Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

εκανα εναν απολογισμο..

Πλατινες

AN-94 ABAKAN 1223

M416 1004

UMP 1020

GOL SNIPER MAGNUM 2028

870 MCS 2274

WWII M1911 .45 2113

COMBAT KNIFE 1879

HAND GRENADE 577

Και μου εχουν μεινει απο insignias

long service radio warfare 13/100 :hang3:(δεν μπορω χωρις το 1911..)

Distinquished r explosives combat 92/100

Long service Surv Ops 29/100

distinguished explosives combat 5/100

>> >> artilery 84/100

Τα δικά μου πλατινένια είναι:

AN-94 Abakan

UMP-45

40MM Grenade Launcher

RPG-7 AT

M2 CarlGustav AT

Hand Grenade

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, είχε πάντα "machine authorization" το BFBC2 ή τώρα το βάλανε τα λαμόγια της EA ?

6 authorizations used, 4 available μου λέει...

Θα μας απαγορέψουνε και το να αναβαθμίζουμε το hardware ή OS τα λαμόγια της Electronic fArts ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντήσατε. Σε Hardcore παίζει κανείς σας?

Εγω το αποφεύγω και το εχω μαρκαρισμένο στο Browser, ώστε να μην μου δείχνει τέτοιους server.

1) Θέλω να βλέπω το σταυρουδάκι από το όπλο ακόμα και χωρίς σκοπευτρο.

2) Αχρηστεύονται τα motion sensor , και δεν βλέπει κανένας απο την ομάδα τους εχθρούς.

3) Αχρηστεύεται το σκοπευτρο που μαρκάρει εχθρούς , το οποίο το δουλεύω μόνιμα ,

για να βοηθώ την ομάδα μου .

Γενικά όταν παίζω , δίνω πολλά Kill στην ομάδα μου ..

Βάζοντας τον εαυτό μου, σε δεύτερη μοίρα .

Το κακό είναι ότι όταν παίζω με νεοπες , δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν τις προσπάθειες μου.

Και ετσι από ψαγμένος σνιπερ , πήρα ξανά το αυτόματο και τους όλμους , και παίζω .

Link to comment
Share on other sites

Θα μας απαγορέψουνε και το να αναβαθμίζουμε το hardware ή OS τα λαμόγια της Electronic fArts ?

Έχουμε σοβαρότερα άμεσα θεματακια , με το ζόρι πληρώνω την σύνδεση ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντήσατε. Σε Hardcore παίζει κανείς σας?
Εγω all the time.Softcore παιζω μονο οταν θελει η παρεα .

δεν μπορω το παπαζιλικι του softcore,να τρως σφαιρα απο .50 και να μην ψοφας..

Και γω μόνο hardcore παίζω. Στις αρχές μονο δεν έπαιζα hardcore μεχρι να μπώ λίγο στο κλίμα του bad company. Ειναι ξενέρωμα (για μένα) να θέλει να αδειάσεις μια γεμιστήρα στον αντίπαλο για να πέσει (σχεδόν μισή γεμιστήρα θέλει για headshot) η να τρώς σφαίρα απο M95 και να μήν πέφτεις.. Οπου και να κοιτάξεις βλέπεις τριγωνάκια με spotαρισμένους. Aντε να παίξεις stealth η strategical game οταν σε spotαρουν και φαίνεσαι μετα απο παντού..

Έγινε επεξεργασία από SAHGRiND
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επιλέγω μόνο HardCore.

Προφανώς αφού παίζεις "μόνο" recon. One shot one kill άσχετα αν τον χτυπάς κεφάλι. Για παράδειγμα έχεις 1015 kills με SV98 Snaiperskaya και μόλις 187 headshots. Τυχαίο; Δε νομίζω :p

Δεύτερη σου επιλογή σε class ο engineer, όπου τα όπλα του έχουν silencer και μεγάλο bps, άρα χωρίς killcam ο άλλος δεν καταλαβαίνει από που του 'ρθε και θέλει ένα κλικ για να φύγουν 4 σφαίρες... Τυχαίο; Δε νομίζω ;)

Όσο γιαυτούς που λένε ότι θέλει ένα γεμιστήρα ο αντίπαλος για να πέσει, μάλλον πρέπει να μάθουν να σημαδεύουν το κεφάλι :triniti:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αφού παίζεις "μόνο" recon. One shot one kill άσχετα αν τον χτυπάς κεφάλι. Για παράδειγμα έχεις 1015 kills με SV98 Snaiperskaya και μόλις 187 headshots. Τυχαίο; Δε νομίζω :p

Δεύτερη σου επιλογή σε class ο engineer, όπου τα όπλα του έχουν silencer και μεγάλο bps, άρα χωρίς killcam ο άλλος δεν καταλαβαίνει από που του 'ρθε και θέλει ένα κλικ για να φύγουν 4 σφαίρες... Τυχαίο; Δε νομίζω ;)

Όσο γιαυτούς που λένε ότι θέλει ένα γεμιστήρα ο αντίπαλος για να πέσει, μάλλον πρέπει να μάθουν να σημαδεύουν το κεφάλι :triniti:

respect :agree: μόνο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, είχε πάντα "machine authorization" το BFBC2 ή τώρα το βάλανε τα λαμόγια της EA ?

6 authorizations used, 4 available μου λέει...

Θα μας απαγορέψουνε και το να αναβαθμίζουμε το hardware ή OS τα λαμόγια της Electronic fArts ?

Πρώτη φορά το διαβάζω, δε μου έχει τύχει παρόλο που έχω αλλάξει hw πολλάκις.

Προφανώς αφού παίζεις "μόνο" recon. One shot one kill άσχετα αν τον χτυπάς κεφάλι. Για παράδειγμα έχεις 1015 kills με SV98 Snaiperskaya και μόλις 187 headshots. Τυχαίο; Δε νομίζω :p

Δεύτερη σου επιλογή σε class ο engineer, όπου τα όπλα του έχουν silencer και μεγάλο bps, άρα χωρίς killcam ο άλλος δεν καταλαβαίνει από που του 'ρθε και θέλει ένα κλικ για να φύγουν 4 σφαίρες... Τυχαίο; Δε νομίζω ;)

Όσο γιαυτούς που λένε ότι θέλει ένα γεμιστήρα ο αντίπαλος για να πέσει, μάλλον πρέπει να μάθουν να σημαδεύουν το κεφάλι :triniti:

Το αυτό! One shoot to kill είναι η πραγματικότητα.

Βέβαια αλλάζει αν η squad παίζει ομαδικά οπότε medic + shotgun.

Πάντως σε HC ανεβαίνεις πιο γρήγορα lvls.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πρώτη φορά το... είδα.

Πήγα να κάνω uninstall το game από το bench rig και στο uninstall μου σκάει παράθυρο "De-authorize machine" με τα νουμεράκια...

Ελπίζω να είναι ο τύπος που κάνοντας de-authorize σου επιστρέφει auth. και όχι αυτό που σου λέει στα 10 auth. goodbye γιατί θα γίνει της πόπης.

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδες...δεν ειναι αυτο το θεμα που παιζουμε hardcore..!

Απλα το απλο ειναι λιγοτερο ρεαλιστικο..! βαρας βαρας βαρας και δεν ψοφανε..! το hardcore καθαριζεις μια και εξω..! τρως μια , ριχνεις μια και τελειωνεις..! οπως και real life..!

Ειναι αντρικό το Hardcore. ;)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδες...δεν ειναι αυτο το θεμα που παιζουμε hardcore..!

Απλα το απλο ειναι λιγοτερο ρεαλιστικο..! βαρας βαρας βαρας και δεν ψοφανε..! το hardcore καθαριζεις μια και εξω..! τρως μια , ριχνεις μια και τελειωνεις..! οπως και real life..!

Ειναι αντρικό το Hardcore. ;)

Με μια μόνο πέφτεις εσύ στην πραγματικότητα Ντίνο ?

Πολύ μαλθακός μας βγήκες :D

Link to comment
Share on other sites

riflecartridgecompariso.png

Απο αριστερα

1- ειναι απο το barret .50 Μ95

2- ειναι απο Gol -m24 και τα περισσοτερα recon weapons (με magnum)

3- ειναι απο Gol -m24 και τα περισσοτερα recon weapons (χωρις magnum)

4- ειναι απο abakan , AEK κτλ

5- ειναι απο m416 ,m16 κτλ

Ποιος απο εσας θελει δευτερη??

Κυριως απο τις 3 πρωτες...

Αν φας 2 απο τις .50 θα ζυγιζεις 1 κιλο παραπανω..!!!:p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Thats my point..

Αντε και στο bc4 να εχει και dismember να γουσταρουμε...:fun:

Σε στυλ waw δεν ήταν πολύ κακό, αντιθέτως είχε ένα τόνο ρεαλισμού.

Τώρα βέβαια παίζουν και τα ratings στις ηλικίες λόγο στις πωλήσεις ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κοβω το κεφαλι μου οτι οσοι προτιματε hardcore προτιματε επισης να παιζετε με sniper οπως ειπε και ο τραγικος ? Το οτι για καμποσους μηνες δεν ειχε red dot MG36 δεν σας απασχολουσε ? Ουτε τωρα σας απασχολει οτι δεν υπαρχει στοχαστρο στο minigun του ελικοπτερου, στις θεσεις επιβατων του bradley ( epic fail ) και στα heavy mg ? Ουτε σας απασχολει που δεν μπορειτε να δειτε την υγεια του tank απτο hud αλλα αντιθετα πρεπει να βγειτε εξω απτο οχημα για να τσεκαρετε την μπαρα ? Ουτε το γεγονος οτι κρεμεστε απτα παπακια του καθε κωφαλαλου συμπαικτη σας για να σας δωσει ενα medpack αλλιως δεν healαρετε ΠΟΤΕ ? ( μισω το regeneration αλλα ο τροπος που εχει ενσωματωθει στο bc2 ειναι αρκετα σωστος )

Δηλαδη επειδη δεν μπορειτε να πατατε το 1 (2 στα δικα μου binds ) μετα απο καθε επιτυχημενη βολη με το φυσεκλικι για να αποτελειωσετε τον αλλον με το 45αρι πρεπει να υπομενετε ολα τα παραπανω εσεις και οποιος κακομοιρης σας κανει join απτα friends ? :hang3: Συγνωμη αλλα μονο ρεαλιστικο δεν ειναι το παιχνιδι με τα παραπανω που ανεφερα, οποιος θελει ρεαλισμο να παιξει arrowhead με ace mod ή εστω project reality, τα αλλα ειναι δικαιολογιες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε GruntGR εγώ πρωσοπικά παίζω μόνο HC αλλα δεν προτιμάω να παίζω μονο Sniper, μου αρέσει να παίζω με όλες τις Class, ανάλογα τα κέφια και το κάθε game. Μπορείς να δείς τα stats μου και θα καταλάβεις οτι δέν λέω αρ...διες :) Πίστεψε με όλα τα παραπάνω με απασχολούν και μένα και με ενοχλούν, απλά μου αρέσει να παίζω HC γιατί είναι λίγο πιό κοντα στην πραγματικότητα και μου φένεται πιο αληθοφανές. Οσο κοντά στην πραγματικότητα μπορεί να είναι το Bad Company...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.