Γελοία απόπειρα "επιστημονικής" εξήγησης για την βαρεμάρα τους.

Ουδεμία σχέση με την IP το να βρούνε σε ποιά port είσαι στο DSLAM ( λες και δεν έχουνε λίστα με τις μικτονομίσεις ) για να σε γυρίσουνε σε ότι ζητήσεις Interleaved/Fast Path.

Η κάθε port είναι ανεξάρτητη.

Δεν αλλάζει το profile άλλου χρήστη αλλάζοντας οτιδήποτε στο profile σου.

Μάλλον έχεις δίκαιο , πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά , και μου είπαν ότι αύριο θα κάνουν την αλλαγή και θα με καλέσουν για επιβεβαίωση ..

Έκανα και λίγο τον κουτό , και ρώτησα εάν η αλλαγή θα επηρεάσει την κίνηση μέσα στην Ελλάδα ή και το εξωτερικό.

Υπάρχει κανένα bandwidth internet tool ( server ) , που να σου λέει και εάν είσαι Fast path ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με έβαλαν σε fast path και από 250-300 πήγα 130-150.

όμως το κολομόντεμ του οτε το philips μου κάνει αποσυνδέσεις έχετε καμιά πρόταση για κανένα φτηνό και καλό router για gaming?

Βραζει το Modem σου ? Εαν ναι ειναι πιθανον αυτο που φταιει και σε ριχνει!Εαν εχεις κανενα αλλο modem δοκιμασε το!

εαν εχεις κανενα γνωστο κοντα σου που να εχει κανενα παραπανισιο modem παρτο και δοκιμασε το!Υπαρχουν πολλα που μπορει να φταινε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βραζει το Modem σου ? Εαν ναι ειναι πιθανον αυτο που φταιει και σε ριχνει!Εαν εχεις κανενα αλλο modem δοκιμασε το!

εαν εχεις κανενα γνωστο κοντα σου που να εχει κανενα παραπανισιο modem παρτο και δοκιμασε το!Υπαρχουν πολλα που μπορει να φταινε!

ο τεχνικός του οτε μου είπε τηλεφωνικά ότι το philips είναι γνωστό για τις αποσυνδέσεις, οπότε υποθέτω ότι είναι αυτό. ναι είναι ζεστό (Modem router είναι)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα bandwidth internet tool ( server ) , που να σου λέει και εάν είσαι Fast path ?

Οπως ειπωθηκε και στο βλακ οπς thread, απλα κανεις ping το Athens Internet Exchange (AIX), 0-15ms = εισαι σε fast path παραπανω = σε δουλευουν :p

Υπαρχει και το dmt που το χρησιμοποιηουσα μερικα φεγγαρια με το διαολεμενο speedstream 4200 της t®ellas αλλα δεν πιανει σε ολα τα ρουτερ νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

ο τεχνικός του οτε μου είπε τηλεφωνικά ότι το philips είναι γνωστό για τις αποσυνδέσεις, οπότε υποθέτω ότι είναι αυτό. ναι είναι ζεστό (Modem router είναι)

Δοκιμασε κανενα αλλο router πριν παρεις αλλο..!Αλλιως δοκιμασε να το μονταρεις και να του βαλεις κανενα 12αρη fan επανω!μπας και στρωσει!:fun:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανενα αλλο router πριν παρεις αλλο..!Αλλιως δοκιμασε να το μονταρεις και να του βαλεις κανενα 12αρη fan επανω!μπας και στρωσει!:fun:

μπορώ να του βάλω μια βάση λάπτοπ με ανεμιστηράκια αύριο να δω αν κάνει τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.