Jump to content



NBA 2K10


kallileo

Recommended Posts

Παιδια οσον αφορα τα σουτ μπαινουν αλλα χρειαζεται να γινουν υπο καλες προυποθεσεις...Αμα βαραμε με αμυνα ειναι φυσικο να μην μπαινουν...Αν για παραδειγμα παρει ο ψηλος την μπαλα και κλεισει μεσα η αμυνα και βγαλεις την μπαλα γρηγορα εξω ενας παιχτης με τριποντο 75+ θα το βαλει..Με τον Allen που λεει ο φιλος ειχα σε εναν αγωνα που πηρα boston 8/8 συνεχομενα...ειναι και θεμα momentum γιατι γενικα ειχα 10/18...Παντως με Portland που παιζω με Roy-Fernandez-Miller-Outlaw-Batum ειμαι ικανοποιημενος και μιλαμε ο καλυτερος ειναι ο Rudy με 83 oι Batum-Miller ειναι κατω απο 70 ratio..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

οχι φίλε..

Αρνούμε να το δεχτώ αυτό στο gameplay...

Γιατί κ στην πραγματικότητα οι παίκτες του nba βάζουν και ύπο πίεση σουτ.. (κυρίως,kobe lebron κλπ)

Μόνο στο nba live μπαίναν μόνο τα ελεύθερα..στο 2κ9 υπήρχε ποικιλία στις πιθανότητες να μπεί ένα σουτ... Ea sports θα τ κάνουν το παιχνίδι?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης γιατί είναι τόσο δύσκολο αν καρφώσεις? Αν δεν έχω κάποιον από τα Dunk Beasts (πχ κανέναν Josh Smith,κανέναν Iguodala) πάω να καρφώσω και κάνει layup. Έχω κάνει create έναν PF και σε επίθεση δεν τον έχω δει να καρφώνει. Και κάτι τελευταίο. ΕΓΩ ΠΩΣ ΔΙΝΩ BACK DOOR PASS ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης γιατί είναι τόσο δύσκολο αν καρφώσεις? Αν δεν έχω κάποιον από τα Dunk Beasts (πχ κανέναν Josh Smith,κανέναν Iguodala) πάω να καρφώσω και κάνει layup. Έχω κάνει create έναν PF και σε επίθεση δεν τον έχω δει να καρφώνει. Και κάτι τελευταίο. ΕΓΩ ΠΩΣ ΔΙΝΩ BACK DOOR PASS ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!!!

Αριστερό πάνω φτερό + πάσα στο χειριστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Αριστερό πάνω φτερό + πάσα στο χειριστήριο.

Δεν πιάνει.Είτε σε στημένο είτε σε αιφνιδιασμό.Ούτε μια δεν έβγαλε.Τέσπα δεν πειράζει θα πειραματιστώ λίγο ακόμα. Thanx anyways :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

α. κανένα νέο για τα επίσημα patch έχουμε; κυρίως η αδιαφορία στην άμυνα κάτω από τη ρακέτα μου σπάει τα νεύρα

β. server δεν υπάρχουν ακόμη, ή απλώς επειδή είμαστε ελλάδα μας αποκλείουν; κυρίως για τα living rosters το έψαχνα. Αλλά και για κανένα ονλάιν παιχνιδάκι δε με χαλάει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίζω όλη μέρα nba 2k10 .. Και εδώ και 3 χρονάκια οπότε .. ε κάτι ξέρω έστω και λίγο..

Αλλα θα πρέπει να το πάρω αυθεντικό ε?

Εσύ το έχεις δοκιμάσει το online barchelonaκια :p ? Γιατί σε κάτι τέτοια games δεν έχω παίξει ποτέ online

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μια και ανακινήθηκε το θέμα: Έχει καταφέρει κανείς να παίξει online? Όσες φορές κι αν έχω δοκιμάσει, μαζεύεται ο αριθμός παικτών που έχει οριστεί, αλλά δεν ξεκινάει το παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για alley oop/ backdoor κάνεις το εξής.Επειδή μπορεί να έχεις πειράξει τα κουμπιά, ψάξε όταν κάνεις άμυνα με ποιο κουμπί βγάζει κόκκινο κύκλο κάτω από τον αμυνόμενο και "lockαρει" τον επιτιθέμενο.Ε, στην επίθεση κρατάς πατημένο αυτό το κουμπί και πατάς την πάσα.Αν υπάρχει παίκτης σε θέση για να καρφώσει του βγάζει backdoor.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.