Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Σήμερα ήταν η μέρα μου .. προαγωγή + 2 κονκάρδες .. :dance3:

maintanceops.jpg

remoteexplosives.jpg

Ηθελα να ηξερα αμα δεν ειχε προαγωγες κονκαρδες και λοιπες χαζομαρες θα ειχες καποιο αλλο κινητρο να παιξεις εσυ και τα υπολοιπα ποζερια που μας εχετε κανει το thread σαν photoalbum απτο flickr ? δηλαδη εγω που ετυχε να εχω μπολικα απο αυτα τα χαζοκαρφιτσακια και μαλιστα απο νωρις νωρις γι αυτον τον λογο σταματησα να παιζω νομιζεις ? επειδη μου εμειναν αλλα 13 insiginia και βαριεμαι ?

Φίλε GruntGR εγώ πρωσοπικά παίζω μόνο HC αλλα δεν προτιμάω να παίζω μονο Sniper, μου αρέσει να παίζω με όλες τις Class, ανάλογα τα κέφια και το κάθε game. Μπορείς να δείς τα stats μου και θα καταλάβεις οτι δέν λέω αρ...διες :) Πίστεψε με όλα τα παραπάνω με απασχολούν και μένα και με ενοχλούν, απλά μου αρέσει να παίζω HC γιατί είναι λίγο πιό κοντα στην πραγματικότητα και μου φένεται πιο αληθοφανές. Οσο κοντά στην πραγματικότητα μπορεί να είναι το Bad Company...

Το εχω πει και παλιοτερα, τα bf παντα τα προτιμουσε ο κοσμος για την μειξη ρεαλισμου με arcade, αυτα που ανεφερα πιο πανω δεν ειναι στοιχεια ρεαλισμου αλλα σκετη κοροιδια, δλδ επειδη βαριοντουσαν να φτιαξουν ενα κλισιοσκοπιο για τα πολυβολα πρεπει εμεις να παιζουμε χωρις στοχαστρο ? Αναρωτιεμαι στην R8 πως την παλευατε αφου δεν ειχε καν τροχιοδεικτικα χαρη στα λαγωνικα της DICE που κανουν παντα εκτενες beta testing πριν βγαλουν το καθε patch το οποιο για να βελτιωσει πολυ σημαντικα προβληματα ( οπως η ελλειψη spec act απτην εκδοση για PC και το red dot στο m14 ) καταστρεφει αλλα 5 ασημαντα πραγματατακια στην πορεια. ( τα chest paddles, το knife,το hit reg, τα hitboxes, το gpu usage σε οσους δεν εχουν προπολεμικους drivers ή/και εναν i5/i7 κλοκαρισμενο στον θεο )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως τα λές είναι mate δυστυχώς.. Καλά η κατάσταση με τα πολυβόλα είναι απάλευτη πραγματικά. Για να καταλάβεις περίπου που ρίχνεις και να συνχρονιστείς πρέπει να βλέπεις την σκόνη απο τις σφαίρες στο χώμα. Ελπίζω και έυχομαι να μήν εχουμε τέτοια και στο BF3.

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ ηρεμία, δεν είναι το θέμα ποιος την έχει μεγαλύτερη την αντίληψη στο παιχνίδι.

Αν σε κάποιον λείπουν τα σκόπευτρα και δεν έχει συνηθίσει να πυροβολεί χωρίς αυτά, κάνει μια τελειά με έναν μαρκαδόρο εξίτηλο και λύνεται το πρόβλημα (θα πρέπει να συνηθίσει και τα flames του τύπου cheater, no2b, #@$$%$!@%, etc).

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ ηρεμία, δεν είναι το θέμα ποιος την έχει μεγαλύτερη την αντίληψη στο παιχνίδι.

Αν σε κάποιον λείπουν τα σκόπευτρα και δεν έχει συνηθίσει να πυροβολεί χωρίς αυτά, κάνει μια τελειά με έναν μαρκαδόρο εξίτηλο και λύνεται το πρόβλημα (θα πρέπει να συνηθίσει και τα flames του τύπου cheater, no2b, #@$$%$!@%, etc).

Μα ΔΕΝ υπαρχει λογικη, ok στην RL δεν γινεται να εχεις στοχαστρο οταν κρατας το οπλο απτο ισχυο, δεν πα να φορας και visor προσθετικης πραγματικοτητας σαν τον robocop, μπορεις ομως να βαλεις το ματι σου στο κλισιοσκοπιο, να το ευθυγραμμισεις με την αγκιδα στην καννη και να ριξεις οπως γινεται στα υπολοιπα 40 οπλα που εχουν προσθεσει παιχνιδι. Το τανκ που το πας ? γινεται να μπορεις να βλεπεις με το ματι σου την μπαρα οταν το κοιτας απεξω αλλα οταν εισαι μεσα να μην εχεις ιδεα αν εχεις 40 ποντους θωρακισης ή 70 ?

Τοσα παιχνιδια εχω παιξει χωρις crosshair, red orchestra killing floor goldeneye source insurgency ..... ΠΟΤΕ δεν γκρινιαξα ουτε μου περασε απτο μυαλο να βαλω ενα Χ στο κεντρο με μαρκαδορο αλλα το αντιθετο εκατσα και τα επαιξα καμποσες ωρες, αυτο ελειπε να μην ξερω να κεντραρω με τα ματια,θα παραταγα τα fps και θα επαιζα farmville, αλλα οταν για μια περιοδο δεν εβλεπες ουτε καν τα τροχιοδεικτικα να ταξιδευουν πως να κανεις μετα τον κινεζο και να προσποιηθεις οτι ειναι ολα μια χαρα στο hardcore ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ηξερα αμα δεν ειχε προαγωγες κονκαρδες και λοιπες χαζομαρες θα ειχες καποιο αλλο κινητρο να παιξεις εσυ και τα υπολοιπα ποζερια που μας εχετε κανει το thread σαν photoalbum απτο flickr ?

Τρια χαζά εντόπισα μέχρι εδώ ..

1) Η γνώμη σου για της κονκάρδες ( Η οποία δεν με νοιάζει )

2) Μια μορφή ιδιοκτησίας στο θέμα ( Η οποία είναι παράλογη )

3) Η άμεση κατηγορία προς τους άλλους : οτι γράφουν απο ενθουσιασμό και συντηρούν το θέμα

= ( άλλο κουφό και τούτο )

δηλαδη εγω που ετυχε να εχω μπολικα απο αυτα τα χαζοκαρφιτσακια και μαλιστα απο νωρις νωρις γι αυτον τον λογο σταματησα να παιζω νομιζεις ? επειδη μου εμειναν αλλα 13 insiginia και βαριεμαι ?

Δεν μας νοιάζει τι κάνεις εσύ ..

Και τώρα το ρεζουμέ , όπως δεν κατηγορώ τον καθένα που αγοράζει SPEC πακέτα έχτρα όπλων και αλεξίπτωτα ,

σημαίνει ότι το απόλυτα δικαιολογημένο θέμα συζήτησης ,

είναι ότι παρέχει το βασικό παιχνίδι . ( χαζό ξεχαζό αυτό είναι )

Όποιος δεν κάνει κέφι να μοιράζετε τον ενθουσιασμό των άλλων ,

δεν συμμετέχει στο θέμα , τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό εδώ.

Και όποιος εχει τρομερό πρόβλημα για το θέμα όγκου στις φωτογραφίες

τις σβήνει ... σβήνει και όλο το θεμα ( Thread ) ... και εμείς θα βρούμε άλλη πορτοκαλιά που θα κάνει πορτοκάλια ,

για να εκφραστούμε .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τοσα παιχνιδια εχω παιξει χωρις crosshair, red orchestra killing floor goldeneye source insurgency ..... ΠΟΤΕ δεν γκρινιαξα ουτε μου περασε απτο μυαλο να βαλω ενα Χ στο κεντρο με μαρκαδορο ....μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

Απ οτι φαινεται περιμενες να γκρινιαξεις για ολα μαζεμενα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ηξερα αμα δεν ειχε προαγωγες κονκαρδες και λοιπες χαζομαρες θα ειχες καποιο αλλο κινητρο να παιξεις εσυ και τα υπολοιπα ποζερια που μας εχετε κανει το thread σαν photoalbum απτο flickr ? δηλαδη εγω που ετυχε να εχω μπολικα απο αυτα τα χαζοκαρφιτσακια και μαλιστα απο νωρις νωρις γι αυτον τον λογο σταματησα να παιζω νομιζεις ? επειδη μου εμειναν αλλα 13 insiginia και βαριεμαι ?

Το εχω πει και παλιοτερα, τα bf παντα τα προτιμουσε ο κοσμος για την μειξη ρεαλισμου με arcade, αυτα που ανεφερα πιο πανω δεν ειναι στοιχεια ρεαλισμου αλλα σκετη κοροιδια, δλδ επειδη βαριοντουσαν να φτιαξουν ενα κλισιοσκοπιο για τα πολυβολα πρεπει εμεις να παιζουμε χωρις στοχαστρο ? Αναρωτιεμαι στην R8 πως την παλευατε αφου δεν ειχε καν τροχιοδεικτικα χαρη στα λαγωνικα της DICE που κανουν παντα εκτενες beta testing πριν βγαλουν το καθε patch το οποιο για να βελτιωσει πολυ σημαντικα προβληματα ( οπως η ελλειψη spec act απτην εκδοση για PC και το red dot στο m14 ) καταστρεφει αλλα 5 ασημαντα πραγματατακια στην πορεια. ( τα chest paddles, το knife,το hit reg, τα hitboxes, το gpu usage σε οσους δεν εχουν προπολεμικους drivers ή/και εναν i5/i7 κλοκαρισμενο στον θεο )

ωραία δεκτό να γκρινιάζουμε για το παιχνίδι....

αλλά αφού τα παλικάρια γουστάρουν να στέλουν τα battle reports και να πωρόνονται γιατί κάποιος να τους κριτικάρει και να τους τη χαλάει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θεματακι , νομίζω οτι κόλλησαν τα stats από το Sniper Rifle Headshots ,

ότι και να κάνω είναι κολλημένα στο 72 .

Δοκίμασα και με το Golt , τι στο καλό ? τουφέκι δεν είναι ? πήρα Headshot ,

αλλαγή στα Stats τίποτα ..

Έπαιζα Sniper για ώρες , πήρα με άλλο όπλο 20 τουλάχιστον Headshot,

αλλαγή στα stats καμιά.

Τελικά φτάνω στην ερώτηση ... ποιο όπλα θεωρούνται Sniper Rifle ?? οεοοο

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θεματακι , νομίζω οτι κόλλησαν τα stats από το Sniper Rifle Headshots ,

ότι και να κάνω είναι κολλημένα στο 72 .

Δοκίμασα και με το Golt , τι στο καλό ? τουφέκι δεν είναι ? πήρα Headshot ,

αλλαγή στα Stats τίποτα ..

Έπαιζα Sniper για ώρες , πήρα με άλλο όπλο 20 τουλάχιστον Headshot,

αλλαγή στα stats καμιά.

Τελικά φτάνω στην ερώτηση ... ποιο όπλα θεωρούνται Sniper Rifle ?? οεοοο

Υπάρχει γενικό πρόβλημα με τα stats. Το βραδάκι που ήμουν μέσα μου έβγαζε όλα τα stats στο μηδέν. Γενικά το βλέπω συχνά τελευταία αυτό, όπως και άλλοι φαντάζομαι.. Η DICE έχει πέσει με τα μούτρα στο BF3 και το BC έχει περάσει σε δέυτερη μοίρα πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, οι πόντοι που παίρνεις για marksman headshots είναι τόσοι όσα και τα πέρα των 100 μέτρα απόστασης του στόχου. Για 102 μέτρα δηλαδή παίρνεις +2 πόντους, για 250 μέτρα +150 κτλ. Για αυτό το insignia μετράνε μόνο τα headshots που έχουν έστω και +1 marksman πόντο δηλαδή σε απόσταση μεγαλύτερη των 100 μέτρων.

Το μόνο πρόβλημα που έχω δει με τα στατιστικά είναι ότι κάποιες φορές χάνει kills σε όπλα και ενώ πχ έχεις πάρει πλατίνα δεν δείχνει 1000 kills. Υπήρχε παλιότερα και η περίπτωση που δεν έδινε το all bronze stars στα weapons, αλλά αυτό μετά από (τόσα και τόσα) patch φτιάχτηκε...

Link to comment
Share on other sites

πέρα των 100 μέτρα απόστασης του στόχου.

Ωραία, και τώρα το ιστορικό ερώτημα , πως θα ξέρω πόσα μέτρα είναι ο άλλος ,

για να ξέρω πότε θα ρίξω ? :)

τι ping να έχω?

Κάτι πειράζει και η Forthnet στην Θεσσαλία και μας έχεις σκίσει , επίσης .

Έγινε επεξεργασία από overvolt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.