Jump to content



Recommended Posts

Με την 5850 στα (960/1160) δεν γινόταν να βάλω tesselation και dof σε dx11 και σοβαρή ανάλυση, μπορούσα να παίξω άνετα με dx11 και όλα τα άλλα full μαζί και το advance physx (επιτέλους έπιασε τόπο η 8800!) φυσικά χωρίς AA. Δυστυχώς dx11 χωρίς tesselation είναι ανούσιο και κατέληξα να σκοτώσω την ανάλυση για να τα έχω όλα στο full και όπως είπα το οπτικό αποτέλεμα ηταν καλό έβλεπα καλά fps που σε μερικές περιοχές ξεπερνούσαν και τα 100 είδα σε κάποιες άλλες και frame drops αλλά ο μέσος όρος ηταν 50+ και το παιχνίδι έτρεχε "νεράκι".

Ξερεις ποιο ειναι το περιεργο? Οτι το παιχνιδι δοκιμαστηκε στις καινουργιες καρτες ΑΤΙ 5870 και Nvidia 480 dx11 και τη στανταρ αναλυση 1920x1080 με tessellation και πηγαινε απελπιστικα αργα το παιχνιδι. Σα να εχουμε ενα νεο crysis στα χερια μας απο αποψη μηχανης γραφικων. Ελεος δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ποιο ειναι το περιεργο? Οτι το παιχνιδι δοκιμαστηκε στις καινουργιες καρτες ΑΤΙ 5870 και Nvidia 480 dx11 και τη στανταρ αναλυση 1920x1080 με tessellation και πηγαινε απελπιστικα αργα το παιχνιδι. Σα να εχουμε ενα νεο crysis στα χερια μας απο αποψη μηχανης γραφικων. Ελεος δηλαδη.

άντε πάλι . γίνεται να ευχαριστηθείτε ένα παιχνίδι χωρίς να το πάρετε hardcore στο θέμα γραφικών; εγώ το μετρό το έπαιξα σε medium με 4850 και το ευχαριστήθηκα και εκεί γραφικάρες είχε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

άντε πάλι . γίνεται να ευχαριστηθείτε ένα παιχνίδι χωρίς να το πάρετε hardcore στο θέμα γραφικών; εγώ το μετρό το έπαιξα σε medium με 4850 και το ευχαριστήθηκα και εκεί γραφικάρες είχε.

Φιλε μου αν ηταν να μη μιλαγαμε για γραφικα τοτε θα το παιζαμε και σε κονσολα. Οι περισσοτεροι απο εμας τα σκαμε στο PC για ενα και μονο λογο. Γραφικα. Γι αυτο γινεται και ολη αυτη η συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα τα παράπονα.Όπως όλες οι εταιρίες,έτσι και η Nvidia τα έσκασε χοντρά για να είναι unplayable και να κερδίζει χρήματα απ'το hardware που πουλάει.Αν θές να το τρέχεις maxed,τράβα πάρε 3χ480 να παίζει και με χ32 anti aliasing που λέει ο λόγος :p

Anyway,με 9800GTX έτρεχε στα normal ικανοποιητικά.Σε 5870 very high με tesselation μιά χαρά και εκεί,χωρίς DoF όμως..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οσο προχωράω τόσο μου αρέσει η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού.

Και τα γραφικά πολύ καλά.

Αν κάτι με ψιλο-χαλάει, αυτό είναι το gameplay, χωρίς όμως να μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς με ενοχλεί.

Εχω φτάσει chapter 7 ή 8, και δε μου φαίνεται τόσο μικρό που λέτε κάποιοι. Σε σχέση τα fps τελευταίας κοπής πάντα.

Υ.Γ. : Αυτό το όπλο με τα βέλη που λέτε που θα το βρω ; Μήπως σε πάγκους για trade ; Γιατί εχω την εντύπωση πως δεν το εχω συναντήσει, εκτός του οτι μονίμως φτάνω ''άφραγκος'' στους πάγκους. Βέλη εχω μαζέψει κάμποσα:happy:

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα τα παράπονα.Όπως όλες οι εταιρίες,έτσι και η Nvidia τα έσκασε χοντρά για να είναι unplayable και να κερδίζει χρήματα απ'το hardware που πουλάει.Αν θές να το τρέχεις maxed,τράβα πάρε 3χ480 να παίζει και με χ32 anti aliasing που λέει ο λόγος :p

Anyway,με 9800GTX έτρεχε στα normal ικανοποιητικά.Σε 5870 very high με tesselation μιά χαρά και εκεί,χωρίς DoF όμως..

Μια που το ειπες σε ακουσα :jump1: την τεταρτη θα τις εχω και τις 3 :happy2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα εχτές σε ι7 @4.0, ,με 5870 στοκ, σε 1920, DX11, High (ότι ρυθμίζει το παιγνίδι δεν πείραξα τίποτα άλλο) και είναι μια χαρά, αν και έχει drops <30 σε φάσεις (όπως το βλέπω με το μάτι).

Σε Very high που το έβαλα με το καλημέρα έσπαγε αισθητα.

Εχω παλιούς drivers οπότε σήμερα θα δοκιμάσω και με 10.4β που θεωρητικά δίνουν το κάτι.

Τα γραφικά του πάντως είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κλασικα.

Πηρα DX11 καρτα,κ εβαλα το game...

ΟΛΑ δεξια φυσικα(DX11,Very High,AAA,4X,PhysX off)για να δουμε πως τι γιατι.

Θεοβαρο, 25 frames according to FRAPS αλλα το γραφικο σαν συνολο ανετα οτι πιο ομορφο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη.

Φυσικα δεν ειμαι γκαου και θα κανω διαφορες δοκιμες/συνδιασμους για βελτιστο αποτελεσμα χωρις να χασει τα καταπληκτικα του γραφικα.

Τo DX11>DX10 εχει μεγαλη διαφορα χωρις βεβαια να ξερω τι παιζει σε DX10>DX9 (στη λιστουλα απο κατω πετσωκοβει πολυ πραμα)

Μην ξεχασετε να βαλετε και το update,ε?

Αυτα.

Moar to come.

Link to comment
Share on other sites

Τότε χάλασαν οι PC gamers και δεν τον πήρα χαμπάρι. :)

Αν "οι περισσότεροι τα σκανε στο PC για ενα και μονο λογο, τα γραφικα", εξηγείται και γιατί δεν βγαίνουν παρά ελάχιστα games με έμφαση στο gameplay και τη διάρκεια στο χρόνο, γιατί δε βγαίνουν σοβαρά RPG, adventure και strategy etc. etc..

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Τότε χάλασαν οι PC gamers και δεν τον πήρα χαμπάρι. :)

Αν "οι περισσότεροι τα σκανε στο PC για ενα και μονο λογο, τα γραφικα", εξηγείται και γιατί δεν βγαίνουν παρά ελάχιστα games με έμφαση στο gameplay και τη διάρκεια στο χρόνο, γιατί δε βγαίνουν σοβαρά RPG, adventure και strategy etc. etc..

Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα παρουσιαζεις. Και σοβαρα RPG βγαινουν (Dragon Age Origins, WItcher, Fallout 3, Oblivion) και Adventure (Sam and Max, Simon the Sorcerer, Monkey Island) Και Strategy (Total War Series, Warhammer 4k, Supreme Commander 2) και αυτα ειναι μονο μερικα παραδειγματα που εδωσα.

Η εξηγηση που δινω εγω ειναι η πειρατεια. Και αυτο ειναι κοινα αποδεκτο προβλημα για τα pc. Αν αγοραζαμε games αντι να κατεβαζουμε απο τορρενταδικα το τοπιο για τα pc θα ηταν ακομα καλυτερο.

Οταν ομως εταιριες οπως ΑΤΙ/nVIDIA μου προσφερουν καρτες των 500€ και εγω τις αγοραζω δεν ειναι λογικο να εχω απαιτησεις;

Έγινε επεξεργασία από SpartanGR
Link to comment
Share on other sites

Απαιτήσεις θα έχεις και αν αγοράσεις Ferrari, αλλά αυτό δεν πάει να πει πως τα αυτοκίνητα είναι ΜΟΝΟ για να κάνουν 0-100 σε 4"

Αν αγορασεις τρακτερ οχι δε μπορεις να εχεις απαιτησεις. Τωρα αν εσυ παρεις Ferrari και την πας με 50. Τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ή κάνεις ή όντος δε καταλαβαίνεις.

Οι δρόμοι, ΔΕΝ φτιάχτηκαν για να πηγαίνει η Ferrari με 300, υπάρχουν και μερικές Ferrari στους δρόμους που πάνε με τόσα, αλλά οι δρόμοι αυτοί καθαυτοί ΔΕΝ φτιάχτηκαν για αυτό.

Κατασκευάστηκαν για να εξυπηρετούν χιλιάδες άλλους ανθρώπους και υπηρεσίες, κάποιες από αυτές είναι ΚΑΙ οι Φερράρι.

Τώρα αντικατέστησε την λέξη «δρόμος» με «πι-σι» και την Φερράρι με «Fermi»

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ή κάνεις ή όντος δε καταλαβαίνεις.

Θα μπορουσα να πω το ιδιο και για σενα.

Εγω και μια μεγαλη μεριδα gamers παιρνουμε pc για παιχνιδια και μονο. Δε με ενδιαφερει εσυ πως θελεις να χρησιμοποιησεις το pc σου. Εγω κρινω απο τη δικη μου οπτικη γωνια. σεβασου το please.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ζητω συγνωμη. Ξερετε αν υπαρχει benchmark demo για το παιχνιδακι να κανω μετρησεις? η μονο με fraps?

O spartan ειναι μια κατηγορια απο μονος του!

Το καλυτερο benchmark για το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι το "595gtx_6890_win7x64.exe"! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.