Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Καθισα το ειδα ολο το καρατζαφιουρι τι ειπε χθες

στο κοντρα. Η αληθεια ειναι οτι ειμαστε ολοι πλεον καχυποπτοι, αλλα

επειδη οντως καποιοι θα ψηφισουν, ισως τελικα να ΠΡΕΠΕΙ να ψηφισουμε αυτο το κατι διαφορετικο. Ακρη δε βγηκε και ουτε προκειται να βγει

στο ΠΟΙΟΣ ειναι αυτος που θα ειναι ικανος να πει το οχι και να διαπραγματευτει λογικα

σεναρια.

Καμμενεεεεε, που σαι συυυυυ;;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω κάποια ιδιαίτερη εκτίμηση στον κύριο, νομίζω ότι εδώ τα λέει πάρα πολύ σωστά.

ΝΕΑ

Του έχω εκτίμηση. Αν διαβάσετε και άλλα δικά του, μιλάει πολύ απλά και λαϊκά.

Από όσο ξέρω δεν αισχροκερδεί σαν καλλιτέχνης και είναι και ωραίος στη δουλειά του.

Δεν μου αρέσουν όλα όμως τα τραγούδια του.

Link to comment
Share on other sites

Απάτη με το κείμενο υπέρ του Γιώργου Παπανδρέου που ζητούσε υπογραφές για να παραμείνει στην ηγεσία του ΠΑΣΟΚ..

απάτη ειναι, ειδοπίησαν τους χακεράδες στην ΔΗΕ.... το αστείο είναι, οτι υπάρχουν ακόμη, άνθρωποι να το πω,

κοιμησμένοι να το πω, τελος παντων, που το υπέγραψαν 574 φορες......

Δεν κατάλαβα! Και εγώ θα υπέγραφα.

Είναι ο μοναδικός αρχηγός που μπορεί να οδηγήσει το ΠΑΣΟΚ εκεί που αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα! Και εγώ θα υπέγραφα.

Είναι ο μοναδικός αρχηγός που μπορεί να οδηγήσει το ΠΑΣΟΚ εκεί που αξίζει.

Νομίζω ότι και ο Παπουτσής μπορεί να το καταφέρει εξίσου καλά αυτό. Με τα δακρυγόνα και το ξύλο που μοίρασε όλοι θα τον ψηφίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Και τί μας το λένε για νέο;Οι σαβούρες , λες και ανακαλύψανε τον τροχό. Διαβάστε την πρώτη δανειακή σύμβαση και το ποσό βγαίνει πολύ απλά από την διαφορά επιτοκίου που δανείζεται η Γερμανία από ΕΚΤ και η Ελλάδα από την Γερμανία .Σε όποιο βάθος χρόνου μέχρι να αποπληρωθούν τα περ. 20δις που θα μας δανείσουν εννοείται ότι θα εισπράτουν και τόκους με αυτή την διαφορά επιτοκίου , οπότε κάτσε , έχει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Τα λεει ο major πλευρης στο τηλεαστυ αλλα καποιοι καλα θα κανουν

να μην τον ακουσουν γιατι ειναι δεξιος..

Δεξιός είναι και ο Καραμανλής, και ο Καμμένος, και η Ντορούλα και άλλοι.. ο Πλέυρης είναι Εθνικιστής και Φασίστας.

Και δεν ξέρω για εσένα αλλά ένα πράγμα που έχω καταλάβει από μικρός είναι ένα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Άρια φυλή! Κανένα χρώμα ανθρώπου δεν είναι καλύτερο από άλλο, το κλέψιμο και η παγαποντιά ΔΕΝ είναι γονίδιο να υπάρχει στο DNA κανενός, και σίγουρα το ότι γεωγραφικά γεννήθηκες στην Ελλάδα, ή στην Γερμανία ή στην Αγγλία, ή στο Πακιστάν ή στην Αλβανία ή στην Τουρκία, ΔΕΝ σημαίνει ότι είσαι με οποιοδήποτε τρόπο ανώτερος από κάποιον άλλον που δεν γεννήθηκε εκεί..

Α! και για τα περί DNA ισχύει και για αρετές όπως θάρρος, γενναιότητα, φιλαλήθεια κτλ, το ότι κάποιος μπορεί να είναι απόγονος του Κολοκοτρώνη ή του Καραισκάκη, δεν σημαίνει ότι είναι πιο γαμάτος Έλληνας από κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανθρωπε, αλλα ειναι δικαιωμα του καθενος να αισθανεται οπως θελει.

Και να χτιζει και το πραμα του( οπου πραμα βαλε πολιτισμο, κρατος, vtec )

με οτι αρχες θελει και μπορει.

Και παλι καλα που ειναι εθνικιστης και φασιστας, φανταζεσαι να τανε αναρχικος η κομμουνιστης; Θα τον επαιρναν με τα γιαουρτια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανθρωπε, αλλα ειναι δικαιωμα του καθενος να αισθανεται οπως θελει.

Και να χτιζει και το πραμα του( οπου πραμα βαλε πολιτισμο, κρατος, vtec )

με οτι αρχες θελει και μπορει.

Ας αισθάνεται όπως θέλει.. Αν οι "ιδέες" του περιλαμβάνουν διώξιμο/βασανισμό/σκότωμα οποιασδήποτε κατηγορίας ανθρώπων τότε τι κάνουμε?

Και παλι καλα που ειναι εθνικιστης και φασιστας, φανταζεσαι να τανε αναρχικος η κομμουνιστης; Θα τον επαιρναν με τα γιαουρτια.

Δεν σε πιάνω.

Η μάλλον δεν θέλω να σε καταλάβω..

Είναι "ΟΚ" να τρως αντικομμουνιστική προπαγάνδα από γεννησημιού σου και να το θεωρείς φτου κακά..

"Κοίτα τι γίνεται στην "Κομμουνιστική" Κίνα, είδες πόσο χάλια είναι?"

"Κοίτα τι κατάσταση επικρατεί σε πρώην "κομμουνιστικές" χώρες, είδες πόσο σκατά είναι?"

"Ο Στάλιν έσφαζε αβέρτα, είδες πόσο σκατένιος είναι ο κομμουνισμός?"

Δεν είναι ΟΚ, να ζεις χάλια στο τωρινό μη κομμουνιστικό σύστημα και να βλέπεις τις αδυναμίες του αλλά παρόλο αυτά να μην μπαίνεις σε σκέψεις.

Επίσης δεν είναι ΟΚ να βλέπεις τι έκαναν ή προσπάθησαν να κάνουν άλλα συστήματα στην χώρα σου, και πάλι να μην μπαίνεις σε σκέψεις..

Καλά πάμε, εν έτη 2012 στην Ελλάδα οι άνθρωποι να ακούνε Κομμουνισμός και να τρομάζουν..

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν δικαιωμα και αναφαιρετο κιολας να κανεις και να πιστευεις ο,τι γουσταρεις. Αλλα οταν οι αρχες που χτιζεις το πραμα σου ειναι "ειμαι καλυτερος απο τον αλλονε" τοτε το πραμα σου θα ειναι σαπιο εσωτερικα...

Αλλα και σαπιο να μην ειναι, ειναι 10000% σιγουρο οτι ο διπλα σου που θα κατσει μαζι με καναν αλλονε "ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ" να χτισουνε το δικο τους πραμα θα ειναι καλυτερο απο το δικο σου που το εφτιαξες μονος σου μην τυχον και στο μαγαρισουνε οι... λεπροι.

Link to comment
Share on other sites

Μα κομμουνισμος και φασισμος ειναι το ιδιο και το αυτο.

Επιτηδες το τονισα και ηδη ψαρωσατε.

Το αστειο ειναι αυτο που λες 1000% σιγουρο.

Η αμερικη δηλαδη σαν πολιτειες ειναι αυτη τη στιγμη σαπιλα εσωτερικα τη στιγμη που το μεξικο πιο κατω ειναι καλυτερο;

Η μηπως ο καναδας που δεν εχει νοημα να παει ποτε κανεις να τον διεκδικισει ειναι καλυτερος και απο τους 2;

Αυτα τα απολυτα και τα 100% ειναι σα να συγκρινεις τα υπερατου με τα αυτοκινητα τα απλα, παιχνιδι δηλαδη.

Στην πραγματικοτητα υπαρχουν πολλες συνιστωσες. Α και για κομμουνισμο που αναφερεστε γιατι δε παμε σαν μεταναστες εφοσον ψαχνουμε να την κανουμε σε καμια κινα και

καμια βορειο κορεα;

Γερμανια αγγλια νορβηγια καναδας αυστραλια - που πολλα απαυτα χρησιμοποιουν συστημα

"πολεων-κρατων" μηπως ειναι πιο ψηλα στις προτιμησεις; λεω γω

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάμε, εν έτη 2012 στην Ελλάδα οι άνθρωποι να ακούνε Κομμουνισμός και να τρομάζουν..

Xα...πλάκα μας κάνεις μωρέ;

Εδώ οι ίδιοι οι κομμουνιστες τρομάζουν με αυτό που είναι...οι άλλοι λες να κάθονται ψύχραιμοι;

Link to comment
Share on other sites

Μα κομμουνισμος και φασισμος ειναι το ιδιο και το αυτο.

Το έχεις ξαναπεί αυτό και απλά διαφωνώ.. Μάλλον όμως οι γνώσεις μου και η φρασεολογία μου δεν είναι ικανή να σε πείσει για αυτό.

Α και για κομμουνισμο που αναφερεστε γιατι δε παμε σαν μεταναστες εφοσον ψαχνουμε να την κανουμε σε καμια κινα καικαμια βορειο κορεα;

Ούτε η Κίνα ούτε η Βόρειος Κορέα είναι Κομμουνιστικές χώρες. Έλεος με την καραμέλα, ακριβώς αυτό είπα και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ο σοσιαλισμος που γινεται εκει ειναι κομμουνισμος. Επειδη στα λογια τον κομμουνιστων και

αναλογα το βιβλιο που εχει διαβασει ο καθενας ερμηνευει διαφορετικα τον κομμουνισμο

για μας τους υπολοιπους που δεν ενδιαφερομαστε ειναι κομμουνισμος.

Αν η διαφορα σου δηλαδη ειναι στην μη υπαρξη στρωματων αλλα να τα τρωει ενας πχ και το αντιθετο ε δε βγαζεις ακρη. Γιαυτο δε προκεται να βγει ακρη.

Με 3-4 αριστερους και με 2-3 σοσιαλιστες στην ελλαδα καταλαβαινεις αμεσως οτι ο καθενας παιρνει οποιο συστημα γουσταρει και το παρουσιαζει σα κομμουνισμο αριστερα και σοσιαλισμο.

Οτι πιστευουν αυτα τα ορκ ειναι στη σφαιρα της κονομας και της φαντασιας.

ΔΕΝ υλοποιουνται. Το αν γραφτηκαν καποια βιβλια καποτε δεν κανει την θεωρια υλοποιησιμη.

Και δεν συγκρινω φασισμο με κομμουνισμο σαν θεωριες, δεν κυνηγαω φαντασματα

τα συγκρινω με οτι

εχει γινει πιο κοντα σε αυτα στη πραξη...

Link to comment
Share on other sites

μια απόλυτη δημοκρατική μοναρχία θα φτιάξω και όλα θα στρώσουν με δημοψηφίσματα κάθε σάββατο, άντε βγάλτε με ...

ξεκολλάτε με τις μ@@@κιες αριστερά δεξιά , πάνω ,κάτω ούτε και αυτοί που τις πρωτοχρησιμοποίησαν δεν ξέρουν τι σημαίνουν είναι ένα κατασκεύασμα ώστε να τρωγόμαστε μεταξύ μας ...

τι είστε .... και που βρίσκεστε σκεφτείτε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρμαγεδονα καλα τα λες, ολοι μεταξυ μας ειμαστε και πλεον πρεπει να ειμαστε και ενα.

Το θεμα ειναι οτι οι θεωριες καμια φορα μενουν θεωριες.

Εχω φιλους κομμουνια και πλακωνομαστε και φιλους σοσιαλιστες και πλακωνομαστε και φασιστες και πλακωνομαστε. Και θα μου πεις εσυ, κατσε ρε φιλε τι εισαι εσυ και πλακωνεσαι με ολους, και θα σου πω απλα, οτι ενα συστημα που χτιστηκε θεωρητικα για να καλυψει αναγκες

μεσοπολεμου προπολεμου μεταπολεμου κτλπ δε βοηθαει κατω απο αυτο

το οικονομικο παγκοσμιο καθεστως. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΝ ΠΟΠΟ ΤΟΥ που λεν και στα χωρια μας οεοεοε.

Οσο αφορα στην υπαρξη δημοκρατιας, αν δεν εχεις καποιον πανω απο το κεφαλι σου να συντονιζει να κουμανταρει τις διαδικασιες της δημοκρατιας δε μπορει να γινει.

Οποτε παντα θαχουμε δημοκρατια ΜΕ καποιον να συντονιζει. Πες το

ολιγαρχικο πες το αρμαγεδωνα πες το οπως θες.

Απλα τα λεω για να καταλαβουμε ολοι μας πως με θεωριες δε.παμε.μπροστα.

Και δεν εχω τιποτα με κανεναν προσωπικα, με την αντιληψη της πραγματικοτητας του καθενος εχω :fun:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.