Jump to content



NBA 2K10


kallileo

Recommended Posts

Μετά το εκπληκτικό ΝΒΑ 2Κ09 βγήκε βγήκε και το 2Κ10 γεμάτο με bugs βέβαια πάλι...κάτι οι τηλεμεταφορές των playmakers κάτι τα alley-oops από το κέντρο του γηπέδο κάνουν το patch απαραίτητο. Κατά τα άλλα όμως το παιχνίδι τα σπάει. Ασχολείται κανένας από δω μέσα?

PC Patch for NBA 2K10 Confirmed

Και ένα καλό site με patches, roster updates και λοιπά...

http://www.moddingway.com/game/5.html

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
Μετά το εκπληκτικό ΝΒΑ 2Κ09 βγήκε βγήκε και το 2Κ10 γεμάτο με bugs βέβαια πάλι...κάτι οι τηλεμεταφορές των playmakers κάτι τα alley-oops από το κέντρο του γηπέδο κάνουν το patch απαραίτητο. Κατά τα άλλα όμως το παιχνίδι τα σπάει. Ασχολείται κανένας από δω μέσα?

PC Patch for NBA 2K10 Confirmed

Και ένα καλό site με patches, roster updates και λοιπά...

http://www.moddingway.com/game/5.html

Τελικά ηταν Bug αυτό το καταραμένο alley-oop??? Μιλάμε μου είχε σπάσει τα νεύρα... Ότι και να έκανες σου πέταγε 8 τέτοια και πάει το game.

ΥΓ. Αν θέλετε να παίξουμε κανένα game ψήνομαι :jump:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα στα windows 7 με το NBA 2K10...Εγκαθιστάτε κανονικά αλλά όταν πάω να το τρέξω δεν ξεκινάει(σαν να το απωθεί το σύστημα,με το που το τρέχω πάει να ξεκινήσει βλέπω στο task manager,αλλά κατευθείαν κλείνει:getlost: )

Link to comment
Share on other sites

Με compatibility mode δοκιμάσατε να εγκαταστήσετε/παίξετε;

ΥΓ Οι Magic είναι η πιο σπαστική ομάδα. Αν δεν έχεις τρίποντο, ή έστω αν εκείνη τη μέρα δε σου βγαίνουν τα τρίποντα, δεν κερδίζεις. Στο ζωγραφιστό, τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, σε καταστρέφει ο Howard :hang2:

Link to comment
Share on other sites

Με compatibility mode δοκιμάσατε να εγκαταστήσετε/παίξετε;

ΥΓ Οι Magic είναι η πιο σπαστική ομάδα. Αν δεν έχεις τρίποντο, ή έστω αν εκείνη τη μέρα δε σου βγαίνουν τα τρίποντα, δεν κερδίζεις. Στο ζωγραφιστό, τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, σε καταστρέφει ο Howard :hang2:

Με Lakers τους είχα κάνει μάγκες. Και με Celtics (άλλο πάλι και τούτο.Όποτε παίζω με Celtics είναι λες και ο Allen δεν βάζει την τύφλα του! Ποιός? Ο Ray-Frakkin-Allen! Κύριοι της 2K απαιτώ patch ASAP! )

Link to comment
Share on other sites

Είπαν ότι θα δυσκολέψουν το alley-oop ώστε να μην βγαίνει το ίδιο εύκολα όπως τώρα...

Μου αρέσει πάντως που έχουν κατεβάσει αρκετά τα ratings των παικτών σε σχεση με το 2Κ09.

Εγω κυρίως παίζω με All Star. Nique και 40ppg...:banging:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χειρότερο, απο το 2k9..

τα έχω λιώσει και τα 2... Και αυτή είναι η αποψη μου...

Χειρότερο gameplay...

Γιατί δίνε πάσες όπου να ναι και όχι όπου λέω με τα βελάκια?

Στην άμυνα πολύ περίεργο μου φαίνεται... Οι παίκτες δεν είναι σταθεροί....:hang3:

Δεν τρελάθηκα (πρώτη εντύπωση)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χειρότερο, απο το 2k9..

τα έχω λιώσει και τα 2... Και αυτή είναι η αποψη μου...

Χειρότερο gameplay...

Γιατί δίνε πάσες όπου να ναι και όχι όπου λέω με τα βελάκια?

Στην άμυνα πολύ περίεργο μου φαίνεται... Οι παίκτες δεν είναι σταθεροί....:hang3:

Δεν τρελάθηκα (πρώτη εντύπωση)

Προφανως θα ειναι bugs του παιχνιδιου και ελπιζω να διορθωθουν. Παντως και εμενα μου εβγαλε την εντυπωση οτι δεν ειναι τοσο καλο οσο το 2κ9

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι εχω την εντύπωση ότι είναι λίγο καλύτερο από το περσινό, με το οποίο δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα είναι αλήθεια.

Στο καινούριο 1 με 2 ματσάκια την ημέρα τα παίζω ανελλιπώς.

Παίζεται χοντρό μπάσκετ και τα περισσότερα παιχνίδια μου έχουν μεγάλο ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτo.

Κάμερα χρησιμοποιώ την broadcast με zoom=1 και height=1.

Επειδή τα τελευταία χρόνια δεν παρακολουθώ καθόλου μπάσκετ, εχω χάσει επαφή με παίκτες/ομάδες/rosters και οσο να 'ναι αυτό με ξενερώνει λίγο σε σχέση με το παιχνίδι.

Είχα βρεί λιμάνι στο Denver αλλά κάποια ατυχή αποτελέσματα με έκαναν να ψάχνω και πάλι ομάδα.

Στο θέμα των bugs είναι άξιος συνεχιστής του περσινού. Περισσότερο με εκνευρίζει το half court stutter. Κάθε φορά που περνάω το κέντρο του γηπέδου, είτε αμυνόμενος είτε επιτιθέμενος, η εικόνα έχει ενα μικρό ''σφίξιμο''. Δεν κατάφερα να το εξαφανίσω με καμμία ρύθμιση. Ούτε με επεμβάσεις στο config.cfg.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χειρότερο, απο το 2k9..

τα έχω λιώσει και τα 2... Και αυτή είναι η αποψη μου...

Χειρότερο gameplay...

Γιατί δίνε πάσες όπου να ναι και όχι όπου λέω με τα βελάκια?

Στην άμυνα πολύ περίεργο μου φαίνεται... Οι παίκτες δεν είναι σταθεροί....:hang3:

Δεν τρελάθηκα (πρώτη εντύπωση)

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!Το τί καντήλια έχω ρίξει δεν λέγεται με τις πάσες και την άμυνα. Μα έλεος! Και με το alley oop αλλά αυτό είπαν θα το φτιάξουν.Επίσης για να βάλεις σουτ και δη τρίποντο θες τον Θεό κουμπάρο. Βαράω με Kobe, βαράω με Pierce, με Ray Allen, με Capono,με Stojakovic και μπαίνει 1 στα 1000...Και δεν είναι θέμα του timng που αφήνω το κουμπί.Απλά δεν λέει να μπεί.

Link to comment
Share on other sites

Με Lakers τους είχα κάνει μάγκες. Και με Celtics (άλλο πάλι και τούτο.Όποτε παίζω με Celtics είναι λες και ο Allen δεν βάζει την τύφλα του! Ποιός? Ο Ray-Frakkin-Allen! Κύριοι της 2K απαιτώ patch ASAP! )

Φιλε μου εριξα 100+ ποντους σε ενα φιλο μου και τους 79 τους εβαλε ο Allen. Ειναι θεος ο τυπος! οταν ομως δεν ειναι στις καλες του τα πραγματα ειναι δυσκολα....

Για Xbox 360 βγηκε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.