Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Οπως ειπωθηκε και στο βλακ οπς thread, απλα κανεις ping το Athens Internet Exchange (AIX), 0-15ms = εισαι σε fast path παραπανω = σε δουλευουν :p

Υπαρχει και το dmt που το χρησιμοποιηουσα μερικα φεγγαρια με το διαολεμενο speedstream 4200 της t®ellas αλλα δεν πιανει σε ολα τα ρουτερ νομιζω.

Ναι το δοκίμασα και είμαι εκεί στα 45 - 46 ms ...

Αύριο κατά το μεσημέρι θα έχω νέα ..

Ευχαριστώ για τις ιδέες ..

Link to comment
Share on other sites

To internet δεν είναι στατικό , αλλά και εσύ .... είπαμε Tracert οχι Ping ..

Και αυτό που παίζει ρόλο , είναι ο μέσος όρος , εάν έχεις αστάθεια και σε τέσσερις μετρήσεις σε διαφορετικές ώρες της ημέρας , τότε η γραμμή σου έχει προβλήματα .

Link to comment
Share on other sites

τι τραγικά είναι αυτά που βλέπω?

βγάζει ότι να ναι κάποιες φορές 17-18 άλλες 150!!!!!

κοιτάξτε την τρίτη φωτογραφία!!!!

Αυτά τα αποτελέσματα βγήκανε χωρίς να κάνεις το παραμικρό πράγμα που να χρησιμοποιεί το internet ταυτόχρονα ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κάνω πολλέσ δοκιμές σε συνεργασία με τους τεχνικούς, μάλλον δεν χρειάζεται μόνο fastpath αλλά έπρεπε να περιορίσω την ταχύτητά μου στα 12 από τα 24! θα ενημερώσω αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι γίναμε Fast Path .... :dance3:

ΣΗΜΕΡΑ ...

tracertfastpath.jpg

ΠΡΙΝ ...

tracertf.jpg

Ομως , μέσα στην χαρά έσκασε και μια λύπη ,

τα έφτυσε η οθόνη μου η 19αρα , και αναγκαστικά έβαλα μια εφεδρική 17αρα

, η οποία δεν πάει - τρέχει τις αναλύσεις της πρώτης ...

Και αυτό που έπαθα είναι οτι το παιχνίδι είναι ρυθμισμένο για ανάλυση 1680 Χ κάτι ,

και με την μικρή οθόνη δεν ξεκινάει , κρασαρει στην επιφάνεια εργασίας ..

Πως να αλλάξω την ανάλυση σε χαμηλότερη ?

Υπάρχει τρόπος να ξεκινήσω το παιχνίδι σε Safe-mode ? ώστε να αλλάξω την ανάλυση σε χαμηλότερη ?

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στα έγγραφα --> BFBC2 --> settings (το ανοίγεις με notepad) και πάς στην ανάλυση και βάζεις αυτήν που θέλεις

attachment.php?attachmentid=42898&stc=1&d=1295376765

mouhahah nο fast path (δεν έχω ζητήσει τίποτα από την forthnet) απλά έπαιξα με τις ρυθμίσεις του router

post-14318-1416074928,7591_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας documents/BFBC2,άνοιξε το settings.ini με notepad και βάλε στα Width και Height την κατάλληλη ανάλυση.

Αν έχεις windows 7 είναι: libraries\documents\bfbc2\settings.ini

Σε εμένα το tracert τα βγάζει όλα κάτω από 9ms, είμαι fast path;

tracertq.jpg

:p

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!!!Αγόρασα ένα serial key για το Battlefield Bad Company 2 από το directgamekeys χθές και σήμερα είπα να το χρησιμοποιήσω…λοιπόν όλα καλά κατέβασα το παιχνίδι μέσο του EADM και μετά έκανα τα updates του όλα καλά μέχρι εκεί όταν πάω να κάνω όμως search servers μου βρίσκει αλλά όλοι έχουν PING:999 και όποιον να διαλέξω μετά από λίγο θα μου βγάλει “cannot connect check your internet settings”(κάτι τέτοιο) κ δεν μπορώ να μπω σε κανέναν server.:wall:

Έχω κάνει αρκετό ψάξιμο στο ΝΕΤ για αυτό και κάτι λέγεται για άνοιγμα κάποιων Ports.Πως μπορώ να το κάνω αυτό? Μπορώ να το κάνω? ή λόγο του ότι είμαι σε πανεπιστημιακό δίκτυο (Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο) μόνο οι administrators μπορούν να ανοίξουν κάποιες συγκεκριμένες πόρτες εφόσον δεν έχω πρόσβαση στο hardware(routers….).

Είμαι σε Windows 7 x64 και ταχύτητες 1117195923.png

Η κάθε βοήθεια κ γνώμη θα είναι σημαντική για μένα….tnks:T:

post-18217-1416074935,4496_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από sokinsohim
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στα έγγραφα --> BFBC2 --> settings (το ανοίγεις με notepad) και πάς στην ανάλυση και βάζεις αυτήν που θέλεις

attachment.php?attachmentid=42898&stc=1&d=1295376765

mouhahah nο fast path (δεν έχω ζητήσει τίποτα από την forthnet) απλά έπαιξα με τις ρυθμίσεις του router

Δεν μπορείς να αλλάξεις εσύ το mode της γραμμής σου σε καμμία περίπτωση ( well... εκτός και αν έχεις πρόσβαση στο remote management του DSLAM :D ).

Ή σε έχουνε σε fast path ή όχι.

Αν έχεις windows 7 είναι: libraries\documents\bfbc2\settings.ini

Σε εμένα το tracert τα βγάζει όλα κάτω από 9ms, είμαι fast path;

tracertq.jpg

:p

100% είσαι fast path.

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στα έγγραφα --> BFBC2 --> settings (το ανοίγεις με notepad) και πάς στην ανάλυση και βάζεις αυτήν που θέλεις

attachment.php?attachmentid=42898&stc=1&d=1295376765

mouhahah nο fast path (δεν έχω ζητήσει τίποτα από την forthnet) απλά έπαιξα με τις ρυθμίσεις του router

δηλαδή τι ρύθμισες στο router?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!!!Αγόρασα ένα serial key για το Battlefield Bad Company 2 από το directgamekeys χθές και σήμερα είπα να το χρησιμοποιήσω…λοιπόν όλα καλά κατέβασα το παιχνίδι μέσο του EADM και μετά έκανα τα updates του όλα καλά μέχρι εκεί όταν πάω να κάνω όμως search servers μου βρίσκει αλλά όλοι έχουν PING:999 και όποιον να διαλέξω μετά από λίγο θα μου βγάλει “cannot connect check your internet settings”(κάτι τέτοιο) κ δεν μπορώ να μπω σε κανέναν server.:wall:

Έχω κάνει αρκετό ψάξιμο στο ΝΕΤ για αυτό και κάτι λέγεται για άνοιγμα κάποιων Ports.Πως μπορώ να το κάνω αυτό? Μπορώ να το κάνω? ή λόγο του ότι είμαι σε πανεπιστημιακό δίκτυο (Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο) μόνο οι administrators μπορούν να ανοίξουν κάποιες συγκεκριμένες πόρτες εφόσον δεν έχω πρόσβαση στο hardware(routers….).

Είμαι σε Windows 7 x64 και ταχύτητες 1117195923.png

Η κάθε βοήθεια κ γνώμη θα είναι σημαντική για μένα….tnks:T:

Είτε έχουνε μπλοκάρει τα ICMP ping requests, οπότε δεν μπορεί να σε pingάρει ο server, και έτσι νομίζει πως έχεις πάνω από 999ms latency.

Είτε το δίκτυο που σου δίνει πρόσβαση στο net είναι πίτα και όντως τα ping σου είναι στον Θεό ( κάνε ένα ping in.gr - ΕΛΛΑΔΑ από cmd )

Link to comment
Share on other sites

εκεί που λέει στο router DSL Modulation: G.dmt

πριν το είχα adsl2+

και αντί να κλειδώνει στα 17 κλειδώνει στα 11

Χαχα, μου την έφερες και με έβγαλες λάθος :D

Δεν σκέφτηκα αυτό το ενδεχόμενο.

Τώρα όπως καταλαβαίνεις όμως θυσιάζεις την ταχύτητα σου για καλύτερο ping.

Γιατί δεν κάνεις απλά ένα τηλ στην 4net να τους πείς να σε γυρίσουνε σε fast path ?

Έβαλες το DSL mode σου σε ADSL (1) mode το οποίο mode ( G.992.1 ) έχει max download rate 12Mbps & max upload rate 1.3Mbps, και επειδή προφανώς στο DSLAM για τις απλές γραμμές ADSL έχουνε default mode fast path στα profile γύρισες σε fast path.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!!!Αγόρασα ένα serial key για το Battlefield Bad Company 2 από το directgamekeys χθές και σήμερα είπα να το χρησιμοποιήσω…λοιπόν όλα καλά κατέβασα το παιχνίδι μέσο του EADM και μετά έκανα τα updates του όλα καλά μέχρι εκεί όταν πάω να κάνω όμως search servers μου βρίσκει αλλά όλοι έχουν PING:999 και όποιον να διαλέξω μετά από λίγο θα μου βγάλει “cannot connect check your internet settings”(κάτι τέτοιο) κ δεν μπορώ να μπω σε κανέναν server.:wall:

Έχω κάνει αρκετό ψάξιμο στο ΝΕΤ για αυτό και κάτι λέγεται για άνοιγμα κάποιων Ports.Πως μπορώ να το κάνω αυτό? Μπορώ να το κάνω? ή λόγο του ότι είμαι σε πανεπιστημιακό δίκτυο (Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο) μόνο οι administrators μπορούν να ανοίξουν κάποιες συγκεκριμένες πόρτες εφόσον δεν έχω πρόσβαση στο hardware(routers….).

Είμαι σε Windows 7 x64 και ταχύτητες 1117195923.png

Η κάθε βοήθεια κ γνώμη θα είναι σημαντική για μένα….tnks:T:

Είτε έχουνε μπλοκάρει τα ICMP ping requests, οπότε δεν μπορεί να σε pingάρει ο server, και έτσι νομίζει πως έχεις πάνω από 999ms latency.

Είτε το δίκτυο που σου δίνει πρόσβαση στο net είναι πίτα και όντως τα ping σου είναι στον Θεό ( κάνε ένα ping in.gr - ΕΛΛΑΔΑ από cmd )

Λοιπόν κάνω αυτό το test όλη μέρα κ μόνο αυτά τα αποτελέσματα μου βγάζει… τι σημαίνει αυτό;

Τι εννοείς φίλε billpeppas ‘’έχουνε μπλοκάρει τα ICMP ping requests’’?

Όσο για για την πρόσβαση στο ΝΕΤ έχω ταχύτητες μεγέθους 1Mb/s (σύνολο bandwith) σε όλα μου τα downloads…

post-18217-1416074929,0358_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.