Jump to content



πλαισιο,το καλυτερο καταστημα...


akiss

Recommended Posts

ηθελα να το βαλω στις κακιες αλλα δυστυχως δεν μπορω.

Mου κάηκε η μητρική που δυστυχώς ήταν από το πλαίσιο.... την πάω λοιπόν πίσω και τους την αφήνω.με παίρνουν τηλ. μετά από 2 ώρες και μου λένε ότι όντως ότι ήταν καμένη και επειδή δεν έχουν την ίδια θα πιστωθεί και μπορώ να πάρω ότι θέλω. Ως εδώ όλα καλά.

Πάω λοιπόν διαλέγω την καινούργια, πάω στο ταμείο και μου λένε ότι από την τιμή της καινούργιας θα αφαιρεθούν 68 euro από την παλιά. Έλα όμως που την παλιά την είχα πάρει 98 euro;τους το εξηγώ λοιπόν και μου λένε ότι η τελευταία τιμή κατάλογου για αυτήν την μητρική είναι 68 όποτε τόσα μου επιστρέφουν.

Φυσικά δεν το δέχτηκα (όχι για τα 30 euro αλλά γιατί δεν τους τα χαρίζω).τους είπα: δηλαδή εάν είχατε αυτήν την μητρική ακόμα και η τιμή της ήταν 150 euro θα μου ζητάγατε να πληρώσω την διάφορα; Φυσικά δεν μου απάντησαν τίποτα. Τους το ζήτησα και γραπτός αλλά δεν μου το έδωσαν γιατί δεν έχω δικαίωμα να ζητήσω κάτι τέτοιο όπως μου είπαν.

Αύριο το πρωί λοιπόν τους περιμένει μια παρά πολύ ωραία καταγγελία από εμένα, και τότε θα δούμε αν το πλαίσιο μπορεί να παίζει με την τσέπη μας και με τα νεύρα μας(ήμουν εκεί από της 18:15 μέχρι της 20:30). τα συμπεράσματα δικά σας.

:mad: :mad: :mad: :...:

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέει.. Καμμένος ΧΡ 2100+ τη Πέμπτη. Πάω και ζητώ έλεγχο, πέρνα σε μισή ώρα μου λένε. Επιστρέφω σε 35 λεπτά.. "ήρθες νωρίς". Περιμένω μια ώρα συνολικά απλά για να το κουμπώσουν σε ένα socket. "Ήταν όντως καμμένος.." λένε.. (οχι δεν ήταν και απλά γουστάρω ταλαιπωρία :getlost: ) αλλά επειδή το Πλαίσιο άλλαξε πολιτική -είπαν- δε μπορεί να πιστωθεί και έπρεπε να γίνει αντικατάσταση από το ίδιο ακριβώς. Αντε κομμάτια να γίνει, no prob... 2100+ δεν έχουν ούτε ζωγραφιστό. Τηλέφωνο σε Αθήνα και αναζητούν ΧΡ 2100+.. "Ο τάδε είναι σε meeting, ο ταδε είναι απασχολημένος, ο τάδε ξύνει τα.. με γκασμα..." και γενικώς κανείς δε μπορεί να ψάξει αν υπάρχει κάτι, να ξέρω και εγώ τι να κάνω, να πάρω καινούργιο cpu ή να περιμένω μέχρι του Αγιου Επεξεργαστή... :mad: Θα με πάρουν τελικά το άλλο πρωι να μου πουν. Παρασκευή μεσημέρι και προφανώς κανείς δε πήρε, πάω από εκεί... Μια από τα ίδια και νιώθω εξωγήινος :alien: Τόσα τηλεφωνήματα και χρόνος για ένα επεξεργαστή... φευγω για να μην έχουμε επεισόδεια. Αργότερα παίρνει τηλέφωνο ο τεχνικός, τελικά βρέθηκε επεξεργαστής 2100+ στην Αθήνα και θα το παραλάβουν ...Τρίτη. :unsure: (Επαναλαμβάνω προτίμησαν να μπουν σε έξοδα αναζήτησης και μεταφοράς για τον ίδιο ακριβώς από να το πιστώσουν, έχει σημασία....)

Σήμερα, Τρίτη... Τηλέφωνο το μεσημέρι οτι ήρθε (να είναι καλά ο Βαλάντης που έδωσε τη λύση για το Σαββατοκύριακο) και να παω να το παραλάβω. Μια και δυο, πάω από εκεί.. :happy: Μου πετάει ένα ωραιότατο palomino στη μάπα :sick: Τέλος 2003 και βρήκαν οι αθεόφοβοι palomino... Όταν είχα δώσει TbreB και περίμενα σα το μλκ 5 μέρες για τον ίδιο επεξεργαστή!!! Του λεω πλάκα μου κάνεις... Εξηγώ πως δε μπορώ να το δεχτώ με καμιά κυβέρνηση, καθώς δεν είναι και το ίδιο.. Με την 6-7η εξήγηση δέχονται να βγει πιστωτικό. Το κόβει ο τεχνικός... το ελέγχει πάνω ένας υπάλληλος και με στραβό βλέμμα με στέλνει στο ταμείο όπου και μου το κόβουν επιτέλους..

Κούρασα; Οχι περισσότερο από το μεγάλο, φοβερό και σίγουρο Πλαίσιο που προτιμά να σου βγάλει τη παναγία, υπερασπιζόμενο την "αυστηρή πολιτική" του (το άκουσα και αυτό..) :blink: και τελικά να σε χώνει στεγνά με κάτι άσχετο, καθυστερημένα και αναποτελεσματικά. Φυσικά μπορούσε να σε εξυπηρετήσει από τη πρώτη στιγμή αλλά τελικά προτιμά να σε χάνει από πελάτη :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Καμμένη vga Asus GF2MΧ αγορασμένη αρχες 2002--> απάντηση τεχνικού από το τηλ: όλες οι Asus έχουν ένα χρόνο εγγύηση. Ίδια απάντηση από τον πωλητή στο μαγαζί, συνεχίζω εγώ ξέρετε η Asus για vga δίνει 3 χρόνια το λέει στην σελίδα της. Σκορδοκαίλα μας, εμείς ένα χρόνο, με τα πολλά αφού δεν έγινε τίποτα μου δώσαν το τηλ. του Πουλιάδη να κανονίσω μόνος μου.

Υ.Γ. η εταιρεία που γύρισε την κάρτα πίσω έχει και εταιρική σύνδεση (διψήφιο αριθμο κινητών παρακαλώ) κοσμοτέ από το Πλαίσιο, δεν τους καίγεται καρφάκι. Εμένα πάντως δε με ξαναβλέπουν.

Link to comment
Share on other sites

lol ενας φιλος μου σημερα αλλαξε την 7 value ram kingstone συνεχομενα και ενας αλλος πηγε το πψ επηδει κολουσε και του ειπαν μετα απο 1:30 DVD ΤΟ PC ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΡΤΟ ΠΙΣΩ LOL LOL ΕΥΤΙΧΟς ΠΟΥ Ο ΘΕΙΟς ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΑΡΑ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Ίδια ιστορία, με καμμένο thunderb 1.4.... : ή πιστωτικό στην τελευταία τιμή καταλόγου, ή υπομονή μέχρι να βρεθεί ίδιος....

Το γελοίο της υπόθεσης, επειδή είχα κάνει φασαρία...... όταν περιχαρής ο τεχνικός με πήρε να μου πει ότι βρέθηκε 1.4, μόλις μου τον έδωσε στα χέρια, ανακαλύψαμε ότι λείπει ένα ποδαράκι..... μετά από το σχετικό μπάχαλο, με πίστωσαν στην τιμή αγοράς...

Βέβαια, για να πούμε και του στραβού το δίκιο, κάπου το έχουμε παρακάνει και εμείς...

υπάρχει κόσμος που κάνει τσάμπα αναβαθμίσεις σε επεξεργαστές/μνήμες, φροντίζοντας να καούν προσεκτικά τα προηγούμενης γενιάς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kingrim

lol ενας φιλος μου σημερα αλλαξε την 7 value ram kingstone συνεχομενα και ενας αλλος πηγε το πψ επηδει κολουσε και του ειπαν μετα απο 1:30 DVD ΤΟ PC ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΡΤΟ ΠΙΣΩ LOL LOL ΕΥΤΙΧΟς ΠΟΥ Ο ΘΕΙΟς ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΑΡΑ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Καλά ρε χαμένε, έχεις θείο διευθυντή στο πλαίσιο και αφήνεις τους αγγουροσυντρόφους σου να παιδεύονται με τα rma; Ντροπή...

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω...απο εδω και περα οι τεχνικοι Α και Β θα μεριμνουν για τα καμμενα.....(με κανα 10αρι πουλα...):D

Α και kingrim αυτο δεν το αφηνω να περασει ετσι....θα σε σκισω στον επομενο καφε.....dragonball

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Βέβαια, για να πούμε και του στραβού το δίκιο, κάπου το έχουμε παρακάνει και εμείς...

υπάρχει κόσμος που κάνει τσάμπα αναβαθμίσεις σε επεξεργαστές/μνήμες, φροντίζοντας να καούν προσεκτικά τα προηγούμενης γενιάς.

Δεν πιστευω να υποννοεις τιποτα???????

Εγω απλα αλλαξα την 8ΙΚ1100 με την Asus αλλα δεν την κρατησα πολυ....μονο ενα ΣΚ.....απλα δεν μου εκανε!!!!!!!!!

:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kingrim [15-10-2003 και 02:14]

lol ενας φιλος μου σημερα αλλαξε την 7 value ram kingstone συνεχομενα και ενας αλλος πηγε το πψ επηδει κολουσε και του ειπαν μετα απο 1:30 DVD ΤΟ PC ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΡΤΟ ΠΙΣΩ LOL LOL ΕΥΤΙΧΟς ΠΟΥ Ο ΘΕΙΟς ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΑΡΑ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Καλά είμαστε σοβαροί, τώρα θες βύσμα για να κάνεις τη δουλειά σου στο Πλαίσιο; :nothing:

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ, κουτσουκέλες??? επιστροφή στο πλαίσιο μεταμόρφωσης παλομίνο 1900+, ga 7vrx (στην τιμή της γα 7vrxp γιατί δεν είχαν στοκ από την πρώτη) και μάξτορ 40gb, όλα αγορασμένα από μαγαζί της στουρνάρη 1 χρόνο πριν, και πήρα έναν wd 80gb jb συν πιστωτικό για τα υπόλοιπα... δεν είναι κουτσουκέλα αυτό έ???;)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ αγόρασα μια Saphire ATI Radeon 7500 πριν 9 μήνες περίπου.

Πριν κανά μήνα το ανεμιστηράκι κόλλησε. Το καθάρισα σε πρώτη φάση αλλά το πρόβλημα συνεχίστηκε. Πριν 2 εβδομάδες το πήγα στο Πλαίσιο και το παιδί το καθάρισε και έβαλε και ειδικό υγρό (πολύ καλό κάτι σαν λάδι πρέπει να βρω ένα τέτοιο).

Μετά από μια εβδομάδα πάλι τα ίδια.

Πηγαίνω δεύτερη φορά. Μου λένε πως δεν υπάρχει ανεμιστηράκι να αντικατασταθεί και πρέπει να στείλουν την κάρτα στην Infoquest και ότι θα κάνει ΕΝΑ ΜΗΝΑ να γυρίσει.

-Εγώ τους λέω τι θα κάνω ένα μήνα χωρίς υπολογιστή; Δεν απαντάνε.

-Μα, καλά δεν υπάρχει κάποιο άλλο να βάλουμε; Όχι, δε γίνεται πρέπει να πάει στην αντιπροσωπεία.

Τελοσπάντων την καθαρίζει δεύτερη φορά με πιο λεπτομέρεια και βάζοντας και στον άξονα υγρό κάτι που δεν είχε κάνει ο προηγούμενος (σε άλλο Πλαίσιο πήγα τη δεύτερη φορά και αυτό υποστήριξει ο τεχνικός).

Και ερωτώ: αν στείλω ένα mail στη Sapphire δε θα κάνω πιο γρήγορα τη δουλειά μου; Υπάρχει άλλος τρόπος;

Αυτή τη στιγμή έχω αποσυνδέσει το ανεμιστηράκι (δεν παίζω παιχνίδια, αλλά ο υπολογιστής είναι συνέχεια ανοικτός) μη καεί καμιά GPU.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, τόσα mod έχεις δει εδώ μέσα. Δεν πρέπει να είναι πολύ δύσκολο. Πάρε ένα ανεμιστηράκι περίπου στό ίδιο μέγεθος και κοτσαρέ το.

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με την κάρτα μου (FeForce 2), πήρα ένα άλλο και το έβαλα και λύθηκε το πρόβλημα. Δυστυχώς και το δεύτερο τα έχει παίξει εδώ και κάμποσο καιρό, (υπολειτουτγεί) αλλά δεν έχω ασχοληθεί και πολύ μιας και πάμε γι' άλλα όπου να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kingrim [15-10-2003 και 21:01]

καλα ρε παιδια μην βαρατε σιγα το βυσμα ........................................................ αααα στο πλαισο του κεντρου ειναι

για πεστου οτι θα παω απο εκει το Σαββατο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman [15-10-2003 και 18:20]

Μα καλά, τόσα mod έχεις δει εδώ μέσα. Δεν πρέπει να είναι πολύ δύσκολο. Πάρε ένα ανεμιστηράκι περίπου στό ίδιο μέγεθος και κοτσαρέ το.

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με την κάρτα μου (FeForce 2), πήρα ένα άλλο και το έβαλα και λύθηκε το πρόβλημα. Δυστυχώς και το δεύτερο τα έχει παίξει εδώ και κάμποσο καιρό, (υπολειτουτγεί) αλλά δεν έχω ασχοληθεί και πολύ μιας και πάμε γι' άλλα όπου να ναι.

Πάλι να δώσω λεφτά; Τι ρόλο τότε έχει η εγγύηση; Ας λήξει και μετά τις βγάζω τα μάτια...

Μέχρι τότε να μου κάνουν στο Πλαίσιο ΜΟD! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από akiss

ηθελα να το βαλω στις κακιες αλλα δυστυχως δεν μπορω.

Mου κάηκε η μητρική που δυστυχώς ήταν από το πλαίσιο.... την πάω λοιπόν πίσω και τους την αφήνω.με παίρνουν τηλ. μετά από 2 ώρες και μου λένε ότι όντως ότι ήταν καμένη και επειδή δεν έχουν την ίδια θα πιστωθεί και μπορώ να πάρω ότι θέλω. Ως εδώ όλα καλά.

Πάω λοιπόν διαλέγω την καινούργια, πάω στο ταμείο και μου λένε ότι από την τιμή της καινούργιας θα αφαιρεθούν 68 euro από την παλιά. Έλα όμως που την παλιά την είχα πάρει 98 euro;τους το εξηγώ λοιπόν και μου λένε ότι η τελευταία τιμή κατάλογου για αυτήν την μητρική είναι 68 όποτε τόσα μου επιστρέφουν.

Φυσικά δεν το δέχτηκα (όχι για τα 30 euro αλλά γιατί δεν τους τα χαρίζω).τους είπα: δηλαδή εάν είχατε αυτήν την μητρική ακόμα και η τιμή της ήταν 150 euro θα μου ζητάγατε να πληρώσω την διάφορα; Φυσικά δεν μου απάντησαν τίποτα. Τους το ζήτησα και γραπτός αλλά δεν μου το έδωσαν γιατί δεν έχω δικαίωμα να ζητήσω κάτι τέτοιο όπως μου είπαν.

Αύριο το πρωί λοιπόν τους περιμένει μια παρά πολύ ωραία καταγγελία από εμένα, και τότε θα δούμε αν το πλαίσιο μπορεί να παίζει με την τσέπη μας και με τα νεύρα μας(ήμουν εκεί από της 18:15 μέχρι της 20:30). τα συμπεράσματα δικά σας.

:mad: :mad: :mad: :...:

δεν γινεται να παρεις την μητρικη πισω την καμμενη και να κανεις την στειλεις στην ιδια την εταιρια? asus einai?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.