Jump to content



Recommended Posts

Γενικα οτι γραφικο και να βγαλουνε το τελικο αποτελεσμα παντα χαντακωνεται λογω upscaling, οσοι εχουν πανελ με φυσικη αναλυση 1920*1080 ξερουν πολυ καλα τι εννοω, ευτυχως που τα N64 port σαν το perfect dark τα τρεχει στα 1080p χωρις upscaling :p

edit : υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις βεβαια οπως το Killzone 2 που ακομα και αν δεν τρεχει σε καθαρο full hd φαινεται αρκετα μαχιμο

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

εχει γραφικαρες..λαθος εποχη ομως διαλεξανε για ριλιζ..μου ειναι λιγο δυσκολο να αφησω το μπαντ κομπανυ με τοσο σουτινγκ και πανικο..και να ασχοληθω με τερατακια

εντωμεταξυ η ραντεον τα δε ολα με δαυτο..κατι παιζει

Link to comment
Share on other sites

χτες το έκανα ινσταλ και μετά απο 10 λεπτά παιχνιδιού με έκανε black screen για 5secs και μετά τα frames είχαν πέσει κατά πολύ (15fps), ξέρει κάνεις τι παίζει?

έχω τα τελευταία drivers nvidia

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το παιχνίδι με έχει τρελλάνει στα crashes, σε σύστημα βράχο.

Στην αρχή παρατήρησα ότι μου κρασάρει όταν συμβαίνουν εκρήξεις.

Ψάχτηκα λίγο, και βρήκα errors στον event viewer σχετικά με physxcore.dll.

Πέρασα τους physx drivers των 197.13, και τα physx related errors σταμάτησαν, αλλά τώρα κρασάρει η εφαρμογή.

Διάβασα με λίγο googling δυο πιθανές λύσεις που δεν τις εχω δοκιμάσει ακόμη :

1) Μέσα στο στο installation directory, υπάρχει ένας φάκελος install που περιέχει physx, directx kai c++. Θα δοκιμάσω να εγκαταστήσω τα πάντα από εκεί, αν και είμαι up to date σε θέμα physx και directx. Για τη c++ έχω αμφιβολία.

2) Μέσα στο στο installation directory, υπάρχει ενα αρχείο με το όνομα ''content.upk0''.

Αυτό προτείνεται να σβηστεί ή να γίνει rename.

Aν το σβήσεις, θα σου πρότεινα να κρατήσεις ενα backup, γιατί εχω καταλάβει πως χρειάζεται προκειμένου το παιχνίδι να δέχεται τα updates.

Ενημερωτικά, εχω περασμένο το πρώτο patch και χωρίς να εχω βρεί χρόνο να δοκιμάσω τα παραπάνω, μυρίζομαι ότι έχει πρόβλημα το εκτελέσιμο:ph34r: που χρησιμοποιώ. Μακάρι να δουλέψουν τα παραπάνω και να διαψευστώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1) Μέσα στο στο installation directory, υπάρχει ένας φάκελος install που περιέχει physx, directx kai c++. Θα δοκιμάσω να εγκαταστήσω τα πάντα από εκεί, αν και είμαι up to date σε θέμα physx και directx. Για τη c++ έχω αμφιβολία.

Το παραπάνω δούλεψε!

Εγκατέστησα το physx package που υπάρχει μέσα στο directory του παιχνιδιού, το οποίο είναι το 10.ΧΧΧΧ, ενω το physx package που συνοδεύει τους 197.13 είναι το 9.ΧΧΧΧ.

Έγκατέστησα και τη c++, αλλά πιστεύω πως το καινούριο physx μου έλυσε το πρόβλημα.

4 ώρες χωρίς ούτε ενα crash χθες, και γενικότερα πιο smooth εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ η ραντεον τα δε ολα με δαυτο..κατι παιζει

Ε και εσύ τώρα... με μία ΜΟΝΟ ταπεινή 5970 πας να το τρέξεις? Πάρε άλλη μια.... Ρε δεν μας χαιρετάνε λέω εγώ που θα δίνουμε 400άρια και 500άρια για τα promote τους κάθε τόσο? Ας κάτσουν να γράψουν κώδικα της προκοπής. Παρεπιπτόντως στο σύστημά μου η 4890 το παλεύει 30-50 fps στο high. Πιστεύω ότι αν βρεθεί λύση ή δεήσουν οι ίδιοι να σε αφήνουν να βάζεις custom settings κάτι καλύτερο θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι οι Librarians ειναι πολυ εκνευριστικοι...εχω κολλησει στον πρωτο.ελεος .μα να μην μπορεις να τον καθαρισεις??

Υπομονή , σε μένα την πλήρωσε το πληκτρολόγιο ......

Με τι όπλο είσαι?

Το τέλειωσα πριν κάνα 10 λεπτό!!!!

Αυτές οι φουσκάλες προς το τέλος που εκρήγνυνται είναι το πιο σπαστικό που συνάντησα :suicide:

Με άριστα το 10 8αρακι θα έλεγα....

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι οι Librarians ειναι πολυ εκνευριστικοι...εχω κολλησει στον πρωτο.ελεος .μα να μην μπορεις να τον καθαρισεις??

Κανονικα τους περνας χωρις να ριξεις σφαιρα στο λεει και ο ρωσος στη βιβλιοθηκη,αμα εισαι ακινητος δεν σε βλεπουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κανονικα τους περνας χωρις να ριξεις σφαιρα στο λεει και ο ρωσος στη βιβλιοθηκη,αμα εισαι ακινητος δεν σε βλεπουν.

στο λεει αλλα δεν αντεχω να δω εχθρο και να μην του την σφυριξω :p

Link to comment
Share on other sites

Το τέλειωσα και εγώ σήμερα, πραγματικά πολύ όμορφο fps πολύ δυνατά γραφικά.

Ήθελα να το παίξω με όλα τα τα γραφικά στο τέρμα΄και με καλό framerate αλλά το hardaware που έχουμε δεν φτάνει, τελικά το πέτυχα αλλά σε 1360χ768, με dx11, tesselation, dof, 16af κτλ και με καλα fps και το τελικό αποτέλεσμα αρκετά καλό.

Link to comment
Share on other sites

Το τέλειωσα και εγώ σήμερα, πραγματικά πολύ όμορφο fps πολύ δυνατά γραφικά.

Ήθελα να το παίξω με όλα τα τα γραφικά στο τέρμα΄και με καλό framerate αλλά το hardaware που έχουμε δεν φτάνει, τελικά το πέτυχα αλλά σε 1360χ768, με dx11, tesselation, dof, 16af κτλ και με καλα fps και το τελικό αποτέλεσμα αρκετά καλό.

1368x720??? ντρεπομαι και μονο που γραφω την αναλυση. Θα περιμενω οταν θα εχω το καταλληλο hardware. Δεν ειναι δα και το παιχνιδι της χιλιετιας ωστε να μη μπορω ουτε λεπτο να περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

1368x720??? ντρεπομαι και μονο που γραφω την αναλυση. Θα περιμενω οταν θα εχω το καταλληλο hardware. Δεν ειναι δα και το παιχνιδι της χιλιετιας ωστε να μη μπορω ουτε λεπτο να περιμενω.

Με την 5850 στα (960/1160) δεν γινόταν να βάλω tesselation και dof σε dx11 και σοβαρή ανάλυση, μπορούσα να παίξω άνετα με dx11 και όλα τα άλλα full μαζί και το advance physx (επιτέλους έπιασε τόπο η 8800!) φυσικά χωρίς AA. Δυστυχώς dx11 χωρίς tesselation είναι ανούσιο και κατέληξα να σκοτώσω την ανάλυση για να τα έχω όλα στο full και όπως είπα το οπτικό αποτέλεμα ηταν καλό έβλεπα καλά fps που σε μερικές περιοχές ξεπερνούσαν και τα 100 είδα σε κάποιες άλλες και frame drops αλλά ο μέσος όρος ηταν 50+ και το παιχνίδι έτρεχε "νεράκι".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.