Jump to content



Ελεος με τη μεταφορικη που συνεργαζεται το πλαισιο στα γιαννενα


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Τι να πω φιλε morfea.. εχω παραγγείλει 3 φορές τον τελευταίο καιρό απο πλαίσιο και δεν αντιμετώπισα τίποτα παρόμοιο.Βέβαια εγω απουσίαζα όταν έφερναν το πακέτο (οπότε γλίτωνα το κέρασμα :p ) αλλά άφηναν ειδοποιητήριο η έπαιρναν τηλέφωνο και πήγαινα και τα έπαιρνα πιο μετά.Είναι πολύ τυχεροί που δεν έκαναν κατι παρόμοιο σε μένα.... Πάντως να ξέρεις το πλαίσιο συνεργαζόταν με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ,έχει κάτι μήνες που άλλαξε σε γενική ταχυδρομική. Ενημέρωσε το πλαίσιο για το συμβάν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Ακριβώς τα ίδια και εγώ.Τάχα μου δεν βρίσκει η κοπέλα το σπίτι γιατί είναι καινούρια ή πέρασε και δεν ήταν κανένας εκει κτλ.Αυτή η Γενική ταχυδρομική εδώ στα γιάννενα είναι ότι χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το κακο αυτο εχει παραγινει!!!(και νομιζα οτι μονο εγω ειχα προβλημα) :)

Τις δυο τελευταιες παραγγελιες που εκανα απο πλαισιο δεν τις παρελαβα ποτε.

Η μια δεν ηρθε καν,ουτε ειδοποιηθηκα απο μεταφορικη,ουτε τιποτα.Οταν πηρα εγω τηλ. στο πλαισιο να δω τι εχει γινει βρηκα και το μπελα μου,γιατι η παραγγελια γυρισε λεει πισω με εντολη δικη μου:o,ενω δεν ειχα καμια ειδοποιηση απο κανενα και ουτε μιλησα με καποιον!

Την δευτερη φορα παιρνω τηλ. στο πλαισιο την μερα της παραδοσης να δω γιατι δεν ηρθε η παραγγελια

και μου λενε οτι επρεπε να εχει παραδοθει και οτι θα παρουν την μεταφορικη να δουν τι εγινε.

Την αλλη μερα τα ιδια,την τριτη μερα μου δινουν το τηλ. της μεταφορικης...

παιρνω και με τα πολλα μου λενε "ελα να παρεις την παραγγελια σου αμα την θες γιατι εμεις δεν μπορουμε να ερθουμε"

Ακουσανε μερικα "ευαγγελια" και τελιωσε η ιστορια.Πηρα τηλ. ξανα στο πλαισιο και ενημερωσα για το τι εγινε,αλλα οτι θα ειπα θα εμεινε και στα αυτια του πωλητη!

Πως γινεται ρε παιδια ολη η Ελλαδα να εχει προβλημα με της μεταφορικες που συνεργαζεται το πλαισιο?????

Χαρα στο κουραγιο σου παντως φιλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι καταστασεις απαιτουν αμεση ενημερωση του Πλαισιου.

Αυτοι προσεχουν πολυ το image που εχουν σαν επιχειρηση, δε νομιζω οτι αν τους ενοχλησετε θα το αφησουν ετσι.

ναι λες και δε θα το ξερουν...

απλα κι απ τη μυγα ξυγκι...

μια ακυρωση παραγγελιας θελουνε και μπουκοταζ να δεις πως θα τους χαλασει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστοποίηση του γεγονότος στο Πλαίσιο άμεσα

Είδαμε πόσο σοβαρά παίρνουν όλα τα αλλά μας παράπονα…και θα κάτσουν τώρα να κυνηγήσουν το κοπρόσκυλο που θέλει κέρασμα καφεδάκι για παράδοση προϊόντων....Εμένα πάνω απο ολα με ενοχλει η ανακύκλωση προιόντων που κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω την αλλη φορα ¨καφεδακι " δε δινω. Ισως το βαλω με αντικαταβολη οποτε και θα ερθουν στην ωρα τους και εαν μου πει τιποτα παρομοιο θα πω αμα θελετε κρατειστε απο τα λεφτα του πλαισιου :p

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια και εγώ.Τάχα μου δεν βρίσκει η κοπέλα το σπίτι γιατί είναι καινούρια ή πέρασε και δεν ήταν κανένας εκει κτλ.Αυτή η Γενική ταχυδρομική εδώ στα γιάννενα είναι ότι χειρότερο.

Η Γενική Ταχυδρομική ήταν; Ε, εντάξει, τώρα όλα εξηγούνται...

...εγώ μένω απέναντι από την αποθήκη τους στα Γιάννενα και όποτε μας έχουν στείλει κάτι έχει μείνει στο μαγαζί 2-3 μέρες παραπάνω...με αποτέλεσμα να παίρνω τηλέφωνο και να το αναζητώ...και να μη βρίσκουν και το σπίτι!! Σε κάθετη οδό της Δωδώνης, απέναντι από το μαγαζί!

Πάντως, καφέ δεν μου έχουν ζητήσει ακόμη...(θα του τον έφερνα στο κεφάλι..."μη τον πιείτε, λουστείτε"...)

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα, φίλε μορφέα νόμιζα ήμουν μόνος.. είχα πάθει ακριβώς το ίδιο πριν 3 χρόνια στα Γιάννενα, ο (ίδιος κατά 90%) κολλητός 55χρόνος μου έφερε ένα κουτί και μου ζήτησε 5 ευρώ 'για τα μεταφορικά', και ενω ΉΞΕΡΑ οτι τα μεταφορικά ήταν 0 για παραγγελίες άνω των 80ε, έκανα την πάπια για να μη με συχτηρίσει και.. καταλαβαίνετε νέο μηχάνημα δεν πρέπει να το δεί με κακό μάτι ο μάπας ο νταγλαράς.

Επίσης με τον postville πριν λίγο καιρό, η -ίδια- μεταφορική πάλι με την κ*λοέδρα της έξω απο τα Γιάννενα, με παίρνουν τηλέφωνο οτι ήρθε το δέμα, λέω ωραία, είναι για παράδοση στο σπίτι, πότε να το περιμένω; 'Απο Δευτέρα γιατί έφυγε το παιδί..' (ήταν Παρασκευή), λέω δε βαριέσαι θα έρθω εγώ απο εκεί. Παίρνω τα κουλά μου λοιπόν και τσακίζομαι, και όταν φτάνω μου λένε 'Ξέρετε το δέμα δεν έχει έρθει ακόμα... δεν ξέρουμε ποιος σας ειδόποίησε.. θα έρθει αύριο τελικά', λέω μα αύριο είναι Σάββατο, να το περιμένω; 'Ναι βεβαίως θα σας το φέρουμε εμείς'.

Μαντέψτε πότε ήρθε το δέμα. Δευτέρα.. και φυσικά έπρεπε να ξαναπάω εγώ γιατί είχε φύγει πάλι το 'παιδί' και θα έπρεπε να περιμένω άλλη μια μέρα για παράδοση. Δεν πήρα να κάνω καταγγελία γιατί νόμιζα οτι μόνο σε μένα συνέβη η ταλαιπωρία, αλλά αφού βλέπω οτι είναι κοινό φαινόμενο, να πω και εγώ την εμπειρία μου.. Και ναι, η Γενική Ταχυδρομική είναι και ναί, για περίπου 1-2 χρόνια το Πλαίσιο χρησιμοποιούσε ΕΛΤΑ και ήταν κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Βαγιας ελεγε πανω δεν ξερω αν αυτο θεωρειται γενικη ταχυδρομικη :)

Bαγιας logistics( μη χ##ω) ...... ειναι αυτη πισω απο τη nissan 5 χλμ εξω απο τα γιαννενα που μου ζητησε 20 ε για να μου το φερει σπιτι.......αλλη φορα καταγγελια(τοσο καιρο δεν εκανα γιατι δεν μαρεσει η ρουφιανια ....) αυτοι μας θεωρουν μ......ς ρε........παντως απο τη γενικη παραπονο εγω προσωπικα δεν εχω ...

Link to comment
Share on other sites

... μου λεει ο τυπας "φιλε μου να ανεβω πανω για να μου κανεις κανενα καφε, ετσι για το ευχαριστω?" !!!!!

Τον κοιταω λεω ανεβειτε τι να πω. Ανεβαινει και λεει ε βασικα μη στο λερωσω το σπιτι δε μου δινεις κανενα ψιλο να τον πιω εξω? Του δινω 3 ευρω και φευγει!..

... ξανα ο ιδιος κυριος μου λεει "τα μεταφορικα ειναι πληρωμενα αλλα εαν θελεις μου κερνας ενα καφεδακο"!!!!! Κοιταω την τσεπη μου ειχα, 1 ευρω σε ψιλα και 20 ευρω σε χαρτονομισμα. Του λεω οριστε 1 εχω δεν εχω αλλα,ευχαριστω. Και τι μου λεει! "Να σου χαλασω απο το 20αρικο γιατι ξερεις ειναι και οι βενζινες..."

Απίστευτο !!!!!

Απορώ με την υπομονή σου.

Θα τον είχα πάρει με τις κλοτσιές.

Πάντως η συμπεριφορά και η αντίδρασή σου είναι αξιοθαύμαστη.

Όσο για τους σκιτζίδες που συνεργάζεται το Πλαίσιο τα έχουμε ξαναπεί σε άλλα threads.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάντως που τα χώνετε όλοι στις μεταφορικές. Με τόσο feedback το Πλαίσιο γιατί δεν κάνει κάτι;

Γιατί όλοι περιμένουμε από κάποιον άλλο να κάνει κάτι, και το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να κλαιγόμαστε. Μέχρι τώρα διάβασα 6 posts με μαρτυρίες ανθρώπων που την πατήσανε από αυτή τη μεταφορική. Καταγγελία ρε με τη μία.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάντως που τα χώνετε όλοι στις μεταφορικές. Με τόσο feedback το Πλαίσιο γιατί δεν κάνει κάτι;

Όπως έχουμε ήδη ποστάρει, διότι το Πλάισιο το ενδιαφέρει να τσεπώσει κανένα ευρώ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάντως που τα χώνετε όλοι στις μεταφορικές. Με τόσο feedback το Πλαίσιο γιατί δεν κάνει κάτι;

Το Πλαίσιο και κάθε Πλαίσιο δεν είναι υποχρεωμένο να διαβάζει τα φόρα.

Μόνο ότι λαμβάνει στην εξυπηρέτηση πελατών είναι feedback

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο και κάθε Πλαίσιο δεν είναι υποχρεωμένο να διαβάζει τα φόρα.

Μόνο ότι λαμβάνει στην εξυπηρέτηση πελατών είναι feedback

Φυσικά και αναφέρομαι στο δεύτερο. Οι μισοί τουλάχιστον λένε ότι παίρνουν στο Πλαίσιο και το αναφέρουν.

@MicAn: Σαν καλόπιστος θέλω να πιστεύω ότι αυτές είναι οι καλύτερες επιλογές τους σε εξωτερικούς συνεργάτες. Απλά αφού δεν δουλεύει αυτό, πρέπει να σκεφτούν κάτι άλλο.

@thespesios: Καταγγελία όχι. Απλά σταματάς να αγοράζεις μέχρι να αλλάξουν συνεργάτη.

(εγώ ευτυχώς δεν είχα ποτέ πρόβλημα με μεταφορική του Πλαισίου. Απλά η 24ωρη παράδοση ήταν πάντα 48αρη)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στα Γιάννενα μια από τα ίδια... περίπου... Μου λένε πως ΔΕΝ είναι πληρωμένα τα μεταφορικά για να μου τα φέρει σπίτι και πως πρέπει να πληρώσω το ΦΟΡΤΟΤΑΞΙ !!!!!!!!!!(παραγγελία γύρω στα 330€). Της λέω πως είναι δωρεάν, μου λέει πως εμείς έχουμε διαφορετική συμφωνία με το πλαίσιο. Δεν έσκασα και πολύ, πήγα και τα πήρα.

Πάντως γενικά τα Γιάννενα ρε γαμώτο είναι πίσω σε αυτό το θέμα. Τα multirama-περίπτερο που είναι πίσω από τη Νομαρχία είναι άχρηστο, τα άλλα τα multirama είναι λίγο ψιλοάσχετοι και δεν έχουν απόθεμα... Χάθηκε να ανοίξει ένα ΠΛΑΙΣΙΟ να τους ανοίξει τα μάτια? Στην Πάτρα που έχουν ανοίξει το ένα απέναντι από το άλλο κάνει πολύ καλό για τον ανταγωνισμό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.