Jump to content



Saboteur (Stealth WWII Action Game)


raven_g20

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

hehe υπάρχει κάτι αστείο που παρατήρησα..ανεβείτε σε καμια ταράτσα ή τεσπα όσο πιο ψηλά σε σπίτι το οποίο βρίσκεται ανάμεσα σε ασπρόμαυρο φόντο και έγχρωμο...κοιτάξτε επάνω και τζα!! θα δείτε τον ουρανό να είναι φωτεινός από την μια και απότομα να κόβετε και να ρίχνει καρέκλες στην άλλη...λίγο κουλό...:)

Link to comment
Share on other sites

hehe υπάρχει κάτι αστείο που παρατήρησα..ανεβείτε σε καμια ταράτσα ή τεσπα όσο πιο ψηλά σε σπίτι το οποίο βρίσκεται ανάμεσα σε ασπρόμαυρο φόντο και έγχρωμο...κοιτάξτε επάνω και τζα!! θα δείτε τον ουρανό να είναι φωτεινός από την μια και απότομα να κόβετε και να ρίχνει καρέκλες στην άλλη...λίγο κουλό...:)

Eπίτηδες το έχουν κάνει για να δώσουν έμφαση στην διαφορά των ελευθερων κομματιών με αυτά που ελέγχουν οι Γερμανοί. Ξέρεις... για την συναισθηματική φόρτιση του όλου θέματος. Είναι πιο σκοτεινά τα μέρη αυτά, ασπρόμαυρα όπως έχουμε πει και πριν (με επιλεκτικό χρωματισμό), βρέχει συνήθως και τα λοιπά. Είναι σε στυλ comic το παιχνίδι. Εγώ πάντως το θεωρώ εξαιρετική δουλειά, και γενικά ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου αρέσει :

α) θυμίζει υπερβολικά gta και mafia.

β) ο χειρισμός στο ανέβα/κατέβα σκεπές είναι για τα γέλια

και γ), το βασικότερο, θα έπρεπε να είχε μηχανισμούς το παιχνίδι ώστε να σε αποτρέπει να το παίζεις john rambo προκειμένου να ολοκληρώσεις την αποστολή ώστε να τονίσει τον "σαμποτέρ" χαρακτήρα.

Ο kallileo ανέφερε παραπάνω το hidden & dangerous το οποίο είναι από τα καλύτερα παιχνίδια αυτού του τύπου ever !

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου αρέσει :

α) θυμίζει υπερβολικά gta και mafia.

Συμφωνώ αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό όμως! :)

β) ο χειρισμός στο ανέβα/κατέβα σκεπές είναι για τα γέλια

Έχεις δίκιο έχει κάποια μικρά προβλήματα, πιστεύω θα διορθωθεί με patch.

και γ), το βασικότερο, θα έπρεπε να είχε μηχανισμούς το παιχνίδι ώστε να σε αποτρέπει να το παίζεις john rambo προκειμένου να ολοκληρώσεις την αποστολή ώστε να τονίσει τον "σαμποτέρ" χαρακτήρα.

Εδώ διαφωνώ λίγο, γιατί θεωρώ πως το παιχνίδι παρέχει ελευθερία. Θες να παίξεις stealth παίζεις, θες run and gun, παίζεις. Αντιθέτως θεωρώ πως θα ήταν εκνευριστικό να σε αναγκάζει να παίξεις μόνο σε stealth.

Ο kallileo ανέφερε παραπάνω το hidden & dangerous το οποίο είναι από τα καλύτερα παιχνίδια αυτού του τύπου ever !

Καλό μεν, αλλά πολύ παλιό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παίζω κυρίως stealth, γενικά όσο το παίζεις έτσι, τόσο βρίσκεις τρόπους να "τραβάς" τους Γερμανούς από εκεί που θέλεις και να κάνεις τη δουλειά σου. Το κυριότερο να ξέρετε, δυναμίτες μπαίνουν ΠΑΝΤΟΥ και όταν κάνει το μπαμ, όλη η σκοπιά τρέχει να δει τι έγινε, εσύ μπαίνεις μέσα και κάνεις ότι χρειάζεται :D

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα γιατί δεν αρέσει σε εμένα και όχι γιατί το θεωρώ κακό παιχνίδι γενικά.

Το ότι θυμίζει υπερβολικά άλλα παιχνίδια για εμένα είναι αρνητικό διότι δεν πρωτοτύπησε.

Το αν η κίνηση θα λυθεί με patch δεν είναι ενθαρρυντικό μιας και είναι από τα βασικά στοιχεία του παιχνιδιού.

Όσο αφορά την ελευθερία, θα ήθελα μηχανισμούς ώστε να με βάλουν να σκέφτομαι για το stealth κομμάτι. Στη φάση που είναι τώρα δεν θέλει ιδιαίτερη σκέψη το πως θα προσεγγίσεις τον στόχο και είναι το ίδιο εύκολο με το να τους καθαρίσεις με πολυβόλο.

Ξαναλέω πως αυτές είναι προσωπικές μου παρατηρήσεις :)

Το hidden & dangerous σαφώς και είναι παλιό αλλά δεν αλλάζει το ότι ήταν παιχνιδάρα !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλα παιχνίδια για τους totally stealth fans. Εγώ δεν πολυπαίζω τέτοια, όπως το Saboteur. Έχω παίξει μόνο το Mafia και τέλος. Το GTA ποτέ δεν με ενθουσίασε και Godfather κλπ δεν το συζητώ. Ούτε καν το Mafia 2. Έχει όμως τρομερή ατμόσφαιρα και ιστορία, φωτογραφία.

Για απόλυτο stealth υπάρχουν ένα σωρό αντιπροσωπευτικά παιχνίδια(βλ. Metal Gear Solid πχ, Splinter Cell κλπ), το συγκεκριμένο σίγουρα δεν είναι ένα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι totally stealth fan αλλά περίμενα παραπάνω σε αυτό το κομμάτι από ένα παιχνίδι που λέγεται saboteur ρα :p

Ωραία τα γραφικά και το story, δεν διαφωνώ, αλλά είναι σαν το mafia/gta στο Παρίσι κατά το Β. Παγκόσμιο και δεν κάνει κλικ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ναι με ατι 5850 . κ τωρα τρελο κολλημα . επισης να ανφερω οτι παιζω σε seven 64 bit .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ναι με ατι 5850 . κ τωρα τρελο κολλημα . επισης να ανφερω οτι παιζω σε seven 64 bit .

Εγω με 5850 κανενα προβλημα με τους 9.12 και σε win7 64

κατι διαβασα για προβλημα στους τετραπυρηνους πρεπει να μπεις

στις διεργασιες και δεξι κλικ στο exe του παιχνιδιου ->συναφεια και ξετικαρεις

το cpu 2 και 3

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 5850 κανενα προβλημα με τους 9.12 και σε win7 64

κατι διαβασα για προβλημα στους τετραπυρηνους πρεπει να μπεις

στις διεργασιες και δεξι κλικ στο exe του παιχνιδιου ->συναφεια και ξετικαρεις

το cpu 2 και 3

ναι το διαβασα κ εγω . θα το τσεκαρω καποια στογμη .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.