Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

oυτε καν gh4?? Aντιο 4Κ..:p

καλη αναβαθμιση απο την 500δ .18αρης με phasedetect οn sensor...και με τον ιδιο με την δικια σου Af sensor.

Aν δε σε ενδιαφερει καθολου ουτε το video ουτε να τραβας σε liveview δες την aκριβοτερη 700αρα.Εχει καλυτερο af-sensor.(μεχρι να πας σε 7d, 70d και 7d2.)

Υποθετω εχεις L ..αλλιως 5300 :p

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάς για off camera ε?

γμτ, είναι σημαντική έλλειψη...

Δεν έχει φλας της προκοπής η ιδια η φουτζι. Ένα που είναι σαν σπιρτόκουτο έχει και το ΕΦ42 που δεν έχω διαβάσει και τα θετικότερα γι αυτό.

Ότι καλό είναι off brand και προφανώς δε παίζει ττλ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ! Παίκτης Φούτμπολ πέφτει και καταστρέφει έναν 400mm f/2.8L ή 500mm f/4L (και πιθανότατα και την 1DX στην οποία ήταν κουμπωμένος)

Ανοίξτε το λινκ με δική σας ευθύνη.

Video: Football Player Falls On and Snaps Canon Telephoto Lens in Half on the Sideline

[MENTION=699]ΝTG[/MENTION] κάτι τέτοια βλέπω και κωλώνω να κυνηγήσω τη διαπίστευση :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΡΟΣΟΧΗ! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ! Παίκτης Φούτμπολ πέφτει και καταστρέφει έναν 400mm f/2.8L ή 500mm f/4L (και πιθανότατα και την 1DX στην οποία ήταν κουμπωμένος)

Ανοίξτε το λινκ με δική σας ευθύνη.

Video: Football Player Falls On and Snaps Canon Telephoto Lens in Half on the Sideline

[MENTION=699]ΝTG[/MENTION] κάτι τέτοια βλέπω και κωλώνω να κυνηγήσω τη διαπίστευση :p

ΛΟΛ

1 λέξη, "ασφάλεια"

Για D800 +24-70 δίνω <10 λίρες τον μήνα (αξία ασφάλισης 4κ λίρες) και καλύπτει απο πέσιμο football player σε πέσιμ αστροναύτη σε πέσιμο απο γκόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοσμε,

εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω πλακιδια (το μερος που βιδωνει στη φωτογραφικη) βασης κεφαλης τριποδου?

ειχε ενα Vanguard τριποδο ο πεθερος μου και μου το δωσε για την dslr, αλλα, επειδη ειχε χρονια να το χρησιμοποιησει

(μπορει και ποτε...) το πλαστικο ειχε σκληρυνει πολυ, και οταν το ξεβιδωσα εγινε τριμματα...

Αυτο ψαχνω δλδ:

DSC_0015.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοσμε,

εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω πλακιδια (το μερος που βιδωνει στη φωτογραφικη) βασης κεφαλης τριποδου?

ειχε ενα Vanguard τριποδο ο πεθερος μου και μου το δωσε για την dslr, αλλα, επειδη ειχε χρονια να το χρησιμοποιησει

(μπορει και ποτε...) το πλαστικο ειχε σκληρυνει πολυ, και οταν το ξεβιδωσα εγινε τριμματα...

Αυτο ψαχνω δλδ:

DSC_0015.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

Κάπως έτσι είναι και το πλακίδιο στο δικό μου τρίποδο. Θα ήταν καλό να μάθουμε που θα βρούμε τέτοια, για να έχω από ένα σε κάθε τηλεφακό, μη κάθομαι να βιδώνω-ξεβιδώνω κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο εδω αλλα δε ξερω αν θα κανει για τη βαση μου γμτ ...

http://www.tripodquickrelease.com/Vanguard_Quick_Releases.htm

Το QS-10 ειναι για το τριποδο μου... που το βρισκουμε ειναι το θεμα τωρα...

Για αρχη θα σταλει ενα mail στην εταιρεια. Καμια ιδεα Ελλαδα που μπορω να ψαξω υπαρχει ?

Ευχαριστω !

Έγινε επεξεργασία από Ellhnas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.