Jump to content



Stacker 833 vs HAF 932. Οι γίγαντες των 120 ευρώ συγκρούονται


kezm

Recommended Posts

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

ελπιζοντας οτι δεν χαλω το thread, μου ηρθε και εμενα σημερα το πρωι το 833. Ανυπομονω να το "φορτωσω". Το μονο που με ξενερωσε ειναι το γκριζο drive bay και το οτι δεν εχει manual.:triniti:

Link to comment
Share on other sites

ελπιζοντας οτι δεν χαλω το thread, μου ηρθε και εμενα σημερα το πρωι το 833. Ανυπομονω να το "φορτωσω". Το μονο που με ξενερωσε ειναι το γκριζο drive bay και το οτι δεν εχει manual.:triniti:

ακριβως!!!!

το μανουαλ το βρισκεις βεβαια στο ιντερνετ.....

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν φευγει το πανω καπακι απο το 833 και πως; μου βγαλε την πιστη να βαλω εναν 120αρη σημερα στη θεση που εχει εκει πανω αλλα τα καλωδια του κουτιου για το front panel δεν μπορω να τα συμαζεψω!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες παρελαβα το 833 , αλλα το plexi glass εχει γρατζουνιες,

γνωριζετε κανενα τροπο να τις κανω να μην φαινονται τοσο?

παντως το κουτακι τα σπαει ! :clap:

ο ποιο φτηνός τρόπος ειναι η κλασική οδοντόκρεμα η άσπρη.

βαζεις πάνω στο πλεξυ κ αρχίζεις κ τρίβεις με κυκλικές κινήσεις στα σημεία που εχεις τις γρατσουνιές κα οχι μόνο.

η επόμενη λυση ειναι μια κρέμα για γρατσουνιές σε πλεξυ αλλα δεν θυμάμαι αυτη την στιγμη το όνομα της.

η οδοντόκρεμα σε μένα ειναι μαστ χρήσης πριν πουλήσω κάποιο παλιο κινητό.. του γυαλίζω την οθονη κ το στέλνω..

edit: δεν διάβασα το παρακάτω ποστ που έπρεπε να βγάλεις το αυτοκόλλητο :rubik::tomato::tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν φευγει το πανω καπακι απο το 833 και πως; μου βγαλε την πιστη να βαλω εναν 120αρη σημερα στη θεση που εχει εκει πανω αλλα τα καλωδια του κουτιου για το front panel δεν μπορω να τα συμαζεψω!!

Γι' αυτό σου είχα προτείνει να πάρεις το HAF. Είναι καλύτερο σε θέματα χωροταξίας...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σήμερα να πάρω το stacker και για κακή μου τύχη ήταν δίπλα το Lian Li v1010B.

Με το που είδα παίδες το Lian, έπεσα ξερός... Το μόνο που θυμάμαι ήταν που του είπα "τυλιξέ το, και στείλτο μου σπίτι...".:o

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σήμερα να πάρω το stacker και για κακή μου τύχη ήταν δίπλα το Lian Li v1010B.

Με το που είδα παίδες το Lian, έπεσα ξερός... Το μόνο που θυμάμαι ήταν που του είπα "τυλιξέ το, και στείλτο μου σπίτι...".:o

ωραίο κουτάκι αλλα το stacker είναι πολύ πιο ωραίο και καλύτερο. Το πρώτο πράγμα που θα έκανα εγώ θα ήταν να βγάλω τις θήκες τον σκληρών από το πάτωμα και θα αγόραζα ένα τέτοιο:http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Case-Accessories/CoolerMaster-Hdd-Module-Stb-3T4-E3-Gp-Universal-CM-STB-3T4-E3-GP.htm

Link to comment
Share on other sites

πάντως άμα είσαι μάγκας μπορείς να το τακτοποίησης πολύ ωραία:http://imagehost.vendio.com/preview/ye/yenniedn/v1010b1.jpg

αυτό το βρήκα στο net παραδέχομαι ότι το case έχει προοπτικές και ειδικά στην υδρόψυξη:T:

Link to comment
Share on other sites

πάντως άμα είσαι μάγκας μπορείς να το τακτοποίησης πολύ ωραία:http://imagehost.vendio.com/preview/ye/yenniedn/v1010b1.jpg

αυτό το βρήκα στο net παραδέχομαι ότι το case έχει προοπτικές και ειδικά στην υδρόψυξη:T:

επειδη αυτο εχω θα πω οτι το παλαιοτερο μοντελο ,που ουσιαστικα ειναι το ιδιο σε I-ATX ,ειναι καλυτερο απο το τωρινο για στησιμο υδοψυξης.

α και τοτε κοστιζε +100€ πανω.Οποτε οι συγκρισεις δεν....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες για τα καλά σας λόγια.

petran Ναι έχει προοπτικές για υδρόψυξη, αν και δεν το πήρα γι' αυτό (προς το παρών). Αυτό που μου κέντρισε το ενδιαφέρον είναι η ποιοτική και προσεγμένη κατασκευή του.

Nephilim και SirDiman ποτέ δεν είναι αργά να το αποκτήσετε.:fist:

Και απ' ότι μου είπε έχουν περισσέψει μερικά κομμάτια στην προσιτή τιμή των 165 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.