Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

To ξερω οτι ειναι διαφορετικες, ειδικα στο dxo γιατι αυτο εκτος απο denoise σε default κανει και αλλα πραγματα που ειναι και καλα για τη διορθωση του χρωματος στον αισθητηρα και του φακου.

 

στο CC δεν εκανα τα αδυνατα δυνατα να το κανω χειροτερο, απλα δε ξερω να το κανω καλυτερο :p οσο και να επαιξα με τις ρυθμισεις απο ενα σημειο και μετα η υφη στα μαγουλα χανοταν υπερβολικα πολυ οποτε το αφησα εκει που θεωρησα οτι ειναι αποδεκτο.

 

Δυστυχω ςδε κατεχω περισσοτερο το θεμα, οπως επισης θα πρεπει να ληφθει υποψη οτι η οθονη μου ειναι μια hm263, εχω προσπαθησει να τη ρυθμισω οσο καλυτερα μπορω μεσα διαφορτων tutorial και προγραμματων αλλα δε παυει να ειναι TN..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμια ίδεα πως φτιάχνουμε το πρόβλημα στις Canon DSLR με το Video που σταματάει στα 4gb (3.96)

 

fat32 δεν ειναι η sd ; δε παει παραπανω ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

fat32 δεν ειναι η sd ; δε παει παραπανω ετσι κι αλλιως.

 

Δεν έχω ιδέα..

Και δεν έχω κανα SD Slot Reader ή όπως λέγεται για να δώ, αλλά το πιο λογικο Fat32 (Δοκίμασα και μέσα από την κάμερα και μέσα από το Computer μπας και μπορώ να το δω ή να το αλλάξω αλλά δεν..)

Δηλαδή δεν μπορούμε να προσπέρασουμε πάνω απο 4?

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να μαθεις αν η μηχανη σου διαβαζει exfat ...και θα πρεπει να βαλεις magic lantern.

 

Το πρωτο ειναι για να γραφεις μεγαλυτερα των 4γβ...και το δευτερο για να μην εχεις τον περιορισμο στα 30λεπτα.

(μαλλον δεν τον εχεις φτασει).Αλλα σου δινει και αλλα πραματα ..

 

 

 

μεγειες και καλοριζικα στον αποπανω.

Αναμενουμε..:D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πάρω μια μηχανή που να μην ξεπερνάει τα 400 ευρώ. Το Amazon βλέπω έχει την a5100 με 300 λίρες με τον 16—50. Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά;;

 

Oχι ..μεγεια καλοριζικη ..και κριμα που δε ψαχνω φωτ.μηχανη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από black friday

http://www.amazon.co.uk/dp/B00MTZI376/ref=gb1h_tit_c-3_2147_8c9431c5?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=1NXZ3R1557GYVYSGNYG0&pf_rd_i=161428031&pf_rd_p=560262147

 

Πολύ καλύτερη από την nx300 έτσι;

Έγινε επεξεργασία από mer
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι καλυτερη αν ψαξεις σε λεπτομερειες.

 

Το μονο που ξεχωριζω ανετα και με διαφορα ειναι οτι με 180€ βρισκεις φακο που δε βρισκεις πουθενα αλλου (τοσο καλο).

sigma 60 dn και 30αρης.Dn.

Best συνδιασμος ever.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.