Jump to content



3870x2 dead τωρα???


thor

Recommended Posts

τελικα μου δωσανε μια 260gtx. νομιζω οτι ειναι δικαιο. παντως μεχρι τωρα σε οποιο game δοκιμασα εχω παραπανω frames σε σχεση με την 3870x2 και το κυριοτερο, ειναι πολυ πιο κρυα

Από άποψη απόδοσης πιστεύω είναι δίκαιο. Από άποψη τιμής-εγγύησης είναι καθαρά αδικία, για μένα τουλάχιστον. Προσωπικά θα ζητούσα κάτι αντίστοιχο με τα λεφτά που πρωτοπήρα την κάρτα, ας πρόσεχαν με τα χρόνια εγγύησης που έβαζαν.

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη απόδοσης πιστεύω είναι δίκαιο. Από άποψη τιμής-εγγύησης είναι καθαρά αδικία, για μένα τουλάχιστον. Προσωπικά θα ζητούσα κάτι αντίστοιχο με τα λεφτά που πρωτοπήρα την κάρτα, ας πρόσεχαν με τα χρόνια εγγύησης που έβαζαν.

Ο σκοπος δεν ειναι να του δωσουν ενα προιον αντιστοιχης δυναμικοτητας με το δικο του? ή και καλυτερης? Εγω πιστευω οτι καλα του εκατσε αφου ξεφορτωθηκε το μεγαλο βασανο με ονομα 2χ3870 και πηρε καρτουλα πρωτης ταξεως!

Link to comment
Share on other sites

Μήν αρχίζουμε τις ειρωνείες παρακαλώ.

Μα δεν ειρωνεύομαι καθόλου, ερώτημα απευθύνω. Φυσικά και πήρε μια χαρά κάρτα...

Εγώ απλά θα ήθελα να μου εξηγήσει ο seb με σοβαρή απάντηση και όχι με χαβαλέ, ποιά είναι εν τέλει η άποψη του για τις GTX2xx, είναι τελικά για τα μουσεία ή είναι πρώτης τάξεως; Διότι ο ίδιος κάνει αντιφατικές δηλώσεις και δημιουργεί εύλογα ερωτήματα, δεν φταίω εγώ αγαπητέ moderator.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε καποια πραγματα παιζει σημαντικο ρολο κατω απο ποιες συνθηκες λεμε κατι. Ο λογος που εκανα αυτη τη δηλωση αφορουσε μια σειρα καταστασεων...Τωρα τι προσπαθεις να βγαλεις εσυ, μονο εσυ ξερεις!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε καποια πραγματα παιζει σημαντικο ρολο κατω απο ποιες συνθηκες λεμε κατι. Ο λογος που εκανα αυτη τη δηλωση αφορουσε μια σειρα καταστασεων...Τωρα τι προσπαθεις να βγαλεις εσυ, μονο εσυ ξερεις!

Ωραία όλα αυτά, αλλά στην ερώτηση μου θα απαντήσεις; Δεν σε ρώτησα "γιατί" είπες ότι είπες, αυτό είναι δικό σου θέμα. Σε ρώτησα ΤΙ ισχύει τελικά από τις δύο αντιφατικές σου δηλώσεις ή εν πάσει περιπτώσει διευκρίνισε αν έκανες χαβαλέ λέγοντας περί μουσείων, κ.λ.π. Είναι πολύ απλό αγαπητέ μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με αυτήν που είχε είναι πρώτης τάξεως.

Σε σχέση με την 5ΧΧΧ είναι δεύτερης.

Ο seb ορμόμενος από τα προηγούμενα posts, που αναφερόντουσαν σε αντικατάσταση με 5870 κλπ είπε ότι είπε, αν και νομίζω ότι δεν είπε κάτι ειρωνικά ή με κάποιο προσβλητικό ύφος!

Επίσης δεν κατάλαβα τον λόγο έναρξης του thread....για να λέγαμε τις απόψεις μας με το τι ΘΑ γίνει RMA η κάρτα; Γι'αυτό είναι αρμόδιοι οι τεχνικοί του κάθε καταστήματος. Αν ένιωθες αδικημένος τότε να άνοιγες το thread...

Φιλικά

Σοφοκλής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι νομικά σωστο σε αυτές τις περιπτώσεις. Πάντως όταν μου έβγαλε χοντρό πρόβλημα μια μητρική DFI 975X που είχα πάρει (κόστιζε γύρω στα 200€) την πήγα πίσω και ύστερα από μια σχετικά μεγάλη φασαρία μου δώσαν P5B-Deluxe που ήταν και 30€ ακριβότερη. Τώρα το θέμα είναι αν καλύπτει εσένα. Αν ναι τότε είσαι μια χαρά, εμείς απλά την γνώμη μας λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με αυτήν που είχε είναι πρώτης τάξεως.

Σε σχέση με την 5ΧΧΧ είναι δεύτερης.

Για να είμαστε πιο σωστοί, σε σχέση με την 58ΧΧ είναι "δεύτερης"..

Το θέμα βέβαια είναι ότι πήρε ούτως ή άλλως καλύτερη κάρτα, έγινε καλό "refresh", οπότε... τέλος καλό, όλα καλά

Μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Βασικά διάβαζα το thread αυτό, και πέρασαν διάφορα από το μυαλό μου. Για να είμαι ηλικρινής σχεδιάζω να αγοράσω μια GF100 όταν βγουν. Συγκεκριμένα λέω την πιθανολογούμενη αντίστηχη της gtx280/285. Απλά έλεγα αν μετά από ένα τρίμηνο, την βαρεθώ και θελήσω να πάρω μια με 2χGF 100 ας πούμε την αντίστηχη σημερινή gtx295 . Αν τύχει εντωμεταξύ, ω μη γέννητω να χαλάσει η πρώτη μπορώ να την στείλω rma , και να ζητήσω πιστωτικό, και να δώσω μερικά extra € να πάρω την άλλη?

Έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο σε κάποιον από εδώ, ή αν ξέρετε κάποιο παρόμοιο συμβάν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Βασικά διάβαζα το thread αυτό, και πέρασαν διάφορα από το μυαλό μου. Για να είμαι ηλικρινής σχεδιάζω να αγοράσω μια GF100 όταν βγουν. Συγκεκριμένα λέω την πιθανολογούμενη αντίστηχη της gtx280/285. Απλά έλεγα αν μετά από ένα τρίμηνο, την βαρεθώ και θελήσω να πάρω μια με 2χGF 100 ας πούμε την αντίστηχη σημερινή gtx295 . Αν τύχει εντωμεταξύ, ω μη γέννητω να χαλάσει η πρώτη μπορώ να την στείλω rma , και να ζητήσω πιστωτικό, και να δώσω μερικά extra € να πάρω την άλλη?

Έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο σε κάποιον από εδώ, ή αν ξέρετε κάποιο παρόμοιο συμβάν;

Να ψάξεις τα δικαιώματα που έχεις ως καταναλωτής. Το τι έτυχε σε μένα ή σε κάποιον άλλο, καμία σχέση δεν έχει με το τι θα αντιμετωπίσεις εσύ σε περίπτωση rma.

Το έχουμε εξαντλήσει το θέμα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.