Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε η καινούρια κάρτα μνήμης!

Ο Ταχυδρόμος την άφησε σπίτι και δεν πήγα ταχυδρομείο! όοοολε!

Compact Flash :

NEW : Transcend Premium 400x UDMA 7 32GB :D 29 Λίρες Αγγλίας από αμαζόνα!

OLD : Verbatim PRO Series 300x 8GB

Έκανα ένα τεστάκι με RAW + Jpeg σε full ανάλυση στην 5D II .

10 δευτερόλεπτα διάρκεια το καθένα.

Η καινούρια έγραψε 20 Φωτογραφίες, με περίπου 16 σε burst. Μετά από 10 δευτερόλεπτα είχε τελειώσει με όλα τα writes και ήταν έτοιμη για χρήση πάλι.

Η παλιά έγραψε 15 φωτογραφίες με 13 σε Burst. Μετά από 16 δευτερόλεπτα ήταν έτοιμη προς χρήση.

Η καινούρια μου πήγε 37€ και η παλιά είχε αγοραστεί κάπου στα 90€,σχεδόν 4 χρόνια πριν.... χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

τρεξε και ενα cdm..(2 δλδ..ενα για καθε καρτα)

Πήγα να το δοκιμάσω, αλλά επειδή δεν έχω card reader, μου βλέπει τη φωτογραφική σαν συσκευή και όχι σαν δίσκο...

Πρέπει να πάρω ένα καινούριο.

Αν έχετε δει κάτι σωστό, εξωτερικό που να μην κάνει πολλά , ακούω :)

btw είχα αυτό και ψόφησε μετά απο 8 χρόνια χρήσης...HAMA USB 2.0 35 in 1

Έγινε επεξεργασία από paparoach
Link to comment
Share on other sites

sorry για το διπλό ποστ αλλά από εκει που δεν μπορούσα ούτε να τη διαβάσω ούτε καν να της κανω φορμάτ ούτε τιποτα, η κάρτα δειχνει να επανήλθε.

Τι παίζει ; Κάποιο αξιοπιστο διαγνωστικο ;

Link to comment
Share on other sites

νταξ, αρκετά τραβηγμένο αλλά σκέψου τι θα έχουν δει κι αυτοί. και κατά κοινή παραδοχή υπάρχουν παρα πολλοί οι οποίοι κάνουν απίστευτα καραγκιοζιλίκια.

Για το θέμα που ανενεφερα παραπάνω έχει κανεις καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτό το μπιχλιμπίδι από το ebay.

Κούμπωσα τον φακό αλλά μου εμφανίζει σφάλμα "lens not attached" ή κάτι τέτοιο. Κάνω εγώ κάτι λάθος ή απλά είναι τόσο μούφα το adaptor που κάνει μόνο για διακόσμηση;

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραία εικόνα:

Actor Bill Murray poses at the "Moonrise Kingdom" photocall during the 65th Annual Cannes Film Festival at Palais des Festivals in Cannes, France, on May 16, 2012. (Pascal Le Segretain/Getty Images)

s_y05_44549215.jpg

Από εδώ:

2012: The Year in Photos, Part 2 of 3 - In Focus - The Atlantic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.